Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évesek és a gyász?

6 évesek és a gyász?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak most halt meg a tengerimalaca, de nemigazán hatotta meg. Tegnap este sírdogált, de mára továbblépett. 8 éves nővére még ma is zokog, eléggé kikészült szegény. :(

Hasonló korú fiatok hogyan viseli/viselte egy élőlény elvesztését?



2015. máj. 5. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

sehogy. egy tengerimalac nem is kell, hogy annyira meghassa... nekik ez még természetes, az élet része.

enyém a nagymamáját veszítette el ami nagyon megviselte. 2 dédszülőjét csak néha emlegeti de nem sírt, a kutyánál meg szó szerint örült, mert nagyon öreg és beteg volt, nagyon sajnálta, hogy szenved, mikor meghalt akkor megkönnyebbült, hogy már nem fáj neki és a jézuska biztos sokat simogatja...

szerintem nincs ebben semmi furcsa :)

2015. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
5 éves volt a kisfiam, amikor elpusztult a testvére kutyája. Ismerte pici korától. Sokat emlegette, sírt is, ez pár napig tartott.
2015. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy tengerimalackával nem lehet olyan interaktiv dolgokat csinálni, mint mondjuk egy cicussal, vagy egy kutyussal. Sokszor kételkedem is benne, hogy a lakásban tartott rágcsálók képesek - e szeretni, illetve értékelni minket, vagy élik szerény kis életüket, ahog az természetes. Nem tudom, kérlek, ne kövezzetek meg emiatt. Nem tudom, hogy mennyit játszott vele a kisfiad, de lehet, hogy nem tudta úgy túlértékelni, mint a lánykád. ( Bocsáss meg!!! Nem ismerm a körülményeket, a kisfiadat, saját tapasztalatból tudom ezt írni !!!! Egyszerű találgatás ... ) De az is lehet, hogy nem annyira érzékeny természetű. De lehetséges, hogy még nem emésztette meg, később pedig kifog belőle jönni ...
2015. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!