Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nincs a 2 évesemnek személy...

Ha nincs a 2 évesemnek személyi igazolványa, kivihetem az országból?

Figyelt kérdés

Horvátországba mennénk nyaralni,de már nincs időpont az okmányirodába,hogy megcsináltassam. 2 hét múlva mennénk.

Ilyenkor mi van?Nem vihetjük el?


2015. jún. 13. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként is "kötelező" a személyi már csecsemőknek attól függetlenül, hogy nem ellenőrzi a kutya se meg van-e, de határátlépésnél személyi vagy útlevél kell. Nekünk se volt időpont már bementünk a legközelebbi okmányirodába és 20 perc múlva végeztünk, rögtön adnak ideigleneset ha kéred az 1 hónapig érvényes.
2015. jún. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

dehogy viheted ki! egyébként is már 2 éve kéne neki személyi, ugyanis már születéstől kötelező.

ha nincs időpont akkor időpont nélkül bemész az okmányirodába hétfőn reggel, húzol sorszámot és elintézed. egyébként egy 10 perces dolog ha van sorszám, gondolom 1-2 órát számolj rá

2015. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Talan masik okmanyiroda? Barhol intezheted, Pesten biztos, hogy van idopont, de idopont nelkul is meg tudod csinaltatni, csak vegig kell ulni (legalabbis nalunk).
2015. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kell. Hétfőn szerintem ez legyen az első dolgotok. És valahogy sürgessétek meg, máshol nem tudom mennyi idő, de mi is nemrég csináltattunk a 9 hónapos kislányomnak, és 3 hét múlva jött meg. Ingyenes, nem tudom lehet-e plusz pénzért sürgősen intézni.
2015. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Útlevélt lehet megsürgetni hogy mennyiért okmányirodában megmondják.Azzal pedig bárhova viheted.Egyébként ha k is tudod vinni és bármi baja lesz(ne legyen) horror ára lesz a költségeknek sőt rendőrség is lehet belőle hisz nem tudod igazolni hogy a te gyereked.
2015. jún. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet gyorsítva kérni, persze annak díja van.

De tök egyértelmű, hogy csináltasd meg neki a személyit (külföldre mentek, ne kockáztass)!

2015. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
felébredtél Rozsika?!
2015. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet kivini személyi vagy utlevél nélkül ,személyit nem lehet megsürgetni viszont ideiglenes kaphat a gyerek ingyenesen .csak ki kell várnod a sorodat az okmányirodában .
2015. jún. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tényleg, mikor mi csináltattuk, akkor adtak egy ideigleneset, ami elvileg 3 hónapig (vagy csak 1, már nem emlékszem:)) érvényes, addig mehet vele a gyerek bárhová.

Úgyhogy tényleg csak ennyi a dolgod, hogy kivárd a sorodat egy okmányirodában.

2015. jún. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm,holnap első dolgom lesz megigényelni.Vinnem kell a lányomat is magammal vagy kell másik szülő engedélye is?

Most megnéztem a mellettünk lévő városba.Lehet oda megyünk át.

2015. jún. 14. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!