Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti milyen meséket szoktatok...

Ti milyen meséket szoktatok berakni a ti gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Az enyém most 3,5 éves. Spongyabobot,a Jégvarázst,a hupikék törpikéket,a kisvakondot,a Maja méht szokta nézni napi 1 órát. (szerintem egy órától semmi baja sem lesz) De ma volt,hogy a Spognyabob ki a vízből! c. mesét néztük. az 1:42:55.. :)
2015. jún. 9. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Holly és Ben kalandjai, Bogyó és Babóca, Süsü a sárkány, Pumukli. Kb ezeket nézi :-)
2015. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 klopusz ***** válasza:

Amikor ekkorák voltak a gyerekeim, nem is bírtak volna ki ilyen hosszú filmet. Ha jól emlékszem, hét éves koruk előtt nem is vittem őket moziba sem.


Amúgy nálunk is a Kisvakond, Süsü, Pom-pom, Mirr-Murr, Süni és barátai volt a fő sláger. Később is megpróbáltam régimódi maradni, jöhetett Mikrobi, Mézga, Repülő bocsok.

Mondjuk, ha zenét hallgattak, az sem volt az a kifejezetten gyerekzene (bár Halász Judit alap), inkább Zoránt, Genezist, Queen-t, ABBA-t, Simon and Garfunkel-t hallgattunk együtt.

2015. jún. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jún. 9. 19:16
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon sokat ül a tv előtt. Nagyon. Nem dícsőség, hogy le tudod szedálni az agyát egy 3.5 évesnek közel két órára. Nem dicsőség, hanem szomorú!!! Felelőtlen szülőnek tartom, aki nem veszi figyelembe, mi a jó a gyerekének, a saját kényelme fontosabb. Egy ilyen idős gyereknek futnia és játszania kéne.


Ha lesz kedved szembenézni az igazsággal, hogyan teszed tönkre az agyát és a kreativitását, olvasd el: "Mennyit tévézhet a gyerek naponta?


A 0 és 3 év közötti gyerekek egyáltalán nem nézhetnek tévét. 3 és 5 éves kor között legfeljebb 30 percet, a 6 és 8 év közöttiek maximum 1 órát, 9 és 12 éves kor között pedig nem tévézhetnek többet másfél óránál. Közben tartsanak szünetet!" [link]


Egy másik: [link]


Ha nincs kedved továbbra sem, akkor pontozz le nyugodtan. Mást úgy sem tehetsz, az igazság igazság marad.

2015. jún. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, kedves előző, de egy nap 24 órából áll. Az enyémek is ülnek ennyit a tévé előtt hétvégén, mert valamikor nekem is meg kell főznöm, ki kell teregetnem, de emellett még van 23 óra a napból! Ha azt vesszük, hogy alszanak 12 órát egy nap (ami csak a kicsire igaz, a nagy kb. 10 órát), akkor is van még 9(!) óra, amikor együtt játszunk, futkározhatnak stb.

Elhiszem, hogy vannak olyan nagyszerű anyák, mint te, akinek a gyerekei olyan szuperül vannak nevelve, hogy soha nem nyűgösködnek, amikor az anyjuk a házimunkát végzi, soha nem ugranak egymásnak, mindig el tudják önállóan is kreatívan foglalni magukat, de a többség esendő, és bizony segítségül hívja a tévét ilyen esetekre.

Egyébként én 30 éves vagyok, hétvégenként én is sok mesét néztem, eleve volt Walt Disney mesedélután vasárnaponként másfél órát, és sok mesevideókazettánk is volt, mégis sokat jártunk emellett kirándulni, rengeteget olvastam, és most, felnőttként soha nem nézek tévét.

2015. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Thomas a gőzmozdony, Nils Holgersson, Dóra a felfedező, Aprónép, Franklin. Egyébként az M2 felhozatalát elég jónak találom, onnan szoktunk legtöbbször szemezgetni. 5,5 éves, napi fél órát szokott mesét nézni, lefekvés előtt. Persze hétvégén többet, van hogy a 101 kiskutyát, vagy egy-egy hosszú Thomast is megnéz.
2015. jún. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3,5 évesen Kisvakond, Bogyó és Babóca, Pom-Pom és hasonló hosszúságú mesék kötötték le őket.


A 6 évesem a hétvégén úgy nézte ezt a Spongyabobos filmet, hogy közben többször otthagyta, legózott, nem igazán kötötte le. Még ő sem volt moziban.

2015. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!