Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskolakezdésre első osztályos...

Iskolakezdésre első osztályos kisfiadnak milyen tolltartót vettél?

Figyelt kérdés
A fiúknak tényleg ömlesztett henger alakú tolltartó válik be mert kicsit lustábbak bele visszapakolni mint a lányok?

2015. aug. 5. 09:08
 1/3 anonim válasza:

Ha ömlesztőset veszel neki rögtön kezdetnek akkor elveszed még a lehetőségét is, hogy megpróbáljon rendet tartani a tollai/ceruzái között.

Szerintem vegyél inkább hagyományosat és próbáld rászoktatni a rendre. Nem kell nagy, inkább olyan, ami jól átlátható. Ő még csak most kezd tanulni írni, tehát még elmolyolnak az írószerekkel. Ha minden csak behányva lenne egy hengerbe abban keresgélni kell, ami egy gyakorlatlan írónál szerintem nem szerencsés. Elvonja a figyelmét teljesen.


Egyébként a fiúk azért lustábbak, mert megtehetik h. lustábbak legyenek. Elnézik nekik a társadalom, rájuk hagyják ezt míg a lányoknak nem. Mentalitás kérdése és nem nemi, hogy valaki rendszerető-e v. sem.

2015. aug. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gyémántlány ***** válasza:

Első osztályban elég sok ceruza meg toll kell még, színesek, filctollak, rengeteg holmi, úgyhogy szerintem sem kényelmes ebben a korosztályban a hengeres tolltartó. Tényleg nehezebb benne megtalálni a dolgokat, ki kell borogatni az egészet. Majd később lehet olyanja, amikor majd felsőbe megy, és két grafit lesz nála, meg egy toll, aztán ennyi. Addig viszont jobb a bepakolós.

Azt mondjuk nem hiszem, hogy ezek a dolgok mélységesen hozzájárulnának a személyisége fejlődéséhez. Ha nem akar rendet tartani, akkor ebben sem fog, de ha akar, akkor viszont kicsit talán könnyebben fogja tudni kivitelezni, mint egy hengeres ceruzatartónál.

Végül is az a fontos, hogy neki melyik tetszik, ő melyikben szeret majd elmolyolni, úgyhogy hagyd szerintem, hogy ő válassza ki magának, kicsit persze terelgetheted a bepakolósak felé :)

2015. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekünk elsőben elő is volt írva, hogy ne ömlesztett legyen mert az nemcsak időigényes, de ha valaki kotorászik benne, rohadt hangos is a tanóra csendjében. Szerintem vegyél neki bepakolósat, akár emeleteset is, mert az nagyon menő :D és annyi cucca lesz, hogy az emeletest is kitölti
2015. aug. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!