Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiamnak meg csípte...

2 éves kisfiamnak meg csípte egy szúnyog a szemhéját és be van neki dagadva. Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Adtam neki fenistil cseppet, plusz szwmcseppet amit fel írt múltkor a doki. Orvoshoz nem tudunk menni mert pont mától van szabadságon. Mit lehet tenni még, hogy le menjen neki a dagadás?
2015. jún. 16. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Lemegy magától. Egy kis hideg is segíti csökkenteni a duzzadást, de alapvetően nem sokat tehetsz.
2015. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem adnék neki semmit.

Tavaly is volt jó pár csípés a fiamon, bekentem neki Fenistillel , aztán ennyi.

Elmúlik magától. Nem tudom, miért kellene dokihoz vinni...

Nem jó, ha egy gyerek tele van tömve mindennel. Megcsípi valami, aztán ilyen-olyan cseppek, meg gyógyszerek.

Szúnyogcsípéssel amúgy se lehet mit kezdeni, elmúlik magától.

2015. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak az a gond kedves utolsó hogy az én fiam allergiás a csípésekre. Tegnapelőtt csíphette meg, és ma reggelre alig tudta kinyitni a szemét. Tavaly is nyáron is volt egy ilyen eset, 3 napig biztos vártunk vele és nem múlott el neki, el kellett vinni orvoshoz.
2015. jún. 16. 10:34
 4/6 anonim válasza:
Szia. Az én kislányom (most lesz 5 éves) is allergiás a szúnyogcsípésre tavaly nyár óta -előtte nem volt. Tavaly nyáron csípte meg 1 a szemöldöke körül, akkor másnapra úgy bedagadt a szeme, hogy kb 3 napig nem tudta kinyitni.Nyaraláson volt belföldön, elmentem az ügyeletre vele. Kálciumot mindenképp adj neki. 3 x 1/2 apmullát (max 3 * 1-t). Fenistil Junior cseppet (ezt bevenni is lehet és bekenni is lehet vele a csípést - sokan ezt nem tudják). De sajnos ennél többet orvos nélkül nem tehetsz, pár nap és elmúlik. Nekünk mondjuk írt fel az orvos szteroidos gyulladáscsökkentőt (gyógyszert) is, de nem szívesen adok a gyerkőcnek szteroidot. Bár akkor 3 napig kapta. Szintén tavaly nyáron (még a szembedagadós csípés előtt) a pofiját csípte meg, akkor még nem tudtuk, hogy allergiás rá, az ügyeletről (hétvégén történt) kórházba küldtek, ahol 2-3 napot voltunk bent. Ott is kálciumot adták és szintén a szteroidot, csak ott vénásan. És ha allergiás, és nyelőcső fele húzódik a duzzanat, megfulladhat a gyerkőc. Minket ezért tartottak bent. De ne ijedj meg, a szemtől valószínűleg nem húzódik el odáig.
2015. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekünk antibiotikumos szemcseppet plusz a hozzá való szemkenőcsöt irt plusz a kálciumot, csak az elfogyott, pezsgő tablettába van csak itthon. Köszi a választ.
2015. jún. 16. 11:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Calcimusc? Ha tovább dagad, vidd el az ügyeletre, ott felírják neki, mert sajnos receptköteles.

Mi egyszer jártunk úgy, hogy a fiam úgy kelt fel reggel, hogy be volt dagadva a szeme, és nap közben még jobban nőtt. Persze pont hétvégén. Elvittük az ügyeletre, nem vették viccre a dolgot. Állítólag valami pók csípte meg, kapott allergia ellenes szert, meg nem mondom a nevét. 3 napig volt ilyen a szeme, még jó, hogy voltunk orvosnál, az oviban rögtön a papírt kérték, mert kb. úgy nézett ki a gyerek, mint akinek bemostak egyet.

2015. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!