Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülinapi zsúrba illik-e...

Szülinapi zsúrba illik-e visszahívni mindenkit, aki az én gyerekemet meghívta? Az illem a fontosabb, vagy a gyerekem (5 éves) kívánsága?

Figyelt kérdés

Az én gyerekem 2 "új" gyereket szeretne elhívni, viszont 3-at, akiknél voltunk, nem hívna meg.

Ezek közül 1 már 2x is meghívta. Azt a gyereket szeretném mindenképp visszahívni. Az újak amúgy nem tudom, hogy jutottak eszébe, sose játszik velük.


Mindenkit nem tudunk meghívni. Nem akarunk annyi gyereket.


Az jó megoldás, h választ a 2 "régi" és a 2 "új" közül 1-1 gyereket?


Más javaslat?



2015. aug. 25. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

én úgy csináltam, hogy először összeírtuk kiket szeretne meghívni. Ez persze nem teljesen egyezett azokkal, akik őt is meghívták. gondoltam én is, hogy illő lenne visszahívni. Így úgy egyeztünk meg, ha megüresedik egy hely, vagyis valaki nem tud jönni, helyére hívjon olyat, aki őt is meghívta.

Végül maradt ki gyerek, akit nem hívott vissza.... de mivel limitált volt a férőhely, így alakult.

Nem tudok róla, hogy lett volna belőle sértődés.

2015. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Tudod, azt kellene megértetni vele, hogy valaki ne csak addig legyen jó, amíg elmegy a zsúrjára. Mert itt nem arról van szó, hogy meghívta, de nem voltatok, hanem a gyereked elment, játszott, evett-ivott, jót mulatott nála. Egyrészt illem, másrészt gondolj arra, hogy neked hogy esne fordított esetben. Ezt meg nem is értem, ha te se tudod, miért hívná a 2 újat, akkor minek. Ha megromlott a kapcsolat a régivel, az megint más dolog, de erről sincs szó.

"Mindenkit nem tudunk meghívni. Nem akarunk annyi gyereket." Ja, csak titeket is meghívott a gyerekek közül néhány...pedig lehet, hogy ők se a saját jókedvükért tették.

"Az jó megoldás, h választ a 2 "régi" és a 2 "új" közül 1-1 gyereket?" Szerintem nem. Illik meghívni, akinél volt, ennyi. Ha mást is akar mindenképp, beszéld le róla, vagy hívd meg azokat is.

2015. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez pont jó alkalom arra, hogy a gyerek megtanulja, hogy bizonyos helyzetekben mi illik és mi nem, mert elég nagy már. Hacsak valami nagyon nyomós ok nincs rá, biztos, hogy első körben azokat a gyerekeket hívnám meg, akiknél ti is voltatok zsúrban, és ha még belefér, meghívnám a két újat is. Nyilván nem ismerem a körülményeket, de szerintem 5 gyerek még nem túl sok egy szülinapi bulin.
2015. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Végül meghívtunk mindenkit, aki minket is. Összesen 9-et. A 2 újat meg nem.Biztos vki félreértette, mert nem arról volt szó, hogy a régieket egyáltalán nem, csak újakat szeretne hívni. A régiekből rögtön 4-et is meghívott. Már alapból kb. 8 gyerekről volt szó.
2015. aug. 26. 15:58
 5/9 anonim ***** válasza:

"Az én gyerekem 2 "új" gyereket szeretne elhívni, viszont 3-at, akiknél voltunk, nem hívna meg.

Mindenkit nem tudunk meghívni. Nem akarunk annyi gyereket.

Az jó megoldás, h választ a 2 "régi" és a 2 "új" közül 1-1 gyereket?"


Mégis mit lehet ezen félreérteni? Azt írtad, hogy nem hívnál meg olyanok közül hármat, akinél volt. Aztán meg választana. Senki nem értette félre.

2015. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Egyáltalán nem értem, h mit ollóztál össze a válaszodban. Értelmetlen lett, abszolút helytelen a következtetésed, és mindennek a tetejébe semmiféle tanácsot, ötletet, segítő jószándékot nem lehet benne találni! "Senki nem értette félre." Te ennyit tettél hozzá, és válaszolok, hogy de igen, te legalábbis félreértetted.

Minek írsz akkor?

Csak a te kedvedért leírom újra, hogy a 3 régit ő nem akarta meghívni. Ebből egyet mindenképp hívtam volna, a másik 2-vel kapcsolatban voltam tanácstalan, mert 2 újat akart helyettük. Ekkor gondoltam, hogy esetleg választhatna összesen 4 gyerekből 2-őt.

A félreértés pedig abból adódhatott, hogy mi csak 5-öt akarunk összesen hívni, és én ezt sokallom, és biztos olyan r&hadékok vagyunk, hogy az összes régit lecserélnénk az újakért. Holott már volt 7 gyerek, akiket a gyerekem rögtön felsorolt, és akiknél már mi is voltunk.

Tehát 12 gyereket nem szeretnék, csak 10-et, bocs!

2015. aug. 29. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd, a te dolgod, kit hívsz meg. De a válaszolók tényleg segítettek, és többen rámutattak a problémára, miszerint illetlenség, amit a gyerek akar. Én már azért nem tettem javaslatot, mert mire olvastam a kérdést, már megvolt a döntésed. Ami egyébként jó döntés.

De már bocs, azért mert te nem érzed, hogy mi nem illik, arról nem a válaszolók tehetnek, te meg megpróbáltál kibújni a "felelősség" alól azzal, hogy biztos félreértettek. Hát nem, ti nem akartatok 3 gyereket meghívni, akinél volt a tiéd, ez tény, mindenki értette. Nem ollóztam semmit, téged idéztelek. Oda van írva, ellenőrizd. :)

Most is.: "Biztos vki félreértette, mert nem arról volt szó, hogy a régieket egyáltalán nem, csak újakat szeretne hívni." Tényleg nem arról volt szó, hogy egyáltalán nem, csak 3-at nem, de ezt nem is írta senki. Aki itt félreértett valamit, az te vagy.

Nem igazán érdekelt, de udvarias vagyok, ezért válaszoltam. Minden jót.

2015. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én nem akartam semmiféle felelősség alól kibújni. Még idézőjelben sem. Nem én nem akartam meghívni azt a 3, valójában 2 gyereket (szövegértelmezés).

Ha nem akartam volna meghívni őket, akkor nem hívom és kész. Nincs kérdés a gyk-en.

2015. aug. 30. 01:55
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyébként jó válaszokat kaptam, de voltak félreértések, és én arra reagáltam. Te meg, utolsó, az orrom alá dörgölsz teljesen feleslegesen vmit, ami meg sem történt.

A félreértés, amire reagáltam: a 3. válaszoló, aki amúgy jót írt, ezt is írta:

"Nyilván nem ismerem a körülményeket, de szerintem 5 gyerek még nem túl sok egy szülinapi bulin." Hibásan következtetett a résztvevők számára.

2015. aug. 30. 02:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!