Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak válogat vagy tényleg nem...

Csak válogat vagy tényleg nem ízlik neki?

Figyelt kérdés
28 hónapos kisfiam nagyon jó evő volt de kb. 5 hónapja már alig van olyan étel amit hajlandó megenni. Sem a főzelékek sem a tészták sem a levesek nem fogynak. Csak a krumplis dolgokat hajlandó megenni. A gondom az, hogy azokból is egyre kevesebbet. Már lassan kétféle ételt tudok csak az asztalra tenni neki ha azt akarom, hogy egyen is belőle. Amiről konkrétan tudom, hogy nem szereti olyannal nem is próbálkozok de ma megint eltolta maga elől azt amit eddig megevett. Most már berágtam, nem kapott helyette semmit és úgy tervezem addig nem is fog ma mást enni amíg azt meg nem eszi amit otthagyott. Szerintetek ez kegyetlen vagy csak iszonyat válogatós és igenis meg fogja enni ha nagyon éhes? Már kikészít ez a nem evés :-(
2015. máj. 13. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem fogja megenni. Vagyis az èn fiam nem eszi meg, kèpes 2 napig èhezni inkább. Ès ez most komoly voltak olyan napok, hogy egès nap kèt szelet sonkán, vagy egy pogácsán volt a gyerek, de akkor sem ette meg a főzelèket. Mondtam ha nincs rendes ebèd, akkor desszert sincs, ès inkább lemondott az èdessègről is, amit viszont nagyon szeret. De, hogy valami biztatòt is ìrjak neked, mára már egyre èrdeklődőbb az ùj ìzek iránt, van amit megkòstol, ès monja, ez finom, kèrek belőle. Règen meg sem tudtam kòstoltatni. Nem mondom, ìgy is válogatòs, de már több fèlèt megeszik, mint pl. fèl èvvel ezelőtt. 2,5 èves mùlt ő is.
2015. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbalkozz esetleg az erőteljesebb ízű fűszerekkel, a kaporral vagy a köménnyel. Az én fiam megszerette a kapros, vagy köményes ételeket...
2015. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tényleg nem ette meg és még az sem motiválta, hogy utána nem kapott semmi finomat. Hát akkor megpróbálok kitartani remélve, hogy minél előbb változik ez az állapot. A fűszeresebb, karakteresebb ízekkel sincs szerencsém, a tökfőzeléket például pár hónappal ezelőttig két pofára tömte most meg egy kanállal sem hajlandó lenyelni belőle :-(
2015. máj. 15. 18:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Jajj, istenem, de szerencsés vagyok. Nem eszik sokat a fiam, de nem válogatós. A főzelékeket kimondottan szereti, a spenót a kedvence, de mindenfélét megeszik. Mondjuk husinak lenni kell hozzá.

Egyszer a főzeléket kezdtem először kitenni a tányérjára, és míg a többieknek osztottam, elrémülten kérdezte:

- Apa, hús nincs???

2015. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!