Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól vállalnak...

Hány éves kortól vállalnak angol tanítást a kicsiknek?

Figyelt kérdés
Tudtok valami jó helyet?
2015. jún. 14. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Onnantól van értelme, amikor az anyanyelvét már beszéli.

A jó helyhez nem ártana tudni, hogy mégis hol - bár miután nem írtad, nyilván fővárosi vagy....

2015. jún. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Helen Doronról sok jót hallottam, de nincs saját tapasztalatom.
2015. jún. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Helen Doronnál 3 hónapos kortól tartanak éneklős-zenélős foglalkozásokat, természetesen anyával van bent a pici :)
2015. jún. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Bármilyen pici kortól. De fontos nem TANÍTÁS van még ilyen kicsi korban hanem JÁTSZÁS, FOGLALKOZÁS. Tehát nincs visszakérdezés, stb.

Semmi köze az anyanyelv ismeretéhez. Akár egyszerre több nyelvet is eltudnak sajátítani a kicsik. Az agyuk olyan mint a szivacs. Az én gyerekeim 1,5 évesen kezdtek az angollal ismerkedni.

2015. jún. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

Mi tesómmal tévéből tanultuk meg gyerekként angolul meg németül, amikor bejöttek a parabolák és a magyaron nem volt mese, azt néztük.

Tesóm most 5 (3 felső és 2 közép szint) én 4 nyelven beszélek (3 felső és 1 alap, amit most tanulok épp).

Már az is rengeteget jelent, hogy tévézhet, akkor ne magyar hanem valamilyen más nyelvű mesét nézzen. Én ezt az elvet követem, 2 évesem már mond idegen nyelvű 2-3 szavas mondatokat, pedig mi csak magyarul beszélünk hozzá és naponta max. 1 órát tölthet képernyő előtt.

Most szívja magába mint a szivacs, konkrétan tanítani se kell. Anyanyelvét is szépen használja, nincs lemaradva, pont a kortársai szintjén van.

Szerintem sokkal többet ér ezzel, mintha egy magyar anyanyelvű tanár gagyogna neki rossz kiejtéssel, hibás nyelvtannal. Mert ne legyenek arról illúzióid, hogy akik kettessel bukdácsolják végig a tanárképzést milyen szinten vannak az adott nyelven. Akinek igazán jó a nyelvtudása az fordít vagy tolmácsol, nagyon kevés a jó tudással rendelkező, elhívatott pedagógus, vagy ha van is annyira keresett, hogy aranyáron van az óra, ha egyáltalán van még szabad hely.

2015. jún. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Helen Doronnak ovis kor alatt nem sok értelme van. Angol nyelvű dalokat te is be tudsz tenni a Cd-játszóba, meg vehetsz neki valamit ami ismételgeti azt a pár mondókát, táncolni meg te is tudsz vele közben.

Oviban elég beíratni rá.

2015. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Remélem nem gond, hogy 14 éves létemre válaszolok saját tapasztalatokkal. :)

Szerintem amikor még nagyon kicsi, tényleg elég otthon berakni egy-két angol gyerekdalt (Incy Wincy Spider, Old McDonald had a farm, London Bridge is falling down...), aztán oviban már lehet beíratni valahová.

Nekünk speciel az oviban volt is angol oktatás, ha akartuk, én kb. 6 évesen kezdtem el oda járni, ovi után plusz egy évet jártam is ugyanahhoz a tanárhoz különórára, kicsiként rengeteget meg tudtam tanulni. :) Az iskolai angoltanárom pedig borzasztó, évekig nem érdekelte, ha valaki annyit nem tud elmondani, hogy "Szia, a nevem Marika, 9 éves vagyok"... és sokan a mai napig nem tudják ezt elmondani. Szóval a különtanárok általában jobbak még akkor is, ha már iskolás a gyerek, mert szegény angoltanárunk itt kap már agyvérzést, mivel rajtam kívül még 2 ember tud csak mondatokban beszélni, holott ő nem tanított semmit. :D

2015. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!