Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pelenkárol valo leszoktatáshoz...

Pelenkárol valo leszoktatáshoz mennyire jok ezek a leszoktato pelenkák? És melyiket ajánlanátok ami be is vált? És mikortol?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Pelenkáról leszoktató pelenka??Ez izgi:-))

Régebben a gyerekeket bilire ültették és másfél éves korára szobatiszta volt és még fél évig pelenkázták éjszakára.

Ezt tovább kéne fejleszteni:-))

PL: cigiről leszoktató cigi,pálinkáról leszoktató pálinka:-))

2010. márc. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi, de ha hülyeséget kérdeztem akkor bocsi, ha meg nem akkor te vagy az idiota. de ha nincs is ilyen akor ezt normálisan is le lehet irni

bocs h létezem - épp negativ hangulatban kapott el eza semmire nem jo válasz :(

2010. márc. 14. 19:46
 3/11 A kérdező kommentje:

[link]


tessék kedves válaszolo, ezekről beszéltem, de lehet nem jol fogalmaztam a kérdést. na akkor kérném h ezekután csak az irjon akinek van tapasztalata.

2010. márc. 14. 19:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én kipróbálásra vettem két darab bugyipelust,de nem jött be.Kezdve azzal.hogy a gyerek rögtön le akarta magáról szedni,hogy:"ez nem jó pelus".És ordított.Valahogy csak rajta maradt(eltereltem a figyelmét).Hát hallod,mindenhová csurgott a pisi,csak a pelusba nem.Maradtunk a rendes pelusnál,és már szól is ha pisilni kell.Gyorsan lekapom róla,és ültetem is a wc-re(szűkítő van rajta).A bilit nem szereti.Nekünk nem jött be a bugyipelus,de egy próbát megér,hátha nektek jó lesz.Ja,két éves múlt a fiam.
2010. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A gyereket nem kell "leszoktatni" a pelenkáról.Előbb -utóbb magátol leszokik ugy is.(elég sok már a tapasztalatom benne).Soha semmit ne akarjatok a gyereketekre erőltetni.A természetet nem lehet "megerőszakolni".(persze vannak kivételes esetek).
2010. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

21:03as köszi a hasznos választ. nembiztos h kiprobáljuk, csak érdeklődöm a tapasztalatok után.


a következő valaszolonak meg annyi, hogy senki nem beszélt itt arrol h rá akar valaki is erőszakolni valamit a gyerekére. de ugy látom nem a kérdésre válaszoltál, igy köszi a nagy semmit.

2010. márc. 14. 21:21
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Kedves Kérdező! A leszoktató pelustól konkrétan nem tudok nyilatkozni, csak annyit, hogy egy barátnőm kipróbálta, de neki sem jött be. Az én lányom most 2 éves, 2 hónapja már csak alvásokhoz kap pelust, de mostanság azokat is szárazon szedem le róla. Biztos ő az egyik kivétel, mert nálunk a lesokás nyáron kezdődött, amikor 3 hónappal múlt 1 éves. Egész nyáron a balatoni nagyszülőknél voltunk és a strandon nem adtam rá semmit (ha nem a vízben voltunk). Így megtapasztalta milyen amikor vizelési ingere van , ezen először nagyon meglepődött, de tetszett neki a pelus nélküli lét. Aztán itthonra vettem neki 1 bilit és pisilni mindig oda pisilt (ODA AKART). Ősszel pedig elkezdtem itthonra bugyit adni rá és így fokozatosan lett majdnem szobatiszta. Fontos megjegyeznem, hogy egyáltalán nem erőltettem, csak hozzásegítettem a szobatisztaságra. Remélem válaszommal tudtam segíteni!
2010. márc. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Az első válaszoló nekem jó kedvet csinált!

Januári a lányom, 2 évesen mikor már jobb idő volt (ilyenkor) már nem kellett neki pelus, nyáron meg bugyiztunk. Kipróbáltuk a nadrágpelust is, de a kölök hamar rájött, hogy azt ő is letudja venni. Minden kis pisi után cserélni akarta, így nem is vettem többet. 2 bilink volt mind szem előtt. de barátnőm azt mondja a aszőnyegnek sem árt ha egyszer elviszed tisztítóba, szóval ne aggódj, többször kell szabadon hagyni a fenekét! esetleg együtt mossátok lavórban a pisis bugyit, nadrágot, had tudja meg milyen meló napi 10 váltás ruhát mosni. Persze a kicsi csak síma vízben bohóckodjon, aztán mehet a gépbe. Nálunk ez elég mókás, mert mikor mosogatunk akkor néha becsurog és együtt fürdik ő meg a bugyi:)

2010. márc. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm ezek hasznos válaszok voltak. nekem most lesz kétéves a fiam, és a nyáron akarom elkezdeni h nincs rajta pelus, csak szabadon, majd látom mire jutunk, persze erőltetni én sem fogom nálla, majd alakul.


köszönöm az eddigi hasznos válaszokat. várok még ha esetleg valaki leirná nálluk mik a tapasztalatok :)

2010. márc. 15. 10:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi elég furcsa módot választottunk a leszoktatásról.A fiunk nagyon szeretett volna egy kismozdonyt.És már előre kegvettük hogyha rászánja magát a wc-re akkor azt odaadjuk.Tudom ez nem volt helyes hogy "megzsaroltuk".De azóta még mindig így csináljuk csak nem tárgyakkal hanem dicsrettel simizéssel puszival.Vagy ha nagyon jó dolgot tesz akkor néha kedvenc étel!
2010. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!