Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassak le a cumizás...

Hogyan szoktassak le a cumizásról egy 19 hónapos kislányt, egyáltalán le kell szoktatni? Nagyon cumifüggő sajnos.

Figyelt kérdés

Nappal rövid időket van el cumi nélkül, van neki több is, nem tudom, eddig hónapokig betegek voltunk, a nagytesó hazahozta az oviból, így azokra az időkre nem tudtam tőle elvenni. De közben meg cumifüggő lett.


éjjel 4x-7x ébred fel, hogy visszaadjuk a cumit.


nem tudom, hogy mit tegyek

:(


szeretnénk még egy babát, még időben lennénk vele, de így nem merem megkockáztatni.

:(



2015. ápr. 30. 07:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fokozatosan csináld, először csak akkor ne vigyétek, ha játszótérre mentek, ott úgyis elvan a játékkal, aztán ha máshova mentek akkor sem, aztán otthon nappalra sem, az éjszakáról meg a legvégén.
2015. ápr. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam

csak ott is kéri folyamatosan, de igyekszem nagyon.

és mekkora patáliát tud csapni, ha nem kap cumit

tudom, hogy én vagyok a legnagyobb hibás, de amikor nagyon beteg volt, csak a cumi nyugtatta meg

2015. ápr. 30. 07:57
 3/6 anonim ***** válasza:

A lányomnak három éves koráig mindig a szájában lógott.

Rá érsz leszoktatni, nyugi. ;)

2015. ápr. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Barátnőm kisfia most 23 hónapos. Ő egyszerűen elvette tőle a cumit pár napja. Mondjuk azért, mert szó szerint szétrágta, és napi szinten tette tönkre a cumit. És hát nem olcsó dolog... szó szerint lyukat rágott rájuk, meg hasonlók.

Az alvásnál van nagyon nyűglődés, nap közben azért el lehet vonni a figyelmét. Az alvás és az ébredés horror, de azt mondta, hogy erre számított is. Majd elmúlik.

Ő annak idején a nagyobb gyereknél is egyik napról a másikra vette el, pedig ő is agyon függő volt.

2015. ápr. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a nagylányom volt igazán cunmi függö.

Mi kb 1,5 éves kortol nem vittük ki a házból többet. Kb 2 alkalommal sirt csak, aztán megértette, hogy csak otthon van cumi. Ha nagyon hosszú útra mentünk(egésznapra vagy több napra), akkor vittük de akkor is csak alvásnál adtam neki oda.

Aztán kb 2 éves korától csak az emeleten cumizhatott, aztán 3 éves korától pedig csak éjszaka az ágyában.

4-ik szülinapja elöttpár nappal közölte, hogy neki ez nem kell többet, és ö már nagy.

Ö is sokat kereste éjszaka, kb 2 éves korától viszont megtalálta éjszaka és így nem sírt fel többet.


Mosta kicsi cumizik még, ö most 2,5 éves de csak alvásnál cumizhat. Neki beteszek 2 cumit az ágyába, így éjszaka egyet tuti megtalál.


Amit tehetsz, hogy több cumit tegyél be neki az ágyába, és amikor sír akkor ne a szájába, hanem a kezébe adjad neki a cumit.


De teljesen ne vedd el töle.

2015. ápr. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
amikor sír, akkor a kezébe adjam a cumit, ez jó ötlet :)
2015. ápr. 30. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!