Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jól van ez így?

Szerintetek jól van ez így?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem 7 éves, én 25. Karácsonyra mentünk nagyihoz, ők is jöttek. Vittünk neki egy csomó ajándékot, de arra sem méltat minket, hogy köszönjön. Mondtuk, hogy ha nem köszön nem nyithatja ki az ajándékot. Semmi reakció. Amikor akartuk volna bontogatni az ajándékot, ő mondja, hogy mindenkiét ő nyissa ki, úgy, ahogy otthon. Pl keresztlányomét is ki akarta nyitni. Erre én mondtam neki, hogy csak azt nyissa ki, ami az övé. Osztozott velem, hogy márpedig ő, de én nem engedtem belőle. Erre elkezdett sírni, az egész család körbe ugrálta vigasztalta, hogy ne sírjon. Az apja.meg benyögi, hogy ez az én hibám, hogy karácsonykor sír a lánya. Mondtam, bocs de engem nem fog egy 7 éves terrorizálni, meg érzelmileg zsarolni. Az hogy sír, az meg az ő nevelési hibájuk. 7 éves, másodikos gyereknek tudnia kell, hogy a saját ajándékait bonthatja ki, hacsak nem fogyatékos. Ha én a keresztlányomnak szánom az ajándékot, akkor az ő arcát szeretném látni, az ő reakcióját, nem pedig olyan valakiét, akinek semmi köze az ajándékhoz. Végül erre annyit nyögött be, hogy én semmit sem tudhatok, mert nincs gyerekem. De hát én is voltam gyerek, nagyon is jól tudom, mi vált be nálam és mi nem. Ha nem kezdi el.senki vigasztalni, akkor egy percnél tovább nem is sírt volna, úgyis kíváncsi lett volna mit.kapott. Egyébként ez a gyerek annyira sakkban tartja a szülőket, hogy az nem emberi. Csicskáztatja őket, ha úgy dönt köztük alszik, vagy apuka kanapén, ő meg anyukával, fenekét nem hajlandó kitörölni, és még este is mesét kell nézniük a szüleiknek, ha vendégek vannak, akkor is az megy a tv-ben, sőt ha vendégségbe mennek bárhova, ott is átteteti a TVt minimaxra. Tudom, hogy nincs jogom beleszólni, hogy hogy nevelik a gyereket, nem is teszem. De ahhoz sem lenne jogom, hogy megszabjam, hogy azt az ajándékot amit én vettem az bontsa ki annak én szántam???

2015. dec. 26. 21:49
 1/5 A kérdező kommentje:
*akinek én szántam
2015. dec. 26. 21:54
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Nem normális, majd a szülők is látni fogják a kárát annak később, hogy milyen rosszul nevelik a gyereket. Én is rászóltam volna, engem sem érdekelne ebben a helyzeten, hogy jaj ő még gyerek. Attól, hogy gyerek ne rontsa el más örömét, ez a minimum.
2015. dec. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jogosan szóltàl rà. Én is ràszóltam volna a te helyedben. Itt a szülőknél van a nagy hiba hogymindezt hagyjàk. Az én lànyom 2 éves de még neki se hagyom hogy vendégségben elvegyen dolgokat, jàtékokat, mielőtt nem kérdezném meg. És én simàn ràszólok a keresztlànyomra is ( aki 6 éves) ha nem ugy viselkedik, akkor is ha az anyjàék ott vannak, és nem szólnak rà. Persze nem durvàn, de én is mondom neki pl. " hogy te màr nagylàny vagy, egy nagylàny nem így viselkedik" stb. Pont mostani eset hogy karàcsonykor annyira fel volt pörögve a 6 éves hogy màr elkezdte dobàlni a most kapott jàtèkot. Erre a pàrom is ugyràszólt, hogy a végén síràs lett belőle. Ment volna az anyjàékhoz panaszkodni erre ott ismegkapta a magàét hogy mièrt nem tud viselkedni.

Szóval itt is a szülőnek kéne màsképp hozzààllni a dolgokhoz. Ilyen esetben melletted kiàllni, és màs hasonló helyzetekben is nem a kislànynak igazat adni, és akkor ràjönne ő is hogy nincs minden megoldva hisztivel. De ameddig ezzel manipulàlni tudja a szüleit azt is fogja csinàlni.

2015. dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek veled.

Nehogy már egy hétéves még viszonylag kisgyerek dirigáljon mindenhol. Az ,hogy a szülő hülye(elnézést ,de szerintem aki ezt hagyja az az) ahhoz neked alapból semmi közöd , de én se örülnék annak ,ha veszek x-nek ajándékot és y nyitja ki. kortól függetlenül. Szerintem jól tetted ,hogy megmondtad.


Aztán meg ha felnő és esetleg elkerül továbbtanulás vagy hasonló miatt akkor meg a szülő fog csodálkozni ,hogy a gyereke egy analfabéta és még egy rántottát se tud megcsinálni. Ráadásul az életben nem mindig lesz úgy ahogy ő akarja , és nem mindig lesznek ott a szülők ,hogy ezt elrendezzék.

2015. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már egyáltalán nem bánom, hogy beszóltam.
2015. dec. 30. 01:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!