Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekpszichológus, ez kinek...

Gyermekpszichológus, ez kinek éri meg?

Figyelt kérdés

A kislányom adhd-s. Igazából én eddig észre sem vettem, mert jól kezelhető, kedves kislány. A suliban kezdődtek a problémák, lassú, nem megy neki a dolog. Ezzel párhuzamosan az önértékelése a béka s.e alá került. Az osztályba nem sikerült neki beilleszkedni. Olvastam néhány könyvet erről a dologról, és sajnos ez a tünetek közé tartozik. Ezért gondoltam elviszem egy gyerekpszichológushoz.

A városban többet is felhívtam, vagy nem vállal 7 éves gyereket, vagy már tele van. Egyet találtam, 8000 ft/óra. Meg egy másikat az 10.000. De most komolyan? Egy orvos nem kér ennyit.

Gondoltam megpróbáljuk, pedig tisztában vagyok vele, hogy ez évek is mire használ.

Én nem lehetek ott, szinte semmit nem tudok arról, ami ott folyik. Viszont óra után perkáljak.

A 4. óra után volt egy szülői konzultáció. Voltaképp még most sem árult el arról semmit, hogy mit is csinál az órán a gyerekkel.. Csak annyit mondott, hogy még ismerkednek, még nem kezdte el a voltaképpeni terápiát. Remek, ez már 24.000 ft-omban volt ez az ismerkedés. Aztán elmondta nekem a sztereotípiákat, amelyeket ilyenkor hangoztatni szoktak. Nem dicsérem eleget, nem töltök vele elég időt, azért ilyen a gyerek, és nincs egyáltalán önbizalma. Igen, tudom, hogy nincs önbizalma, azért vagyunk itt. Nekem úgy tűnt nem tud az adhd-ról semmit. Aztán felajánlotta a családterápiát, kedvezményesen 10.000 ft/óra. Szóval ha megyünk családostúl, meg viszem a gyereket is, az havonta 64.000 ft. És totál tele van a naptárja.

Én ezt nem értem. Kinek éri ez meg? Na meg 8000 ft-ot fizettem azért, hogy elmondta, hogy szar anya vagyok. Ezek után még visszajár oda valaki?

A fejlesztő pedagógusom is azt mondta, hogy nem hordja a gyerekét pszichológushoz, mert ő is csak azt hallgatta a szintén adhd-s gyerekéről, hogy mindent rosszul csinál. Pedig egy szakképzett, angyali türelmű nő.

Nem értem, akkor ki fizeti ezt meg,kikkel van tele a naptárja?


2015. dec. 5. 22:18
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
100%

Ha van a városban Családsegítő vagy Nevelési Tanácsadó, esetleg azt meg lehetne próbálni, ugyanis ott ingyen lehet pszichológusi segítséget kapni.


Egyébként pedig tényleg sok a magyar átlagfizetés mellett az óránkénti 8-10 ezer, de sajnos a pszichológusok szakképzése sem egy olcsó dolog, számláik pedig nekik is vannak. A gyermekek többségének pedig valóban időbe kerül, mire megnyílik egy idegen előtt, tehát nem lehet megkerülni az ismerkedős szakaszt ahhoz, hogy biztonságban érezze ott magát a gyermek.


Remélem, hogy minél hamarabb megoldódik a probléma, kitartást!

2015. dec. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
50%

hu azért az önbizalom tényleg az anyn múlik elsősorban én is azt olvastam erről.

amit az anya kifejez a gyereknek(rossz vagy, ezt se tudod, azt se tudod, stb)abből alakul ki a gyerek önképe.

ezért nagyon vigyázni kell pl arra is, ha rosszat csinál soha nem szabad a gyereket minősíteni(rossz vagy)hanem mindig csak a cselekedetet (rosszul tetted, rossz helyre raktad, ez most nem volt szép dolog stb)


való igaz ,egy gyerek olyannyira hisz a szüleinek, hogy azok minden szavát elhiszi kisgyermekként és ez alapozza meg akár az egész életét is..


