Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha nem igazán járunk...

Baj ha nem igazán járunk közösségbe?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom. Eddig panelban éltünk akkor minden nap lent voltunk a játszótéren. Viszont 2 hónapja kiköltöztünk egy kertes házba. Azóta kb 3 szor voltunk játszótéren.

Nem mondja hogy menjünk a játszótérre elfutkározik az udvaron, a kutyával játszik csúszdázik biciklizik labdázik. Szóval a napi friss levegő és a mozgás az megvan. Nem gond ha nincs nagyin gyerekek között? Anyum szokta elvinni magához, tesóm szokott átjönni neki 2 hónapos a fia. Nekünk van egy 5 hónapos fiunk is vele szokott még "játszani" egyik barátnőm szokott még átjönni ritkán neki 3 éves a fia.


2015. szept. 30. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Nekünk is van egy közel hasonló korú lányunk (2,4 év). Mi kertes övezetben lakunk az elejétől fogva, de nem megyünk minden nap játszótérre. 2 évesen még nem is vágyott, sokszor kielégítette játszásban a kert és a kerti játékok is. Ha játszótéren voltunk sem játszott közösen más gyerekekkel, sokszor csak nézte őket, tudom ekkor ez még életkori sajátosság is, meg ezáltal is fejlődik, szocializálódik egy gyerek, de mivel elég nagy volt és azóta is elég nagy a mozgásigénye, így nem láttam értelmét minden nap más gyerekeket bámulni állva. Így egy héten max.2-3x mentünk játszótérre, közben motorozott az úton, vagy 1 óra játszóterezés után direkt vittem még sétálni, kacsát etettünk, követ- gesztenyét szedtünk, stb., ami lehetőség adott volt.

Hasonkorú, vagy bármely más gyerektársaságunk nekünk sincs, se a környezetünkben, se barátok, rokonok tekintetében sem.

DE! Képzeld ismerek olyat is, aki direkt nem viszi játszótérre a gyerekét (mondván, Ő nem bírja az ego-s anyukákat).

Én szerintem ha heti 2x elmentek, a többi nap meg marad a kert és max. sétálgattok, motoroztok a környéken, elég változatossá teszi a napirendeteket.

2015. szept. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem igeni is baj, ha nem is hatalmas probléma, de azért jobb lenne ha közösségben is lenne néha. Sok előnye van: szocializálódik, konfliktusmegoldó képessége fejlődik, immunrendszere fejlődik, kihat a beszédfejlődésre is a közösség és szerintem sokkal könnyebben beszokik az oviba is majd, ha jár rendszeresen közösségbe. Nem muszáj játszótérre hordanod, télen például oda nem is nagyon tudnátok menni. Ha van a közeletekben játszóház, hetente 1x vagy legalább másfél-két hetente érdemes lenne elvinni legalább kipróbálni, hogy hogy érzi ott magát. Én pici korától hordtam a fiam játszira, akkor is amikor még csak a babakocsiból tudott nézelődni, figyelni a többit ahogy játszanak. Volt, hogy minden nap mentünk, csak esőben/hóban nem. De akkor meg otthonra hívtunk valakit vagy mi mentünk valakihez játszani. A mai napig nagyon szeret játszira menni. Mivel ovis már ritkábban járunk el mert az oviban nagyon szép udvar van, sok játékkal, jár külön mászófalra, focizni le van mozgatva rendesen. De még így is sokszor hazafelé elmegyünk játszira. Szerintem nem ártott neki, hogy kis korától kezdve sokat volt gyerekek közt, sőt használt, oviba például egyből be szokott, nem volt nyűglődés meg matrica üzemmód, mint a gyerekeknél általában szokott.
2015. szept. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Igen baj ,mert nincs gyerek társaságban .
2015. szept. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!