Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hová vigyem? Milyen orvoshoz?...

Hová vigyem? Milyen orvoshoz? Zavarják az erős hangok!

Figyelt kérdés

Lassan 6 éves a fiam. 3 éves sem volt, mikor felettünk vadászrepülők manővereztek, amitől úgy megijedt, hogy amint meghallotta, visítva rohant be a házba. Ez eltartott egy darabig, de kb. 1,5 éve attól már nem fél. Volt egy időszak, amikor a still fűrész hangjától rettegett, már azt is megszokta.

Kicsiként imádta a vonatozást, most ha felszállunk és elindulunk, végig a fülében van az ujja, zavarja a hangos zakatolás. Viszont az állomásra meg imád lemenni nézni a vonatokat, csak ha rajta ülünk, akkor zavarja.

Pl. 1 hónapja a vihartól kap visító frászt, hangos dörgéstől retteg.

Az oviban is szóltak év végén, hogy egy hangversenyre nem tudták felvinni a tornaterembe, mert ordított. Mellette viszont jár furulyára, amit imád.

Az 5 éves státusz vizsgálatot nem tudták megcsinálni nála a fülészeten, mert nem volt hajlandó bemenni a süketszobába és felvenni a fülest, így csak azzal a műszerrel vizsgálták, amivel a pici babák hallását nézik meg. Az rendben volt, jó eredménye lett. Ott azt mondták, nem gond, elő szokott fordulni.

Voltunk nevelési tanácsadóban, ott a pszichológus nem talált nála semmit ezzel kapcsolatban. Eddig nem igazán zavart, ő ilyen, eddig mindent megszokott...

De most bogarat ültettek a fülembe, hogy vigyem valamerre, mert ez nem normális, hogy ennyire retteg a hangos zajoktól...

Nem beszél hangosan, halkan, normális hangon beszél.


2015. júl. 24. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha félig-meddig süket lenne, akkor pont, hgoy nem zavarnák az erős hangok.

Szerintem egyszerűen érzékenyebb az idegrendszere az erősebb behatásokra, ilyen stresszor lehet a hanghatás is.


Ha minden másban normális, akkor szerintem bekkeljetek ki pár évet és valószínűleg kinövi.

2015. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy hiperérzékenység esetleg abszolút hallással vegyítve pl. szerintem okozhatja ezt.

De én nem vagyok orvos, lehet egy pszichológus meg tudná mondani mi az oka, akár fóbia is lehet.

2015. júl. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

audiológiára vidd el, ott meg tudják pontosan nézni, hogy milyen tartományokat hall. előtte beszéld meg vele, hogy ez nem fog fájni, nem lesz kellemetlen, mert a fülest fel kell vennie ehhez és be kell menni a szobába, a kezét emelgetni kell, mert másképp nem tudják megmérni...

nekem a fiam túlhallásos, egyébként nekem is túlhallásom van. egy módszerrel lehet kezelni amit se én se a gyerekemmel nem vállalok be, és nem is hiszek a hatékonyságában, de azért jó tudni szerintem ha van

2015. júl. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a kisfiam(5) és a kislányom(2,5) is ilyen! A kisfiam egy éves kora körül ordított ha traktor ment el mellettünk, vagy mikor felajánlották neki hogy felszállhat rá, visítva "kérte" hogy ne! Ha valami kertigépet hallott beszaladt inkább a házba, vagy bújt hozzám. Kislányom ugyanilyen! A minap felettünk is pont vadászgépek mentek el, hát bebújt a takaró alá és mondta hogy hangos! A kisfiam mostanra mindezt kinőtte, az ovisokkal a minap traktorral járták be a környéket. Bízom benne, hogy a kislányunk is ki fogja nőni idővel.

Szóval szerintem adj még neki időt!

2015. júl. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!