Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyerekének beszédészl...

Akinek a gyerekének beszédészlelési és/vagy beszédértési problémája van, milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
6évesen mondták ki, hogy ez a problémája. Volt, hogy nem értette a kérdést (ha nagyon körülírod, hogy mit akarsz megkérdezni, leragad a mondat első részénél. Persze megpróbál válaszolni, de mivel a kérdést nem érti, rossz választ ad. Ha 2-3szóval fogalmazod meg a feladatot, gond nélkül válaszol.) Önálló mondatalkotásnál sokszor rossz volt a szórend, a ragozás, az egyeztetés. Most 7, rengeteget fejlődött, de sok munkánk van benne mindkettőnknek. Biztos, hogy iskolában is sok-sok plusz foglalkozást igényel még.
2016. febr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

enyémnek 3 évesen mondták ki ezt a diagnózist.

nekem nem tűnt fel, de tény, hogy ismeretlen utasításokat elsőre nem értett, sokszor körbe kellett írni neki dolgokat mert visszakérdezett, hogy "az mi", én még viccelődtem is, hogy eddig kínaiul beszéltünk hozzá, persze akkor nem is jutott eszembe, hogy ő tényleg nem érti.

5 évesen még azt írták, hogy 3 évesnek megfelelő a beszéd értés/észlelése.

most 6 éves, novemberben nézték, akkor nem találtak nála ilyen problémát! :)

tényleg nagyon ráfeküdtünk, heti 6 fejlesztést kap, szóval nagyon megérdemli ezt most :)

2016. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek.


Kislányom 5,5 éves, nagycsoportos ovis. Van beszédhibája, több hangot téveszt, eddig nem merült ez fel. Nekem nem tűnt fel, hogy bármi gondja lenne, óvónők sem mondtak ilyen jellegű problémát.

2016. febr. 8. 15:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!