Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 vagy több gyerekes anyukák...

2 vagy több gyerekes anyukák nálatok közös a játék vagy mindenkinek van sajátja?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves lányom és egy 5 hónapos fiam. Amióta a fiamat is érdeklik a játékok azóta mindig elveszi a lányom mondván hogy az az övé. Pl most kapott egy mesélő könyvet az nagyon tetszik a fiamnak is és odaraktam mellé hogy nézegesse erre a lányom ez az enyém és elvette.

Van mikor szinte minden játékát oda rakja elé, de van mikor mindent elvesz tőle. Ilyenkor mit kell csinálni vagy ti mit csináltok? Elvenni sem akarom a lányomtól és a fiamnak oda adni nem akarom hogy azt érezze, hogy ő nem játszhat vagy valami ilyesmi.

Ha mondom neki hogy adja oda neki had nézze meg nem mindig adja oda neki. Amúgy nem igazán féltékeny meg szereti is nagyon.


2015. okt. 1. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
2 fiam van egy 4 éves és egy 3 éves hát ha veszünk játékot az van mondva hogy ez a tiéd örül neki de nem veszi ki a tesója kezéből mert egy kis idő és nem is fogja tudni mire kapta meg hogy ki kapta. Szépen elvannak ketten a játékok meg akkor mondhatom szerintem hogy közös mert ahogy írtam szerik ketten kipróbálni a dolgokat. De általában nehéz mert ha kap valamit a 4 évesem a tesója szomorú lessz mert neki is kell valami és neki is kell valamit venni. A te lányod meg szerintem abban a bizonyos "enyém" korszakban van amiben a kisfiam volt 2 évesen. Minden az övé :) ha szereti ha nem szereti a tesójat... kinövi
2015. okt. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
6,5, 4,5 és 3 évesek a gyerekek. Nálunk mindenki játszik mindenki játékával, de emlékeznek rá, hogy az elmúlt 1-2 évben melyik játékot ki kapta, így az az "övé", de játszhat vele a másik. Aztán ahogy nőttek, a kisebbeknek való játékokat "odaajándékozták" a tesónak, meg főleg a két nagyobbra jellemző, hogy kiosztják a játékokat, pl. melyik plüsskutya kié lesz ezentúl.
2015. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk minden közös, van néhány darab (plüss) ami mindenkinek sajátja. Ha valamin össze vesznek mindig azt mondom egyezzenek meg különben elveszem, így megbeszélik mikor kinél legyen. De ez nagyon ritka mert egyik fiú másik lány és nagy a korkülönbség is. A fiú nem szeret babázni, a lány nem szeret fiús dolgokkal játszani így nem sok gond van.
2015. okt. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!