Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2012 novemberi születesü...

2012 novemberi születesü gyermeknek ovoda vagy bölcsöde?

Figyelt kérdés
Nalunk 3 evet betöltött gyermek mehet csak ovodaba. Most bölcsödebe jar, kerdesem az, hogy decembertöl jarassam- e ovodaba (persze csak ha lesz szabad hely evközben) , ha a bölcsödeben jeleztek, hogy ott nem beszel, valoszinü azert, mert szegyelös, egyebkent mar egy eve oda jar, ebböl a szempontbol jobb lenne, ha maradna. Ovoda szempontja mellett szol, hogy a bölcsöde mar unalmas lehet neki, ö a legidösebb. Mit tennetek?
2015. okt. 2. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Én az óvodát választanám, 3 éves gyereknek már általában az a jobb. Hogy érted hogy ott nem beszél? Otthon beszél? Mert akkor még az is lehet, hogy egy környezetváltozás annak is jót tenne, az ovitársaitól is tanulhatna.
2015. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Konkretan nem szolal meg a bölcsödèben, megkerdeztek, hogy beszel-e a gyerek, mert meg nem hallottak a hangjat.itthon persze beszel.
2015. okt. 2. 10:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem az életkorát, hanem az érettségét kell nézni. HA még nem elég érett az ovira, de te berakod oda, akkor többet ártasz neki, mint használnál.
2015. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyedül ez miatt felek az ovitol, hogy visszahuzodo tipus, mint en. Decemberben bekerül egy mar összeszokott csapatba..... Amugy erett lenne ra, szobatiszta, ertelmes, stb. A bölcsiben meg sok a kicsi. Nem tudom, melyik lenne a jobb a szamara.
2015. okt. 2. 10:45
 5/10 anonim ***** válasza:

3/4 vagyok

Az én fiam 2012 februári, és még bölcsibe jár. Szobatiszta, be nem áll a szája, értelmes, mindenhogyan értelmesnek "tűnik".

Ha bizonytalan vagy, kérd ki szakember véleményét, a helyileg illetékes nevelési tanácsadóba ingyen mehetsz.

Én kikértem a tanácsukat, és habár a fiam nagyon sok mindenben fejlettebb, érettebb, okosabb mint a kortársai, vannak olyan területek, amiben "még nem hozza a szintet" (pl. még nem tud együtt játszani másokkal). Ezért is maradt még a bölcsiben.

2015. okt. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 3-as. Külföldön elünk, itt nem tudok rola, hogy lenne nevelesi tanacsado. A gondozonöjevel beszeltem ö is azt mondta, hogy 3 evesen unatkoznak mar a gyerekek a bölcsiben, de mivel nem kommunikal lehet jobb lenne, ha maradna.
2015. okt. 2. 11:07
 7/10 A kérdező kommentje:
A masik nyelvet is születese ota hallja, mert apukaja külföldi, tehat nem azert nem beszel az oviba, mert nem tud,nem erti hanem mert visszahuzodo tipus.
2015. okt. 2. 11:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem beszél az óvodában, szintén 2012-ben született, járt bölcsődébe is, sírva ment minden nap, amióta elkezdte az óvodát azóta nem sír, örül neki, sokkal jobban érzi ott magát.
2015. okt. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, lemaradt a vége.

Szóval, igen az óvoda mellett szavazok. Hasznára fog válni.

2015. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolso a hasznos valaszod!
2015. okt. 4. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!