Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eltörött lázmérő? Mit kell tenni?

Eltörött lázmérő? Mit kell tenni?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom eltörte a higanyos lázmérőt.mit kell tenni?Azt mondja nem kapta be,már elég nagy,hogy megmondaná.
2015. nov. 27. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
A szobát gyorsan kiszellőztetni , a higany mérgező . Orvosi széntablettát érdemes bevenni teával , megköti a szennyeződést .
2015. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2015. nov. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Ne panikolj, semmi gaz. A hifany kis gombokke all ossze, keresd neg ojet es porszivozd fel. Igaz, h a goze mergezo, de attol, amennyi a lazmeroben van, akkor lenne bajotok,ha kb 1mx1nes helyisegben tortent volna, ahol szepen magatokra is zartatok az ajtot. A lazmeros hifanymergezes, mint realis veszely, egyike a varosi legendwknak.
2015. nov. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Feltakaritani meg szelloztetni azert kell, persze

3.

2015. nov. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Én is törtem el egyet tinikoromban. Ahogy megráztam, véletlenül a szekrényhez csaptam a végét. Valóban pici ezüstös golyók formájában gurult a higany mindenfelé. Keresd meg, porszívózd fel, csak meg ne fogd. Ennyitől nem lesz baj, csak ne érjetek hozzá és keresd meg az összes golyócskát.
2015. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es által linkelt oldal nagyon hasznos, éppen ezért kimásolom belőle az egyik legfontosabbat, mivel többen is írtátok, hogy fel kell porszívózni. Nos ez az, amit nem szabad!


"Először is: TILOS FELPORSZÍVÓZNI, MÉG ÚN. HEPA SZŰRŐS PORSZÍVÓVAL SEM!


Ez az első szabály, hiszen a felszívott mennyiség a porszívón keresztül porlasztva azonnal a levegőbe jut."


Az oldal részletesen leírja a teendőket, azt kell követni.

2015. nov. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Remélem, a kérdező inkább elolvasta a valaki által belinkelt anyagot és nem kezdett neki a porszívózásnak...
2015. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Az ablakpárkányon törte el,nem gurult le onnan,papírral szedtem össze,csak a szilánkokat porszivóztam fel a szőnyegről.Megnyugtattatok,köszi!
2015. nov. 27. 17:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet venni különben a gyógyszertárban vegyi anyagot, amit rá kell szórni, és azzal összeszedni.
2015. nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én pár évvel ezelőtt is azt tanultam, hogy az új lázmérőkben nem higany van, és a gyógyszertárban is ezt mondták. Van digitális, és olyan, ami a régi higanyosra hasonlít, viszont alkohol van benne. Ha újabb a lázmérő és nem látsz higanycseppeket, akkor szerintem nem kell aggódni.
2015. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!