Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 év körüli gyereknek milyen...

6 év körüli gyereknek milyen vitamint adtok? D vitamint?

Figyelt kérdés
Aki multivitamint ad és van benne D vitamin,ad mellé külön is? Mert a gyerekorvosom szerint a Béres multi mellé is kell, felirt nagy dózisú kapszulát, amit heti 2x kell adni, a multi mellé, 3000 Ne tartalmú. Kicsit soknak tartom igy együtt a multival,abban is van 500 Ne.
2015. aug. 10. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
D vitamin nyáron? Egy éves kor felett felesleges, a napfényből szintetizál a szervezet D vitamint. Maximum annak kell pótolni, aki valamilyen okból nem hagyhatja el a lakását és nem éri napfény a szabadban.
2015. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a napfényben nincs D vitamin, a napfény csak a D vitamin felszívódását segíti...

én a Vigantolt adom.

2015. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 1 év után hetente 1x adok 3-4000Ne-t, én pedig naponta szedek 3000NE-t. Ha nem gyenge az immunrendszere, vagy nincs valami egyéb problémája, akkor elég lehet a napi 500 is, bár annyit 1 év alatti babák kapnak újszülöttkoruktól.

Meg mellé persze ajánlják nyárra a napoztatásukat is...

2015. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a Vigantolban 20.000 Ne van...szóval a 3000 bőven kevésnek hangzik..
2015. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem, a vigantolban 500 egység/csepp.
2015. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ősztől tavaszig adom a gyerekeimnek a Vigantolt.

A fiam 7 lesz, Ő 2 cseppet kapott, a 4 éves kislány általában 1 cseppet, de sokszor 2-t. Ez mellé kapták a multivitamint is. Nem igazán voltak betegek ebben a szezonban.

2015. aug. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
D vitamin télen nyáron kell. Én napi 6000net szedek. Fiam napi 3 csepp vigantolt kap.
2015. aug. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 akkor csak a Vigantol üvegen van, hogy 20.000 Ne, nincs ott, hogy "/csepp"..
2015. aug. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

de a d vitamin ha sokat kap, azt csak raktározza a szervezet, nem tud ürülni, az nem jó.


tényleg érdekes kérdés, hogy mennyire van szükségük vajon.

én napi 2 cseppet adok, megesik, hogy egy-két nap, vagy egy hét kimarad egy hónapból. de szóval én "hasra" adom

2015. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!