Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt esetleg valaki,...

Van itt esetleg valaki, akinek ovis korú, beszédértés problémával küzdő gyermeke van?

Figyelt kérdés
2015. máj. 5. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
enyémnek kommunikációs zavara van, a papírjain beszédértési elmaradás is van, kb. 1 évnyi, de őszintén nekem nem tűnik fel, a meséket szépen visszamondja, elmeséli, hogy mi volt az oviban, bármit mondok csinálja, jól reagál a kérdésekre...
2015. máj. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nevelési Tanácsadóba vitted? Mennyi idős?
2015. máj. 5. 21:59
 3/3 anonim ***** válasza:

5 éves a fiam. Beszédritmuszavara is van, nem csak beszédértési, emellett mindhárom diszfunkciója sérült. Súlyosan túlmozgásos és figyelemzavaros.

Kiderült, hogy túlhallásos, valószínűleg ez az alapprobléma, 3 napja fejeződött be a spec terápiája és a logatom vizsgálaton fele annyi hibája lett mint a terápia előtt, és a beszédritmuszavara érezhetően javult. Pedig a pozitív változásokhoz hónapokat jósoltak, de nála már most van érezhető változás!


mi magánúton mérettük fel 3 évesen először logopédussal + konduktorral, később 5 évesen is, akkor már gyerekneurológussal is, mert ugyan próbálkoztam én a NevTannal, de nem fért bele a létszámkeretbe. Azt mondták, egyszerűen nincs kapacitásuk ilyen életkorú gyerekekkel foglalkozni, csak az iskolaelőkészítősökkel. még jó, hogy nem vártam, hanem mentem és hajtottam a megoldási lhehetőségeket.

rólam felnőttkoromban derült ki, hogy diszkalkuliás vagyok, az egész gyermekkorom arról szólt, hogy mindenből színkitűnő, de matekból-fizikából épphogykettes, milyen lusta/hülye ez a gyerek... én ezt nem akartam a fiamnak!

2015. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!