és az is igaz lehet, hogy ahhoz hogy feloldja őt valaki, vagy hatni tudjon más lelkében ilyen berögzült dolgokra mint a gyerekkor, ahhoz sem elég egy 5 perc...


de mivel túl pénzcentrikusnak tűnik a pszichiáter, én kétlem, hogy jó szakember lenne. mert csak az olyan ennyire pénzsóvár, akinek nem megy a bolt..a naptárába meg nem látsz bele, tipikus üzleti fogás alapból, hogy keresi az időpontot..

2015. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom Magyarorszagon ez hogy van, de az Usa ban az egeszsegbiztosito fedezi a pszihologus foglalkozasait. Talan azert is olyan nagy divat itt pszihologushoz jarni. Talan, ha a haziorvos javasolja ott is van erre lehetoseg. Lehet jo hatassal lenne, ha vennel egy kutyat, amivel neki kell foglalkoznia, ha latja hogy el tudja latni, hallgat ra a kutya. Ennyi penzert, talan el lehetne vinni lovagolni, ha van hozza erzeke es kedve, tancolni.
2015. dec. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%
A pszichologusok oradijat ugyanungy a kereslet-kinalat szabalyozza, mint a krumpli arat a piacon. Ha sokan akarnak hozza menni, akkor draga lesz egy ora, ha nem akar senki, akkor meg ingyen sem mennek.
2015. dec. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Igen, van ingyenes csoport, hétfőnként délután 2-kor. A városban összesen 5 gyerek vesz részt rajta, mivel mindenki más dolgozik ebben az időpontban. Ráadásul a mostani órarendek szerint a gyerekeknek is du 3-ig órájuk van.

De szerintem ez akkor is igen pofátlan, egy orvos magánrendelése nem kerül ennyibe.

2015. dec. 5. 22:43
 6/26 A kérdező kommentje:

Hát éppen ez az, hogy nem értem, hogy erre hogy van kereslet.

Én is olvastam az adhd-ról és nekik az agyukban a neurotranszmitterek másképp működnek, ez sok viselkedészavart produkálhat. Nem nevelési hiba. Pl. összeesküvés-elméleteket gyárt, őt az iskolában még a konyhás néni is utálja, nem hinném, hogy ennek én vagyok az oka. Állandóan dicsérjük, próbálom keresni azt, amiben jó. Rajzversenyt, szavalóversenyt nyert, miután hazajöttünk a suliból este csak vele foglalkozom, tanulunk, játszunk, mesét olvasok.

Nyilván van bennem is hiba, én nem állítom, hogy nem, de nem látom be,hogy az ilyen terápia vajon mennyiben vinné előre az ügyet. Arról nem beszélve, hogy ennyi pénzért azért elvárnám, hogy utánanézzen a témának.

2015. dec. 5. 22:47
 7/26 anonim ***** válasza:

fiatal vagy idős a pszichológus?

(az időseknek már nem jár úgy az agya, a fiatalban meg még visszacsengenek a tanultak)

2015. dec. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
55%

"De szerintem ez akkor is igen pofátlan, egy orvos magánrendelése nem kerül ennyibe"


Sajnallak komolyan amiert ennyire kuzdesz a vilaggal, hogy nem tudod elfogadni: minden annyiba kerul amennyiert megveszik. Nem letezik olyan hogy pofatlan ar, meg olyan sem hogy extraprofit.


Szulokent teljesen aterzem a problemadat, engem is biztosan frusztralna ha nem tudnek valamit megfizetni, amire a gyerekemnek szuksege lenne.

2015. dec. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Idős. Szerintem ő még nem tanulta, ezzel mostanában kezdtek csak foglalkozni
2015. dec. 5. 22:53
 10/26 anonim ***** válasza:

Melyik orvos magánrendelése nem kerül ennyibe? Néztél már árlistát? Itt van egy, nézz szét rajta, ennél egyik se kevesebb.

[link]

2015. dec. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!