Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha Kisfiam egyik fülére csak...

Ha Kisfiam egyik fülére csak 45 decibellig hall, a másikra 35-ig az nagyon rossz eredmény?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy ha halkabban beszélek hozzá, akkor nem reagál. Elvittem a védőnőhöz. Ezek az értékek jöttek ki. Megyünk tovább a háziorvoshoz. Csak szeretném tudni meddig kéne hallania, ez mennyire rossz?

2015. dec. 7. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A védőnői mérés nem valami pontos, inkább csak irányadó arra nézve hogy gond van a hallással.

Amíg a háziorvos be nem utal fül-orr-gégészhez és nincs szakértői vélemény, addig felesleges ezen rágódni, ennyiből még semmi nem szűrhető le.

Drukkolok, hogy csak el legyen dugulva a füle és egy alapos fülmosás után minden rendben legyen!

(Amúgy ez nem annyira rossz, alig látható fülbe helyezhető hallókészülékkel tökéletesre javítható, ha egyáltalán szükséges neki.)

2015. dec. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez enyhe fokú nagyothallást jelent, és mindenképpen kezelni/korrigálni kell (beszédtanulás, olvasás miatt). Audiológián megmérik. Lehet, hogy korábbi fertőzések miatt csak a váladék pang, de azt is kezelni kell. Először fül-orr-gégész, utána audiológus lássa. Persze lehet, hogy a védőnő mérése nem pontos, de ha mindkét fülön jelzett valamit, azért én gyanakodnék, hogy tényleg nem hall jól a gyerek, pláne, ha Te is észrevetted. Csináljatok végig minden vizsgálatot.
2015. dec. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Gyulladt a füle és gyógyszert kapott.Egy hét múlva újabb hallásvizsgálat.
2015. dec. 9. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!