Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy változtassak azon, hogy...

Hogy változtassak azon, hogy a két nagyobb gyerekemben nem lélek örömöt és csak a problémákat látom?

Figyelt kérdés
A türelemmel és az engedékenységgel visszaélnek, rendetlenek, szemtelenek, hisztisek, és egymást is bántják. Óvodások egyébként. Ha már mérges vagyok és megszidom őket a fiam tombol vagy kiröhög, a lányom visít és nyávog. Biztos nem jó már az én kisugárzásom feléjük, nem szeretném, hogy így maradjon, csak már se kedvem se erőm az egészhez. Mit tehetnék?
2015. ápr. 20. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ezzel énis így vagyok. Kicsit depressziós is lettem. Ha gondolod írj.
2015. ápr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
keress fel egy szakembert, aki segít megtalálni a szépségét a dolgoknak. Sajnos ezt másként nem lehet...vagy meglátod magadtól, vagy keresel valakit aki segít ebben. Az én lányom még csak 8 hós, de remélem, fogom tudni kezelni, nagyon félek én is ettől. Baromi nehéz, gondolom. De az biztos, hogy ez attitűd kérdése, az alma nem esik messze a fájától...gondolom te is, az apjuk is heves természetű lehet, vagy önfejű :)
2015. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha jól olvasom ki a kérdésből, akkor van egy harmadik, kicsi is, igaz?

nem lehet, hogy a kicsi miatt a nagyokat nagyobbnak látod, úgy gondolod, több mindent elvárhatsz tőlük mint valójában az életkoruknak megfelelő lenne? ez gyakran előfordul ha jön egy kistesó...

mivel ovisok, így nekik az a dolguk, hogy felkutassák a határokat, nem engedélynek kell lenni, hanem következetesnek, kicsik még ahhoz, hogy ha engedékeny és türelmes vagy akkor tudják, ugyanazok a szabályok mint akkor amikor nem vagy az...

azonkívül meg a nyávogás, rendetlenség, hiszti sajnos élettani, velük jár :D

bár ezzel tanácsot nem adtam, de talán helyre tudod billenteni magadban, hogy ez így jó, a többi meg rajtad múlik, legyél következetes és határozott, de ne túl szigorú. és mosolyogj, ez is sokat segít :)

2015. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jókat írtak az előzők, annyit tennék hozzá, hogy valszeg nincs előttük tekintélyed, pedig a tekintélyt megteremteni nem ördöngösség, már a hangodon érezniük kellene a határozottságot. Határozott hangnem, minden egyes helyzet komolyan vétele, ha ellenkezik elmagyarázni, hogy mit miért szeretnél, emberszámba venni, úgy kezelni, rengeteg türelem, megértés, együttérzés, kedvesség. Egyszer egy gyerekpszichológiai cikkben azt olvastam, hogy a gyerekeket mindig kedves, de határozott hangon kell terelgetni a családban, és szerintem ez egy meghatározó irányelv a nevelésben. KEDVESSÉG ÉS HATÁROZOTTSÁG együtt. Nekem tökéletesen bejött, 7 éves lányom tökéletesen kezelhető, csak annyit várok el tőle, amire tudom, hogy képes, amiben kell segítek neki. A kicsi még csak 2 éves, nála is bejön a kedves de határozott hangnem, és nagyon szeretek velük lenni. 3-mal persze sokkal nehezebb lehet, de remélem azért tudtam segíteni.
2015. ápr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A türelemmel és az engedékenységgel visszaélnek... Ha már mérges vagyok és megszidom őket..."

Azt gondolom, itt lehet probléma gyökere. Nem lenne szabad hagyni, hogy a dolgok odáig fajuljanak, hogy már te érezd rosszul magad miattuk.

A gyerekek mindig a határaikat keresik, és az engedékenységet sokszor gyengeségnek értékelik, és addig feszítik a húrt, amíg el nem pattan. Nagyon egyértelműen ki kell jelölni a határokat, és a rosszasággal, szemtelenséggel szemben egyáltalán nem kell türelmesnek és engedékenynek lenni.

Le kell ülni megbeszélni, hogy te mit vársz tőlük, és cserébe ők mit várhatnak, és mit akkor, ha nem úgy viselkednek, ahogy elvárható. És amiben megállapodtok, azt nagyon következetesen betartani.

2015. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon igaza van az utolsónak! Bizony, le kell velük ülni, és a szemükbe nézve, szemtől szemben ülve megbeszélni a dolgokat, mert ha mindig csak a fejük fölül kiabálnak velük, az olyan megszokottá válhat, mint egy bekapcsolva felejtett rádió, hamar megtanulják figyelmen kívül hagyni.
2015. ápr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. Két kislányom van, 3 éves és 10 hónapos. Annyira ki tudok borulni, hogy valami borzasztó, gyakorlatilag tombolok, mint a nagy, amikor hisztizik. Sokszor én is csak a problémákat látom, nem veszem észre a jó részét. A nagy abszolút szarik a fejemre, nagyon ritkán fogad szót nekem. Az apjára hallgat, nyilván én rosszul csinálom a dolgokat, de nem tudom, hogy mit tehetnék.

Jó ez, hogy leülök megbeszélni, hogy mit várok el, de a kicsivel nem tudom megbeszélni, hogy nem bánnám, ha nem sikítana egész nap (ha örül azért, ha nem azért), a naggyal meg nem lehet semmit megbeszéni, mert rám sem néz sokszor (már gondoltam, hgoy valami figyelemzavara lehet), ha próbálok komolyan beszélni vele. Ha mégis, akkor mik a szabályok, mert nálunk sok lenne: ne nyúlkáljon a hűtőbe, rakjon rendet, ha kérem, ne bántsa a kicsit, ne egyen gyurmát, ne firkálja össze az arcát/bútort/falat, ne hisztizzen, jöjjön, ha szólok öltözni/enni/mosakodni/fürdeni/aludni stb. Az utcán álljon meg, várjon meg, ne szaladjon el, de jöjjön és ne ácsorogjon, hogy nem bír/akar jönni, boltban ne nyúljon semmihez stb. Ezek mind szabályok lennének? Vagy a legegszerűbb szabály, azt csináld, amit mondok, de ez meg nem megy.

A halálom még, hogy soha semmit nem tudok befejezni, minden kiesik a kezemből, ahol éppen vagyok, mert nem érek rá elrakni. Próbálok erőt venni magamon, de nem nagyon sikerül.

2015. ápr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!