Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Füllyuk gennyesedésénél mit...

Füllyuk gennyesedésénél mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lányom 6 éves és 7 hete lukasztattuk ki a fülét. 6 hétig az ideiglenes fülbevaló volt bent, minden nap mozgattuk, alkohollal áttöröltük. Már elég jól nézett ki, letelt a 6 hét, így kicseréltem az aranyra. Azóta az egyik piros, néha folyik is ki belőle talán genny. Ma reggel viszont lila volt a füle. Kivettem a fülbevalót és a kétszeresére dagadt fülcimpájából perceken keresztül tudtam kinyomni a gennyet. Most teljesen tanácstalan vagyok. Ha nem rakok vissza fülbevalót, be fog nőni (egyszer már egy éjszaka miatt ez megtörtént) viszont most olyan csúnya hogy nem merek berakni semmit. Azon kívül hogy fertőtlenítettem és bekentem bepanthen plus-al, mit csináljak?
2015. ápr. 3. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy alacson karátszámú az arany és allergiás reakció lépett fel, nem?

Ha hagyja a kislány, én visszatenném a pici belövős fülbevalót, azzal a gyógyulást nem hátráltatod és nem kell újra kilövetni. Szerintem csak fertőtlenítgetni kell, magától meg fog gyógyulni.

2015. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínű az arany fülbevaló nem tetszett a pici fülének. Az orvosi fémet vissza lehet tenni ha nem feszít neki ezek után, az ha hónapokig van benne sem árt. 6 hét után lehet cserélni azt mondják de én mikor második lyukat lövettem a fülembe egyáltalán nem éreztem elégnek a hat hetet. Jól nézett ki éppen de mégsem volt az igazi.
2015. ápr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is visszaraknám a korábbit, de szerintem érdemes lenne megkérdezni a gyerekorvost, hogy kell-e kezelni még valamivel, én helyi hatású antibiotikumos krémet tennék rá, pl. Fucidint-t de orvosnak kell felírni. A fertőtlenítés is jó, de sokkal kevésbé hatékony.
2015. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Belly07 válasza:
Látom a kérdés nem mostani, de úgy látszik örök. Én is ezzel kűzdök. 3 hónapja lövettük ki az 5 éves lányom fülét. Nem mi akartuk, a kislányom kérte már néhány hónapja és szülinapjára megkapta. Nagyon örült neki, de amivel belőtték nagyon szoros volt és a hátsó dugóban megült a "kosz" ezt csak akkor lehetett látni amikor kivettem neki a gyulladás miatt, és aranyat kapott ami kapcsos, így a fülben a lyuk jól látható és kezelhető lett. A gyerekorvos Tetrán kenőcsöt javasolt. A gyulladás el is múlt látszólag, de visszatért. A bal fülének alsó cimpálya egyik reggellre 3x-ra bedagadt. Folyt ki belőle a véres genny! Irány a gyerekorvos! Óránként Tetrán kenőcsbe kell "áztatni". Szóval jó vastagon. Ki is alakult 2 nap után a körülhatárolt genny buborék a Tetrán kenőcs hatására, amit a Dokinénink 1 hét mulvára jósolt, és akkor amikor ot voltunk, azt mondta nekem kell majd kinyomni mint egy pattanást. De! Ennek nincs kivezető nyílása! Én szúrjam ki egy varrótűvel?! Nem találok erre sem fényképes leítást, sem videót, hogy hogy kéne ezt csinálni. Most nagyon nem tanácsos orvosi rendelőkben várakozni, de azt hiszem vissza kell mennünk a Dokinénihez, mert én ezt itthon nem tudom megcsinálni! Én nem szúrom ki azt a tályogot! Más megcsinálta ezt otthon?!
2020. márc. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!