Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Diszlexiás gyerek papír...

Diszlexiás gyerek papír nélkül, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kislányom tavaly volt elsős,és folyton panasz volt rá, hogy lassú. Az persze nem tűnt fel a tanítónőnek, hogy az írása tragédia. Szerinte csak lusta és figyelmetlen. Én kezdtem utána járni,hogy hogy lehetne kivizsgáltatni. Májusban beadtam a Nevtanba egy kérvényt, és az iskolai logopédus megvizsgálta, és azt mondta, hogy diszlexiás. De azt is mondta, hogy ő hivatalos papírt erről nem adhat ki.

Most másodikas a gyerek. Minden órán van tollbamondás, és minden órán kapnak kisjegyet. 10 kisjegy egy nagyjegy. Már van 6 db kisegyese. Hiába mondom a tanítónőnek, állítja, hogy nem tud mit tenni, amíg igazolást nem viszek, hogy ilyen baja van a gyereknek. Egyébként sem érti, hogy mi a bajom,szépen fejlődik a gyerek, már nem 10 %-os az órai munkája, hanem 30 %. És az nem kerül be a naplóba. Hiába magyarázom, hogy a gyereknek iszonyú demotiváló, hogy minden órán ott az egyes a margón. Persze pályakezdő, szerinte ezt így kell csinálni.

A férjem beszélt az igazgatónővel,hogy amennyiben logopédus diagnosztizálta, hogy kell eljárni, azt mondta neki, hogy ugyanúgy, mintha lenne róla papírja. Akkor most nem értem ez a 20 éves kislány miért nem akarja megérteni, hogy egy diszlexiás gyereknek nem adunk minden órán 1-est?

Már utál iskolába járni, és minden nap hasfájásról panaszkodik.


2015. szept. 28. 19:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Vidd el egy olyan szakemberhez, aki adhat róla papírt és azzal fogod magad és bemész az iskolába és odaadod a tanítónéninek.
2015. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Pedig jobb ha van rola papir hogy a gyerek dixleksziás ,akkor nem osztályozná ,adig viszont osztályozni fogja .
2015. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Bella169 ***** válasza:
Szia. Írhatok neked privàtba?
2015. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy jobb volna, ha lenne papír, de ez nem két nap. Ha májusban vizsgálták a nevtanban, akkor még érthető, hogy nincs a kezetekben a szakvélemény, ez sajnos hosszabb időt vesz igénybe. Viszont ha az iskolai logopédus megállapította nála a diszlexiát, akkor azt a tanítónak figyelembe kellene vennie, pláne, hogy az igazgató is ezt mondta. Szerintem beszéljetek újra az igazgatóval, hogy sajnos a gyerek azóta is naponta kapja az egyeseket, és legyen kedves beszélni a tanítónővel a helyzetről.
2015. szept. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos papírt tényleg csak a Szakszolgálat adhat, ott pedig még nem járt a gyerek, ha jól értem. Azonnal kezdeményezd a vizsgálatot. Ha az iskolát kéred, 10 nap alatt kötelesek kiállítani a beutalót. Az ő véleményük nélkül a szakszolgálat nem vizsgálhatja meg a gyereket, illetve csak "nevelési tanácsadás" hatáskörben, abból pedig nem lesz olyan szakvélemény, amire az iskolában szüksége van a kislánynak.

Ha az igazgató, vagy főleg az alsós igazgatóhelyettes megértőnek mutatkozik, üljetek le hármasban vele és a tanítónővel megbeszélni a problémát. ha van iskolapszichológus, őt is be lehet vonni. ez amúgy is indokolt lenne a gyerek szorongása miatt. Talán ha a a vezető szájából hallja, elhiszi a tanítónéni, hogy létezik méltányos értékelés, hogy talán nem muszáj minden kisgyereknek ugyanabból a szókészletből diktálni, hanem a nehezen íróktól egy csökkentett listát is számon kérhetne, esetleg ők megkaphatnák a tollba mondott szavakat hiányosan leírva, hogy csak egy-egy betűt kelljen pótolniuk. Esetleg látó-halló tollbamondást csinálunk (közvetlenül a diktálás előtt elolvassák a tábláról a szavakat, megbeszélik a kritikus elemeket és a tábla letörlése után diktálnak). És ilyenkor főleg a gyengébbek füzetét szedjük össze és értékeljük, hadd kapjanak egyszer ők is pirospontot. Mert nem muszáj minden órán mindenki munkáját jeggyel értékelni, egyáltalán nincs ilyen előírás.

2015. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, az első két hozzászólónak elmondanám, hogy az nem úgy van, hogy én elmegyek egy magánpszichológushoz, aki ad véleményt. Ez voltaképpen megtörtént. És nem azért nincs papír a kezemben, mert én nem mentem el oda, hanem azért mert ez legalább fél, de inkább egy év.

Májusban küldtük el a kérelmet, még meg sem vizsgálták! Így min. decemberig nem lesz belőle semmi. Addig meg totál kikészül a gyerek. Hogy miért kapnak minden órán jegyet, én sem értem, de hiába is mondtam a tanítónőnek, persze nem érdekli a véleményem.

2015. szept. 28. 21:04
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

nem a tanárt kéne szidnod, hanem neked kéne lépned.

intézni, hogy legyen papír, sőt, ha jól értem még nem lett kivizsgáltatva csak az iskola logopédus fű alatt rámondta, hogy diszlexia.

az se lenne baj, hogy ezzel elkezdenétek foglalkozni. én pontosan tudom milyen nehéz, én is az vagyok, de nem úgy kell nekiállni, hogy viszünk egy papírt és nem lesz rossz jegy. én 12 éves koromig jártam logopédushoz, anyám minden nap gyakorolt velem (otthon tollbamondás, minden szót külön megtanultam leírni).

nem egy nagy dolog másnak, de én büszke vagyok, hogy gimiben kitűnő voltam nyelvtanból, az érettségim is az lett.

gyakorolj vele és vidd szakemberhez!

2015. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kb hetente hívogatom a Nevtant, hogy mikor kapunk már időpontot, szerinted mégis mit tehetnék még?

Egyedül ők adhatnak olyan szakvéleményt, amit az iskola elfogad.

És mégis ki mondta,hogy nem gyakorolok otthon a gyerekkel? Fogalmad sincs mennyit. Ezekről nem volt szó, amíg nem tudod a részleteket, inkább ne ítélkezz.

2015. szept. 28. 21:11
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Szegény kislányod! Az a baj, hogy ezzel a hozzáállással, amit a tanítónője tanúsít, egy életre elveheti a kedvét, vagy szorongóvá teheti az iskolával kapcsolatban. Biztos, hogy van más megoldás, én az alsós igazgatóhelyettessel beszélnék, mert nem lehet, hogy ilyen kicsi korban megbélyegezzék, sőt, a kislányodnak lesz önbizalomhiánya.


Aki az anyukát piszkálja, nem minden fekete vagy fehér. Tök jó, hogy neked jobban alakultak a sulis éveid, de lehet, hogy akkor más volt a rendszer. Most valóban az van, hogy hónapokat vagy akár éveket kell várni a papírra. Nekünk ovis társunk kapott a 2. ovis év végén papírt, hogy SNI-s, miközben 2 oviévet együtt jártunk. 2 évbe telt. Kevés szakember, sok problémás eset, sajnos ez a helyzet.


Kitartás kérdező, a kislányod érezze, hogy 100%-ig mellette álltok!

2015. szept. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát én lehet hogy személyesen is bemenék nevtanba és kérném hogy gyorsitsák meg az időpont adást mert gyerek igy rossz .
2015. szept. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!