Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-2.5 éves gyerek székletének...

2-2.5 éves gyerek székletének milyennek "kell" lennie?

Figyelt kérdés

Az orvosunk annyit mondott, hogy formáját megtartónak. Ez pelenkában mennyire érvényesül? Ha pelenkába megy, akkor "krémes", ez a keményebb változat, ha hígabb, akkor szétkenődő (anélkül, hogy ráülne..). Ha bilibe megy, akkor van valamilyen formája, viszont alig tudom a wc-be átönteni, úgy kenődik szét a bili falán.

Jól sejtem, hogy ez nem túl normális? (Bogyós széklete kb. 2-3x ha volt életében).

Emellett tejmentes és fruktózszegény diétán van, szóval a sok rostbevitel miatt sem lehet ilyen.


2015. máj. 31. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
A kisfiam 2 éves múlt. Pont olyan a széklete, mint egy mindenevő felnőttnek. Tehát szilárd, de nem szorulásosan kemény, nem kínlódik a székelésnél. Bár Ő már szobatiszta, szoktam hallani, ahogy belepottyan a vécébe.
2015. máj. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És míg pelusba kakilt, akkor sem kenődött szét ugye? Bocsánat a buta kérdésért, de nálunk eddig még csak ilyen volt, és első gyerek, nincs viszonyítási alapom, hogy hogyan is kellene kinéznie pelusban.
2015. máj. 31. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vettem azonnal észre, és ráült játék közben, természetesen szétnyomódott. De akkor is látszott az állagán, hogy relatíve kemény széklet-e vagy olyan hasmenésszerű.

Ha a te fiadnak állandó jelleggel híg a széklete, talán ésszerű volna egy célzott kivizsgálás.

2015. máj. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a fiam is tejmentes diétán volt másfél éves koráig, ha jobban belegondolok, onnantól rendeződött a széklete, hogy elkezdett tejtermékeket enni. Addig mindig picit lágyabb volt. Tej és tejtermékek helyett mit eszik/iszik? Növényi tejet?
2015. máj. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A kivizsgálás természetesen folyamatban van, a tejmentes diétát is szakorvosi vélemény alapján kezdtük. Azért tettem fel a kérdést, mert amikor szóba kerül a kivizsgálás és hogy mi miatt, van, hogy mondják anyukák, hogy "ja, az én gyerkőcömnek is van ilyen széklete". Csak nekem ugye az lenne az érdekes, hogy állandó jelleggel milyennek kell(ene) lennie.


Növényi tejeket iszik, minden tejterméket mellőzünk.

2015. jún. 1. 00:42
 6/7 anonim ***** válasza:
2 éves fiamnak is olyan a széklete mint nekünk, tehát megfelelően szilárd de nem kő kemény. A biliből simán kifordul, nem kenődik szét. Ha ezt pelusba csinálja akkor a formáját ugye elveszti mert ráül a gyerek de ugyan úgy szilárdnak tűnik és egyben van. Néha szokott a fiam olyan kakilni pelusba hogy csúszósabbnak tűnik, tehát nincs egyben, puhább, de nem hasmenés. Ez nem tudom hogy mitől van de mivel ritkán van ilyen így nem foglalkoztam jobban a témával. Amúgy a fiam laktóz érzékeny, ha tejeset kap (vagy tejterméket) egyből vizes maró széklete van.
2015. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak éppen olyan volt a széklete, mint a tiednek 2-3 éves korában. De az enyémnek a sok gyümölcstől volt lágyabb.

Most 6 éves, már inkább játszik mint kakálni induljon, így néha visszatartja. Kemény, formázott kolbászkákat kakál, néha még a WC papír is teljesen tiszta marad törlésnél.

De amikor jön az őszibarack-szezon, azt imádja. Olyankor megint lágy és kenődő, ragadó lesz a széklete...

2015. jún. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!