Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyivel "jobb", ha a szülőne...

Mennyivel "jobb", ha a szülőnek jár el a keze, mint ha a pedagógusnak?

Figyelt kérdés
A legtöbb szülővel, azt hiszem, előfordult már, hogy tehetetlenségében a gyerek fenekére csapott, még ha nem is ettől reméli a megoldást, csak egyszerűen érezte, hogy eszköztelen maradt a helyzetben. Mégis, ha az óvónővel, pláne ha a tanítóval történne ugyenez (kivéltes esetben, nagyon ritkán), a legtöbb szülő boztasztóan fel lenne háborodva, valószínűleg panaszt is tenne. Miért van ez, mi a különbség pszichológiailag a gyerek szempotjából? Oké hogy a pedagógusnak ez a szakmája, de ő is ember, és 25-30 gyerekhez kell türelmesnek lennie.

2015. aug. 1. 19:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A pedagógus évekig tanulja, hogyan lehet, kell kezelni egy gyereket ez az egyik. A másik, hogy a diakjaival szemben nem lehetnek, nem lehetnének indulatait.
2015. aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, értem én, ez a szakmája. De tényleg megbocsáthatatlan, ha ő is kijön olykor a sodrából? Ismeretanyagot lehet tanulni könyvből, bármennyit, de más dolog az elmélet és más a gyakorlat. Más olvasni valamiről és más benne lenni egy helyzetben. A hétköznapokon ő is csak egy ember, ugyanolyan gondokkal, anyagi problémákkal, kialvatlansággal, fejfájással, adott esetben éhesen, és minden szülő tudja, hogy a gyerekekkel néha nagyon el tud szaladni a szekér, főleg ha csapatban vannak. Én el tudok képzelni ilyen helyzetet simán.
2015. aug. 1. 19:26
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, o is hetkoznapi ember.. De ahogy nem viszem haza a munkat, ugy a munkaba sem viszem be a maganeletemet. Neki az a dolga, hogy 25 gyereket kezeljen eroszak nelkul, turelemmel.


Nekem nem menne, de ezzel semmi gond..nem is vagyok ovono, tanito, tanar.

2015. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, aki nem tud magán uralkodni, az ne legyen pedagógus.
2015. aug. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mivel én minden formában elítélem a verést, ezért szerintem ugyanolyan rossz, nincs különbség.
2015. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nektek 100%-ban sikerül különválasztani a munkát a magánélettől? Sose volt még olyan, hogy a munkahelyi stressz miatt otthon türelmetlenebbek voltatok, vagy az esetleges otthoni gondok miatt mondjuk nem tudtatok koncentrálni a munkahelyeteken vagy nem úgy reagáltatok valamire, ahogy kellett volna? Ha szülőként az ember szembesül vele, hogy nem mindig sikerül értelmes módon kezelnie egy-egy helyzetet, akkor mint óvónő mondjuk miért kevésbé elfogadható ez? Ha mint szülő előfordult már, hogy a kezére csaptál a gyereknek, akkor például a dadus nénitől miért felháborító ez? Mondom, nem megfontol szándékkal, hanem tehetetlenségében. Mikor már ezerszer elmondta, már büntette, már elterelte a figyelmét, mát minden lehető mdot megpróbált és mégse használt és egyszerűen elpattant a cérna. Értem én, hogy nem lehet, és hogy rossz és hogy nem szabad, és nem vezet semmi jóra, de mégis megesik néha. Szülőkkel is és valszleg pedagógusokkal vagy dajkákkal is. Kiabálni se jó és nem vezet semmi jóra, mégis ki állítaná magáról, hogy soha életében nem kiabált még senkivel?
2015. aug. 1. 21:20
 7/14 anonim ***** válasza:

50 éve szülő és pedagógus egy csapatban játszottak. Ha a tanár valamiért elverte rajtunk a port, kussoltunk nehogy otthon is megkapjuk a magunkét.

Volt pár vadállat tanárunk is. Fejes vonalzóval kiosztott körmös, (mára mindkettő értelmezhetetlen fogalom) pálcával, vagy más segédeszközzel kiosztott ütleg, hatalmas pofonok, megtépett pajesz, stb a nevelésünk része volt.

2015. aug. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha nem is ötven éve, de én is ebben a szellemben nevelkedtek még. Ha a szüleim nem is értettek egyet a tanító néni által kiosztott kokikkal (igen ez nem kitalált történet), az hétszentség, hogy előttem egy szót se szóltak erről. Azért az se volt normális, valljuk be. Már nem az, hogy a szüleim négyszemközt beszélték ki a tanító nénit és nem előttem, hanem az, hogy ezredesné önjeltölt tanító néni kokikat osztogatott, ha harmadik osztályban valakit annyira nem kötött le a Népszabi szombati számának hangos felolvasása, hogy beszélgetésbe merészkedett a mellette ülővel... :) Igen, ez is az igaz történet része!
2015. aug. 1. 21:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor ez volt a normális és elfogadott. Ma semmi eszköz sincs a pedagógus kezében. Ez jobb?
2015. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem, valahol a kettő között kéne megcélozni valami normális állapotot.
2015. aug. 1. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!