Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek hol a határ a...

Szerintetek hol a határ a "túltanítás" és a nem foglalkozás között?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem hogy a mai babáknak szerintem annyi mindent megtanítanak otthon a szülők, hogy a bölcsiben, oviban meg halálra unja magát a gyerkőc, mert már nem érdekes neki amit az ovónéni mutat. Az én kislányom most 19 hónapos és nem tudom eldönteni mi az ami pont elég. Nem is marad butácska, de nem is fejlesztem korához képest jobban.
2010. febr. 22. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akármennyit is foglalkoztatja a szülő otthon (már amennyire persze csak 100%ban a gyerekre tud koncentrálni) akkor se tudja pótolni a kispajtásokat.

Én azt vallom, ahány embert megismer a fiam annyival "gazdagabb" lesz az ismeretanyaga, minden ember mást mutat majd neki én pl. már kevés vagyok neki 2 és fél éves, így ő jár közösségbe heti 3szor. Vannak kispajtásai, ellesnek dolgokat egymástól olyanokat is amit nekem sose csinált,vagy csinálna meg, de ott igen.

2010. febr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyerektől is függ. ha érdeklődő, akkor bizony válaszolni kell a kérdéseire, meg kell teremteni számára a megfelelő eszközöket. De azt butaságnak tartom, hogy csakis a szülővel tudjon játszani, elvárja, hogy valaki mindig vele foglalkozzon. Igenis, meg kell tanulniuk, hogy ugyanúgy ellegyenek egyedül is, tudjanak egyedül, felnőtt nélkül is játszani, tevékenykedni, hisz az oviban se lesznek mindig a középpontban. Hogy pontosan hol van a középút, nem lehet megmondani, mivel minden gyerek más, mindegyiknél máshol húzódik a határ. Egyébként, ha csakis felnőtt irányítással tud játszani a gyerek, rengeteg mindenről lemarad, nem érzi a felfedezés örömét, nem fejlődik a fantáziája és túl soká szorul majd irányításra, önállótlan lesz.... Hogy hogyan fejleszd? Figyeld őt és ha kéri, ülj le hozzá, segítsd, de soha ne a megoldással, inkább próbáld őt rávezetni arra, hogyan is lehet... A kicsikben nagy a felfedezés vágya, ha ezt erősítjük, támogatjuk, biztosan nem fogjuk se elhanyagolni, se túl tanítani :))) 4 gyerekes anyuka (volt) óvónő
2010. febr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. febr. 22. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!