Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyermekeiteknek is volt...

A ti gyermekeiteknek is volt verekedős/lökdösődős időszaka?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon barátságos 2,5 éves kisfiam, akire egy pár napja nem lehet ráismerni. A kishúgát bántja, akit egyébként az első pillanattól kezdve nagyon szeret, sosem bántotta. Újabban a fejét lökdösi, ha elmegy mellette, a lábával mindig piszkálja. A zeneoviban is lökdösődik újabban.

Volt korábban egy csoporttársa, aki egy nagyon agresszív kislány volt (már nem jár oda), a fiamat is sokszor kiszúrta magának. Lehet, hogy most csapódik le benne ez?

Hogyan tanítottátok a gyermekeiteket, hogy ne legyen agresszív, ne bántsa a testvérét?

Köszönöm a válaszaitokat.


2015. okt. 6. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3 éves és 2 hónapos a lányunk, eddig még nem csinált ilyet.
2015. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6 évesemnél nem volt ilyen korszak, de egyke, lehet ez a "titok". nekem nagyobb tesóm van, hát kaptam rendesen gyerekkorunkban. majd aztán próbáltam kamatostul visszaadni mikor hozzánőttem :D
2015. okt. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindig ilyen volt. Tudja hogy nem szabad hiszen mar 7 èves. Règen csinálta, hogy ha merges volt, vagy tul jo volt a kedve, akkor rugott meg utott. Kinőtte. Mindig le lett szidva.
2015. okt. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es! Amíg ilyen pici volt a kislányom, a fiam fantasztikus bátyusa volt, szeretgette. Most 8 hós a pici, már mászik, folyton macerálja a bátyját és a dolgait, szerintem ez zavarja a nagyot. Utánaolvastam, elméletben ez természetes, a kicsi 8-10 hónapos korában szokott tombolni a nagy részéről a testvérféltékenység, amikor a kicsi már nem csak fekszik, hanem felfedezi a környezetét, rákúszik a nagy dolgaira. Amikor a fiam lenyomja a lányom fejét a földre, olyan érzésem van, hogy azt akarja, hogy újra csak feküdjön, ne mozgolódjon, nem térdeljen fel, szval egyszerűen zavarja a 'köreit'. Remélem, csillapodni fog.

A többieknek is köszönöm. Szívesen olvasok mástól is tapasztalatot.

2015. okt. 6. 23:11
 5/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Egy lányom van, aki 3 éves és 2 hónapos. Azt nem írtad, hogy csak a testvérféltékenység érdekel.
2015. okt. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jaj, ne haragudj, akkor félreértettem. Természetesen az is érdekel, hogy más gyermekkel hogyan viselkedik a gyermeked.
2015. okt. 6. 23:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a fiúk hajlamosabbak az agresszív megnyilvánulásokra a beszéd kialakulásának korai szakaszaiban. A lányok általában jobban kommunikálnak, hamarabb és többet beszélnek, míg a fiúknál sokszor a cselekvés (agresszivitás, ütés, rúgás) a domináns mielőtt megfelelően ki tudnák fejezni magukat

Mindenképp mondani kellene neki, hogy ez másnak fáj, nem szép dolog. Ha rájön, hogy rossz amit tesz, akkor abbahagyja idővel.

2015. okt. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A miénk nem csinál ilyet mert jól nevelt gyerek.
2015. okt. 7. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a nevelésével lenne gond, mert akkor nem most 1 hete jelentkezne ez a probléma (már elmúlt 2,5 éves és rengeteget van gyerekek között). A kisfiam egyébként is egy elég hirtelen természet, szerintem már ebben a korban megmutatkozhatnak az egyes személyiségjegyek. Csak most kell résen lennem, hogy megtanulja, hogy ez nem helyes.
2015. okt. 7. 07:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudja máshogy kifejezni a belső feszültséget, sokszor így csapódik le. A felnőtteknél már beépülnek pszichés fékek, hogy mit lehet és mit nem. (Komolyan, tegye fel a kezét, aki fejben még nem bántalmazott valakit, aki felhúzta? De mégsem tette meg a bizonyos fék miatt, csak fantáziált róla.)


A gyerekek még "nagyban" éreznek és csinálnak mindent. Idővel és neveléssel ez a helyére kerül.


Amit mindenképpen javasolnék: tudatosítsátok benne az érzelmeit, hogy verbálisan tudja kivezetni az agressziót/frusztrációt.

Ha mérges/dühös/csalódott/boldog, azt mondjátok el neki, hogy ő is nevén tudja nevezni. Ha már el tudja mondani, hogy mit érez, akkor könnyebb alternatív feszültséglevezetést is találni. Ez nem jelenti azt, hogy helyeselni kell, de a "látom, hogy most mérges vagy, mert a húgod piszkál, de nem szabad akkor sem bántani. Tessék, itt egy párna, ezt szabad ütni." már elfogadható reakció.



A lányom még kisebb, de neki volt egy pofozkodós időszaka. Ahogy láttam, ő a poén kedvéért csinálta. Eleinte mi toltuk el, mert vicces volt, ahogy a 10 kg-os kislány pofozza az apját - értelemszerűen nem tudott fájdalmat okozni. Aztán bölcsődében is levert egyet egy gyereknek. Neki már fájt.

Akkor kapcsoltunk hogy hülyék vagyunk, ezt nem szabad engedni.

Így a pofonnál csúnyán néztünk rá és mondtuk, hogy ezt nem szabad, a játékot félbehagytuk 10-20 mp-re és őt is letettük a földre (ha éppen az apjával játszott például). Utána visszahívtuk, megfogtuk a kezét és mondtuk neki, hogy íííígy, simi-simi és közben simogattuk a kezével az apja arcát. Pár nap alatt rögzült, csak az kellett hozzá, hogy a "nem szabad" és a mérges nézés következetesen megjelenjen.

Zsenge kora ellenére még a kutyákkal is finoman bánik, pedig egyszer a szüleim kutyája is kapott tőle. (Szerencsére beszari zsebkutya, így nem támadott vissza.)


Már a farkát se húzza, hanem tudja, hogy simogatni kell. Más kutyákkal is így viselkedik - ez főleg a saját biztonsága miatt fontos, mert más kutya visszaharaphat esetleg.

2015. okt. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!