Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hallottatok már magatokról...

Hallottatok már magatokról olyan véleményt, hogy nem vagy túl szigorú a gyerekedhez?

Figyelt kérdés

Igazából olyan emberektől hallottam ezt, akik nem láttak a gyerekeimmel pár percnél többet, de bizonyára az infot másoktól tudják :-)

Én úgy érzem következetes, magyarázó, dorgáló szülő vagyok, aki ha kell megfegyelmezem a gyereket (de tényleg nem verem péppé). Egy és kétéves fiúkról van szó, majdhogynem neveletlennek titulálta két egymástól független személy 10 percen belül (személyeskedve mondták és úgy hogy nem voltak a fiúk velem éppen). Nyeltem egy nagyot és nem álltam le vitázni. Ti hogy reagálnátok ilyen esetekre?

Amit el tudok mondani, hogy valóban fáradt vagyok, így is egész nap úgy érzem jártatom a szám, de hol az egyiket, hol a másikat kell regulázni. Nem egy sarokban elülő típusok, de kívülállók ezt neveletlennek tartják. Mit tegyek?



2015. jún. 10. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz kívülállókkal. Ennyi a recept.


(Azt még hadd jegyezzem meg, hogy a fegyelmezés messze nem egyenlő a meglegyintéssel/ráütéssel/odacsapással! Szóban, határozottsággal és következetességgel is lehet fegyelmezni, sőt ez célravezetőbb.)

2015. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én már unom, hogy mindenki a másikkal van elfoglalva.

Egyrészt nem szeretem, ha valaki beszól, miközben nem is ismer igazán, másrészt én magam is próbálok ezen már túllépni. Nem másoknak, hanem a gyerekeimnek, családomnak akarok megfelelni (de talán leginkább önmagamnak). Nem tudok és nem is akarok már kívülállók - sokszor tök idétlen - véleményével foglalkozni. Elég, ha a családom véleményét meghallgatom, és elég ha figyelem a gyermekeim jelzéseit, viselkedését, és megpróbálom a szívem szerint legjobban nevelni őket.

2015. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom még csak öt hónapos, úgyhogy ilyet még nem, de azt rendszeresen megkapom, hogy el van ba..va (szó szerint idéztem!), mert nem hagyom sírni.

Na most erre mit kéne mondanom? Kezdjem el magyarázni mindenkinek, hogy hasfájós volt, nagyon kellemetlen első két hónapunk volt, meg hogy olyan nincs, hogy egy pár hónapos gyerek már el van rontva, hiszen a legalapvetőbb igénye a testközelség? Nem tudom és nem is akarom mindenkinek megmagyarázni, hogy úgy nevelem a gyerekemet, ahogy kell, és ahogy a körülmények lehetővé teszik.

Két pici fiú biztos, hogy próbára teszi az embert minden téren, külön jó, amikor még kéretlenül bele is ugatnak a munkádba, miközben erődön felül próbálsz helytállni. Lehet, hogy ezt kellene mondani az összes kéretlen "nevelési tanácsadónak".

2015. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Másfél éves örökmozgó lányom van, sokszor megkapom, hogy elkényeztetem, túl sokat megengedek neki. Én igyekszem csak a tényleg lényeges dolgokat tiltani, mert különben egész nap csak korlátoznám, erre energiám sincs és szerintem nem lenne jó neki sem, azt szeretném, hogy érdeklődő maradjon.
2015. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor gond volt a kislányommal, volt, aki szerint az volt az oka, hogy túl szigorú vagyok, mások szerint az, hogy nem vagyok elég szigorú, de volt, aki egyszer ezen, egyszer azona véleményen volt :) Azóta kiderült, hogy fejlesztő tornára volt szüksége idegrendszeri eltérések miatt, amikr különféle problémákat okoztak, amik viszont további problémákat okoztak :) De az az időszak, amikor ezek miatt az emberek miatt saját magamat ostoroztam és épelődtem éjszakánként, az nagyon rossz volt. Vigyázni kell a kéretlen tanácsokkal. Még ha olyasvalaki mondja is, aki egyébként akár barátod vagy barátnőd vagy amúgy adsz a véleményére.
2015. jún. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, már mondták. Ez magyarul azt jelentette, hogy szerintük neveletlen a gyerekem. :)

Én is elég sokat fegyelmezek, ezt csak olyanok tudják mondani, akik egyféle gyerektípust ismernek, a csendben eljátszóst. Ez van, ne törődj vele. :)

2015. jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is megkaptam már okos apukától, h "te mindent megengedsz a gyerekednek?" (Nem.) Na pl. ez az ember tipikusan olyan, h teljesen a mások hasonló korú gyerekeivel van elfoglalva (jellemzően rossz véleménnyel van róluk, minden gyerekben és szülőben talál kivetnivalót). Közben azért a saját gyerekének sem ártana, ha jobban odafigyelne rá...
2015. jún. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hajaj!

Anyámtól folyamatosan, tőle nagyon rosszul esik, az idegenek véleményére nem adok.

Nekem a fiam problémás, autista gyanú, szeptemberben viszik kivizsgálni. Semmilyen szabályt nem fogad el, és amihez nincs kedve, azt egyszerűen nem csinálja. Múlt héten éppen a védőnő mondta, hogy:

-Te vagy az anyja, neked kell tudni, hogy tudod motiválni, hogy csinálja a fejlesztő gyakorlatokat.

-De nem csinálja, hiába csinálok bármit.

-Hát ki főnök otthon?

Na, most ezt így kimondani egy ilyen probléma esetén nem kicsit pofátlanság?

2015. jún. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!