Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti aggódnátok a helyemben?...

Ti aggódnátok a helyemben? (16 hónapos kislány)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Kislányom 16 hónapos, és még nem beszél, de emiatt nem aggódom, mert a bátyja se beszélt ennyi idősen, hanem inkább az a furcsa, hogy nagyon kevés dolgot ért. A bátyja ennyi idősen már szinte mindent értett, kislányom alig reagál valamire. Ha kérem, hogy integessen, azonnal integet, a tiltást érti, és ha rászólok, hogy nem szabad, azonnal húzza is vissza a kezét. Ha megszólítom, odakapja a fejét, de össz-vissz kb 6-8 kedvenc játék (kisautó, könyv) nevét tudja, többet nem, ha kérem, odaadja őket, de kb ennyi. Semmi másra nem tudom megtanítani. Például, ami a testrészeket illeti, ha kérdem, hol a fejed, füled azt megmutatja, de orrot, szemet szájat, egyéb testrészeket nem mutatja, pedig 6000-szer megmutattam neki. Képeskönyvben nem mutat meg semmit, abban sem, amit szinte minden nap végig mutatok neki. Ha kérdezem, hogy pl hol a nyuszi, csak mosolyog. Különben sem mutogat még. Mozgása, játékai minősége amúgy szerintem rendben és hihetetlen mosolygós, bújós, barátságos.



2015. ápr. 25. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
DEHOGYIS! Az én kisfiam ennyi idősen még integetni sem integetett, a testrészeit 16 hónaposan egyáltalán nem tudta megmutatni, ennyit sem tudott, mint a te kislányod. Na de... Most négy éves, és már a bölcsi utolsó évében kis Einsteinnek becézték, annyira okos! Három éves kor alatt nagyon eltérően fejlődnek a gyerekek. Mutogatni nekem jóval másfél éves kor után mutogatott amúgy. Viszont a sógornőm lánya már másfél évesen szuper baba volt, most iskolás és kettes tanuló. Erről ennyit. Majd ha két évesen nem tudja az általad említett dolgokat, akkor vidd el szakemberhez, addig ne aggódj.
2015. ápr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 18hónapos és ugyanezeket csinálja,de ha megfigyeled a többi gyereket azok sem tudnak többet.
2015. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fiam kb 16 hósan kezdte ezeket tanulgatni és tudni mint amiket felsorolsz. Szerintem nincs elmaradva.

Amúgy meg hiába mutatsz meg nekik ennyi idősen 1 nap 6000x valamit, attól még nem biztos hogy tudni fogja. Majd 2 hét múlva meg egyedül sorolja a könyvben a képeket. Nálunk mindig így volt, tanítom, 1-2 hét mire feldolgozza, utána meg csinálja.

2015. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, én biztos aggódnék (az én lányom most lesz 19 hós), de szerintem igazuk lehet a többieknek, és biztosan hamarosan érteni és tudni fog mindent, amit egy ilyen idősnek tudnia "kell". Mindegyik gyerek a saját egyéni tempójában fejlődik. Lehet, hogy a te kislányod egyéb téren sokkal előrébb van, nem? Az én lányom se beszél magyarul, csak a saját babanyelvén, de persze mond már sok szót, illetve sok mindent ki tud mondani,ha megkérjük rá, de magától még nem annyira szívesen alkalmazza őket.
2015. ápr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából azért aggódom, mert a kisfiam ennyi idősen már rövid mondókákat tudott, rengeteg szót mondott, és mindent, de tényleg mindent értett, egészen komplex utasításokat is végrehajtott már. Valószínűleg két oka lehet. Egyik az, hogy fiam első gyerek lévén állandóan, folyamatosan reggeltől estig csak vele foglalkoztam, lányomra kevesebb idő jut. Másik, hogy lányomnak laza az izomzata, így lassabban fejlődik a mozgása is, még csak most kezdett járni, valszeg ez köti le az agyát most. Köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 2. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, azt mondják, a beszédtanulásnak is a mozgás az alapja, tehát abban kell előbb fejlettnek lennie, hogy aztán beszélni tudjon. Úgyhogy akkor lehet, hogy esetetekben ezzel van kapcsolatban. Úgyhogy ne izgulj! :)
2015. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, tudom ezer eves kerdes, de hatha itt vagy meg. Megkerdezhetem, hogy utana hogy alakultak veletek a dolgok? Remelem jol vagytok , koszonlm, ha irsz
febr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!