Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vicces kérdés, de mit csinálja...

Vicces kérdés, de mit csináljak a 4 éves lányommal, hogy a felköhögött váladékot ne nyelje vissza?

Figyelt kérdés

Köhög már egy hete, semmi más baja nincsen. Köptetőt kell neki adnom.

Most már napi 2×, ha köhög, de akkor az a "mindent bele" kategória.

Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám rávenni arra, hogyha felköhög valamit (is), akkor azt pl. egy papírzsepibe köpje bele?

Egyszerűen simán lenyeli.


2015. ápr. 25. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megmondod neki, hogy attól beteg lesz a hasa, fájni fog neki, ha lenyeli. Esetleg elmondhatod neki, hogy sok csúnya baktérium okozza ezt a betegséget. Mutathatsz róla gyerekeknek készült rajzot. Nálunk ez bevált. Az orvosnál kapott egy matricát, amin egy baci volt. Mondtam neki, hogy a cicakaki is ilyenektől hemszeg, úgyhogy nem éri meg lenyelni. 5 perc múlva már rohant és fújta az orrát.
2015. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez nem segít, már próbáltam.

Pár hónapja vették ki az orrmanduláját, mert minden héten antibiotikumot kapott. Egyszerűen már nem bírt meggyógyulni.

Állandóan hányt a sok lenyelt takonytól és rettenetesen fájt a hasa tőle.

De, még ez sem készteti arra, hogyha felköhögi a váladékot, akkor azt köpje ki!!!

Nem tudok már vele mit csinálni.

Műtét óta most először beteg. Megígértem neki, hogy onnantól nem fogom az orrát szívni, de pár napja "neki estem", mert fújni se volt hajlandó normálisan.

Persze, sírt, üvöltött.

2015. ápr. 25. 17:52
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

mondjuk az antibiotikummokkal valo tomes elott nem artott volna megnezni hogy mi okozza a betegseget.


ha lenyeli hat lenyeli. legfeljebb kihanyja. mas baja nem lesz tole, szerintem felesleges ezen porogni.

2015. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy nem baj ha lenyeli. Még jó is mert ásványi, vagy valami hasonló anyagokat tartalmaz.Ezt olvastam valamikor.
2015. ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Úristen! De igen, baj, ha lenyeli. Hasfájást, gyomor és bélfertőzést okozhat.

Ha a fentebb említetteket nem érti meg a lányod, akkor sajnos nem nagyon tudsz mást tenni.

2015. ápr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha lenyeli.


Köpködjön zsebkendőbe? Számomra az undorítóbb ezerszer! A gyomorsav erős!

2015. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én sose tudtam mi a "helyes".. a sri lankai barátnoméknél sose kopik le és orrot sem fujnak, mint ahogyan az angolok is lenyelik...

akkor most mi a helyzet azzal, hogy betegek lesznek tole..és ezt meg azt okoz?

2015. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
en eletemben nem koptem meg ki felkohogott valadekot.
2015. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Nekem sem mondta senki, hogy ki kell köpni, pedig biztos voltam en is beteg gyerekkoromban. Csak itt olvastam először, es az hogy belekopjuk egy pzs-be szerintem undorító. Egyrészt nincs nalam minden percben zsepi amikor kohogok, másrészt meg ha van mellettem valaki, annak milyen látvány hogy öklendezek es kopok egy nagy csulat a zsepkendobe. Aki igy szokta meg annak persze ez a termeszetes es nem az hogy lenyeli, de akkor mit tesz ha epp nincs nála pzs, akkor odakop a földre? Az meg megint undorító.

A lanyomnak még en sem mondtam hogy ki kene köpni, szerintem ha mondanám se kopne ki.

Amúgy en is dolgoztam japanokkal, ok sosem fújnak orrot, hanem allandoan szipognak. Nekik mi vagyunk a furcsák hogy kifujjuk.

2015. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem pedig az undorító, hogy valaki ezt képes lenyelni.

Egy kis válogatás:

" Gyermekenél az orrváladék lélegzetvétellel a gégébe, légcsőbe, hörgőkbe porlasztódva ezen szervek hurutját, gyulladását idézheti elő. A lenyelt orrváladék viszont gyomorrontás, gyomorbélhurut forrásaként szerepel.

"a lenyelt váladék hasfájást, gyomorhurutot eredményez"

" Baktériumok jelenlétét mutatja a vízszerű orrváladékot felváltó sárgás-zöldes váladék, ami ilyenkor gyomor-bélhurutot, hasmenést eredményezhet."

Szóval nyeljétek csak nyugodtan tovább és lehetőleg a gyerekeiteknek is ezt tanítsátok! Minek zsebkendő? Végül is a taknyotokat ki is csaphatjátok a földre, ahogy az oroszok csinálják.

2015. ápr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!