Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónapos kislányom szinte...

14 hónapos kislányom szinte semmit nem szeret. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást a menetrendnek megfelelően, de 1-1 falatot evett sokáig. 10 hónaposan evett meg 40-50 ml-eket néhányféle ételből (zöldségből). Még szopik is, nappal 2-4 alkalommal, éjszaka átlag 2-szer. Együtt eszünk, mindent kínálok neki, de szinte semmi nem ízlik neki, így sokszor már maga a kóstolás is nehézséget okoz, éhes, mondja is, hogy "hamm-hamm", de végül nem akarja megkóstolni az ételt. Vannak kedvencei:üres kenyér, vajas kenyér, banán, alma, húsleves és kb. ennyi. Nem erőltetem a szájába. Nem értem, hol ronthattam el, ha az első perctől fogva gondok vannak az evéssel... Tudnátok tanácsot adni, hogyan javítsak a helyzeten?
2015. aug. 20. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
hehe, ezt akár én is írhattam volna... Szintén szoptatott 14 hónaposom van, én feladtam. Kínálva van, ha éhes lesz, eszik. Ja, enyém lányka sajtos tallért és sós pufit eszik előszeretettel.
2015. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem csak annyi jutott most így eszembe, hogy anno olvastam, hogy a kóstotatásnál nagyon fontos az, hogy huzamos ideig ugyanazt és nem váltogatva hol ezt hol azt


én a 14 hósamnál 3 napig kóstoltattam a dinnyét, hogy végre 4. nap szívesen elfogadta és még kért is, de csak egyet, utána már nem kellett. viszont pár nap múlva adhattam egymás után a dinnyefalatkákat.


ha bizonytalanságot sugall az anya, azzal, hogy hol ezt aztán mást kínál, jelezvén, hogy talán az nem ízlett, talán ez ízleni fog, mindebből a gyermek csak a bizonytalanságot veszi át. nem is tudja, inkább nem kell..

2015. aug. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok: 2. válaszolónak a bizonytalansághoz annyit fűznék hozzá, h 4 gyerekünk van, a legidősebb már nagykorú, tehát nekünk ez biztosan nem tényező.
2015. aug. 21. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 djudit ***** válasza:

Próbáld meg, hogy bevonod őt, megismerteted vele az ételt, mielőtt a szájába akarnád tenni. Pl. délelőtt elmesélsz egy történetet a borsó tündérekről, akik imádják a borsót, megmutatod neki, együtt megfőzitek, és így nagyobb valószínűséggel kíváncsi lesz rá, hogy mit is esznek a borsótündérek. :) Együtt mentek bevásárolni...stb.

[link]

2015. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: amit írtál kb 2 éves kortól beválhat, de nem egy 14 hónaposnál...


NÁlam ugyanaz a helyzet mint a kérdezőnél. Kisebb lányom is pont 14 hónapos és ő sem eszik meg szinte semmit, még szopizik is nappal többször és éjjel is, csak spagetti (azt imádja), palacsinta, répa, borsó, kenyér, sajt, gyümölcsök nagy részét szerencsére szereti, csak a "rendes" kaját nem, amit ebédre adnék neki. Nagyjából ennyi. Minden másból 2 falat és vége, vagy még annyi se.


Nem tudom mi a megoldás, mert a nagyobbik lányom sokkal jobb evő volt már ennyi idősen is. Talán ha nagyobb lesz majd jobban megeszi.

2015. aug. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nehéz úgy kóstoltatni, hogy sokszor a száját se nyitja ki :( Ránéz, és nem tetszik neki. De próbálom többször felkínálni ugyanazt, hátha.

Igen, van bennem bizonytalanság, tényleg félek attól, hogy netán nem fog tetszeni neki és van-e itthon bármi, amit megenne következő étkezésre, hogy majd aludni i tudjon. Megpróbálok ezen is változtatni.



Igen, a meséket még nem érti...


Második gyermekünk amúgy, a kisfiam olyan jól eszik, nyitott volt az új ízek iránt, bár nem minden ízlett neki, de legalább megpróbálta.

2015. aug. 21. 22:25
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Én már arra is gondoltam hogy azért (is) nem eszik a lányom, mert elvan a cicizésekkel. Reggel-délben-este cicizik, és még éjjel is kétszer... Lehet ezért nem akar enni. Nem tudom mit kéne csinálni.

Nagyobb lányom magától hagyta el ennyi idősen már az éjjeli cicizéseket.

2015. aug. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre. Nálunk is hasonló a menet. Kisfiam sem cicizett már éjjel ebben a korban...
2015. aug. 22. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!