Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aggódom a 6 éves lányomértBaj...

Aggódom a 6 éves lányomértBaj lehet a tükörírás?

Figyelt kérdés
A kislányom 6 éves jobb kezes, rendkívül okos, hamar tanul, korán kezdett számolni, a Dóra mesék alapján, nyomtatott betűket ír, de néhány hete észrevettem, hogy vannak betűk, ill számok amiket fordítva ír le. Tükörírással. Szeptemberben iskolás lesz, nagy gond ez?

2016. jan. 28. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Én teljesen tükörírtam ilyenkor, jobbról balra haladva, minden betű és szó fordítva, aztán mégis normális lettem :D azt hiszem. De tényleg, semmi problémám nem adódott ebből, elmondták h ez igy nem jó, másik irányba kell, aztán onnantól jól csináltam. Talán még nem memorizálta teljesen melyik betűnek merre kell állnia, majd megtanulja.
2016. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Felénk az a probléma, ha a gyereket megtanítja az anyja írni olvasni, mert azzal elveszi a tanár munkáját. Meg mit fog csinálni a gyerek órán? Unatkozni, mert azt már tudja.


Mondtad már neki, hogy azt nem úgy kell?

2016. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a 3-ast írtam fordítva egy darabig, de nem 6 évesen, hanem korábban. Ha még nem tanulta az iskolában, akkor addig nem aggódnék. Ha ott sem fog menni, akkor esetleg lehet keresni megoldást.
2016. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A balról jobbra és a fentről lefelé irányok követése megy neki?


Pl. ha van egy feladat, ahol nyilak szerint kell haladni (a nyilak ilyen esetben mindig vagy lefelé, vagy jobbra állnak), akkor azt meg tudja oldani nagyjából? Ha igen, akkor nem aggódnék, ha nem, akkor pedig ilyen és hasonló feladatokkal lehet fejleszteni ezt a képességet, nem vagytok elkésve.


Gondolom a bal, jobb, fent, lent, előtte, mögötte fogalmakat tudja már.

2016. jan. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fiam elsős. Par hétig az iskolában o is ezt csinálta. Aztán megtanulta.
2016. jan. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lesz. A gyerekek többsége szokott így írni, aztán iskolában,megtanulják a helyes formát. Minden második évben elsősöket tanítok. A kis okostojások megjegyzik a betűformákat, de nem tulajdonítanak jelentőségét az irányoknak. A diszlexiás gyerkőcöket általában nem érdeklik a betűk azelőtt, hogy elkezdünk foglalkozni velük.
2016. jan. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Néha szivacsból kivágott betűkkel játszunk, és még én is gondban vagyok, hogy a kezemben a W van vagy az M. A 6-ost fogom, vagy a 9-est. Netán u vagy n?

Szóval vannak betűk, amik szép szimmetrikusak, esetleg tükörképei egy másik betűnek, és nem baj, ha a gyerek a tükörképét is szimmetrikusnak és szépnek tartja. Majd kialakul a helyes betűkép benne idővel, vagy az iskolában...

2016. febr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!