Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szokott 3-4 évesetek magában...

Szokott 3-4 évesetek magában beszélni?

Figyelt kérdés
Pl. játszik, és mondogatja magának a dolgokat, vagy a tükör előtt, és közben csodállja magát, de időnként mondjuk a játszin a hintában is simán beszélget magában.
2015. márc. 26. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és ez teljesen normális. Játszik, próbálgatja magát. Fantáziájuk hatalmas, és amikor már beszélnek ki is jön a szájukon. :)

Én imádom hallgatni, amikor lányom játszik magában és dumál!

2015. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Már 5 éves, de pl. komplett rendőrös autós üldözést. Szirénaszó, fékcsikorgás, rendőr iagzoltat, autós magyarázkodik, hogy megcsúszott a jeges úton ...
2015. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pontosan úgy, ahogy a második válaszoló írta. Dönget a kiskocsival és minden hangot utánoz, meg a sztorit is mondja hozzá, hogy kit üldöz, az merre megy stb. Meg ha legóznak - vonatoznak stb. akkor is.
2015. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem,illetve nagyon-nagyon ritkán.
2015. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

5 éves, szintén mint a 2. válaszoló. mesemondó, járműhang, egyéb hang, magák az emberek, élőlények amiknek képzeli magát és persze van partnere, ahelyett is ő beszél :)


tükör előtt mondjuk ő nem beszélt magában :)

2015. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, szokott.
2015. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, rendszeresen. 4,5 éves.

Így játszik, szerepjátékozik, sőt, amikor dühös, akkor is megbeszéli magában- akár a játékaival játszva is.

Épp tegnap lettem rá figyelmes, hogy autókkal játszott valami közlekedési szitut, tologatta őket és ezt mondta az egyiknek (felemelte a szeméhez és kioktatta kb.):

"igen, mondjad csak, hogy te egy dühös kisfiú vagy és semmiképpen nem fogsz rendet rakni, jöjjön nyugodtan az anya-banya rendőrség, úgysem fog börtönbe zárni hahaha"

:)

Ebből tudtam, hogy nem tetszett neki, hogy kb. 2 órával előtte rászóltam kb. 2szer, hogy tessék elpakolni vlamit maga után.

Ilyenek. Életkori sajátosság, aranyos és még hasznos is, mert ezzel "kiszelepeli" a feszültségeket, amiket a mindennapi helyzetekben átélnek.

2015. márc. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez nagyon édes volt :)


Az én fiam szintén nem csak a játékok közben mondogatja, hanem szintén időnként magára is szól, de ami jár csak a fejében, azt is nagyon sokszor hangosan mondja ki, ha egyedül van vagy magával van épp elfoglalva.

2015. márc. 26. 15:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, a tükör előtt jól grimaszolgatva csinálja, de ha hisztizik, akkor is képes beállni a tv elé, és nézi, hogy hogy néz ki közben.
2015. márc. 26. 15:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Júniusban lesz 4 éves a lányom, s pár hete figyeltem fel rá, hogy többször magában beszél, akár a babáival, de van hogy pl. hintázás közben... nem is gondoltam, hogy ez ne lenne normális...
2015. márc. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!