Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen büntetést adjak a 2,5...

Nikoletta 56 kérdése:

Milyen büntetést adjak a 2,5 Éves fiamnak?

Figyelt kérdés
2015. nov. 18. 18:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Miért? Mit tett? Elcsent egy csokit, vagy lelőtte a nagymamát?
2015. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Mit csinált szegény?
2015. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Kapcsold be neki az M1-et.
2015. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igazaból nem úgy rossz hogy elop egy csokit vagy ijesmi.nagyon hisztis,az úton lefekszik hiaztizik,megprobálom neki elmondani hogy nem szabad,de annal jobban hisztizik.verekszik ha nem teszik neki valami,kinevet ha rá szólok.veszekszik nem halgat ránk..mindenre azt mondja hog nem.....de van amikor olyan jo fiu.a pofont nem szeretnèm,nem vagyok ennyire drasztikus..csak nèha kètsègbe esek hogy sikit mint akit nyuzna csak azèrt mert nem ugy van ahogy azt ő szeretnè…..
2015. nov. 18. 19:18
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
2.5 éves fiam dettó ugyan ez... Én is tanácstalan vagyok, mindig új taktikát dolgozunk ki a férjemmel. Az elmúlt időszakban az volt, hogy ha már végképp nem tudtam vele mit kezdeni, ráütöttem a fenekére, eleinte ez használt is, viszont az elmúlt 2 hétben már minden nap ráüthettem volna így váltottunk. Most az a büntetés, hogy beküldöm a szobájába. Ezzel ugye nincs mese, nincs hugi, nincs közös játék, persze max 10 percig amíg kitombolja magát. Közben és utána is elmagyarázom neki hogy miért van büntetésben. Úgy néz ki, hogy ez most bejött de szerintem csak ideig óráig.
2015. nov. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akor most megnyugodtam picit....most pl nyugodt meset nez.de 1órája tombolt.kicsit hiperaktiv imád kint lenni,de ugye ma meg mostanába nem tul jo az idö es betegek is votunk.nem voltunk kint sokat.bent kell lennem delelött h ebed legyen de meg szolta már h delutan alvas utan megyunk ki játszani.számol angolul,felismeri a betük 1rèszèt ,rajzol,autokázik de sokszor nem tudja egyedül elfoglalni magát na ekkor jön a hiszti.meg akkor amikor èpp rájön.van h a semmin hisztizik es ilyenkor ijedek meg...
2015. nov. 18. 19:51
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Tipikus dackorszak, próbáld megérteni a problémáját, vedd komolyan a nehézségeit és ha vége a "rohamnak" felejtsd el gyorsan, hidd el, a gyerek is szenved attól, hogy nem tudja kontrollálni az érzelmeit. Rengeteg jó cikk szól erről, értsd meg a benne végbemenő folyamatokat és próbáld túlélni higgadtan ezt a korszakot, tudom, hogy baromi nehéz.
2015. nov. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Ez teljesen normális. Dackorszak.

Minden gyerek átesik rajta, neveléstől függetlenül.

[link]

[link]

2015. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Teljesen normális ebben a korban a hiszti. Ami általában "büntetésként" bejön ilyen korú gyerekeknél, az a figyelmen kívül hagyás vagy a kiemelés. Tehát ha a földre veti magát, ne szólj hozzá, ne is vegyél róla tudomást, előbb-utóbb abba fogja hagyni. A legtöbb gyereknél ezt elég egyszer-kétszer megcsinálni, ha nincs közönség a "műsorhoz", akkor abbahagyják. A kiemelés pedig olyan, hogy ha rosszalkodik, akkor eltávolítod a helyről, ahol lehetősége lenne folytatni a rosszalkodást. Például ha a játszótéren verekszik, akkor hazamentek. A lényeg, hogy a rosszalkodás és következmény (büntetés) ok-okozati összefüggésben legyen, és azonnali legyen, pl. ne legyen hogy ha rosszalkodik a játszótéren akkor otthon majd nem nézhet mesét.

Off ami szemet szúrt: számol angolul és felismeri a betűk egy részét? Miért? Én úgy tudom, kutatásokkal már bizonyították, hogy azok a gyerekek, akiknek túl sok mindent tanítanak pici korban, frusztráltabbak lehetnek a túl sok elvárástól.

2015. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

8-9 nél a pont.


nem értem, miért kell büntetni olyanért a gyermeket, amiről nem tehet..?

ő még nem tudja hogyan vezesse le a haragját, csalódását belső feszültségeit.

mégis mit várunk egy 2-3 évestől...?

2015. nov. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!