Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagálsz, amikor másfél-k...

Hogy reagálsz, amikor másfél-kétéves gyereked minden megnyilatkozásában benne van a "nem"?

Figyelt kérdés

-Gyere, fölvesszük a cicás pulcsit!

-Nem cicás pulcsit veszel!

-Lehet a virágos is!

-Nem lehet virágos!


Vagy:

-Anya is ideül.

-Nem anya is ideül!

-Jó, akkor anya most kimegy innen.

-Nem kimegy anya!


Vagy:

-De aranyos vagy, megsimogattad a macit!

-Nem megsimogattad!


És ez így megy egész nap minden helyzetben.


2015. ápr. 6. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:

rokonom viccesnek találja ezt a gyerekében, pláne amikben önmagának mond ellent, ahogy a példában is van olyasmi a középső


én kommunikációs tréningen tanultam, hogy soha ne vitatkozzunk, mindig nyugtázzunk és csak azután fejtsünk ki véleményt, voltak akik kipróbálták az anyaságban és meglepődtek, hogy így könnyebb a gyerekkel(amúgy üzleti tréning volt)


én még nem tudom hogy fogom lereagálni, nem tart még itt a kicsi, de azt tudom, hogy nem engem akarna ezzel idegesíteni, nem ez a szándéka.viszont eléggé provokatív dolog ez amúgy részmre, sokszor vagyok humoros, vicces, akit kenyérre lehet kenni, ugyanakkor hirtelen, lázadó is. valamint szorgalmazom, hogy barátja is legyek majd a gyereknek, de kétlem hogy ilyen szintű beszélgetésbe én jóízűen bele tudnék menni..

2015. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális. :) Ha öltözködésnél ellenáll, tegyél elé 2 félét, hogy azok közül választhat. Amúgy ha csak mondja, hogy "nem", nincs vele dolgod. Had mondja. És ugrálnod sem kell aszerint, mert az irányìtást nagyon hamar ès nagyon szìvesen megtanulják.:)
2015. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hagyni kell majd kinövi. 10-ből 8 gyerek átesik ezen az időszakon :)
2015. ápr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Én is mosolyogni szoktam ezen, sokszor a fiam is elneveti magát a nagy "nem"-ezèsben. Ő elmúlt 2 és most rögtön utána mondja, hogy "de, de". Ez még nem a dackorszak, csak élvezik, hogy a szavaikkal teremtenek. Ne vedd magadra!:)
2015. ápr. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyerekem, tehat gyakorlati tanacsot nem tudok adni, de azt tudom, hogy 3 ev korul a "dackorszak" idoszak jellemzo, amikor mindennek, mindenkinek ellentmond....majd elnovi, addig..... turelmet.
2015. ápr. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fiam 2 éves, nem mond mondatokat de a Nem-et nagyon tudja.

Mindenre nemet mond még akkor is ha amúgy az igenre gondol.

Pl: Éhes vagy? válasz: Nem. De azért meg a konyhába és enne.

2015. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A feleségem egy időben még nem az elkerülő technikát alkalmazta, hanem a tiltást. "Ne lépj bele a sárba!" És nem működött.

Én meg azt mondtam a gyereknek, hogy "kerülje ki a sarat".


Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ha én viszem az oviba, inkább gumicsizmát adok rá, és megengedem, hogy belelépjen az alacsonyabb tócsákba :-)

Mágikusan jó hatása van ennek. A puccos szülők a többi gyereket össze-vissza rángatják és szidják emiatt (a drága cipőt féltve) - neki meg apa megengedte. Ezek miatt az apró trükkök miatt nekem hamarabb, és magyarázat nélkül szót fogad, mint az anyjának. Illetve már előre megkérdezi, hogy apa, ebbe beleléphetek? Tudja, hogy nyomós ok nélkül nem tiltok dolokat neki.


Na, ebben a korszakban tanulta el az én fiam is a nem-et, a feleségemtől. Aztán ő is átvette a buddhista türelmemet a gyerekkel kapcsolatban.


De aranyos vagy, megsimogattad a macit!

Nem megsimogattad!

Rendben!

2015. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar. Csak mosolygok rajta.

Ha pl nem akar öltözni, akkor közlöm vele, hogy nem gond, maradunk itthon.

Ha nem akar enni, az sem gond, megeszem én mindet. Ez a 2 évesemnél mindig bejön, villámgyorsan meggondolja magát.

2015. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es ez a pozitív gondolkodásban benne van felnőtten is így kellene fogalmazni, élni


a gyerekek még tudják és nem is értik, ahogy amúgy az emberi agy sem..ha azt mondogatod, gondolod hogy mit nem akarsz, az agyad simán annak veszik, hogy akarod(a nem szót nem érti) és tudatalatt be is vonz mindent magának.

így szegény a szegény, így gazdag a gazdag..

2015. ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!