Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két évesem nem hajlandó...

Két évesem nem hajlandó megfogni a kezemet az utcán, járdán vagy áthaladva az úttesten, elszalad előlem, milyen nevelési módszer jó a fenékre verésen kívűl?

Figyelt kérdés
Milliószor elmondtuk neki, hogy az utcán fogni kell anya kezét, nem szaladunk el stb...ezt már ő is kívűlről és nagy egyetértésben fújja. Mégis előfordul, hogy kitépi a kezét, elszalad, hisztizik. Idáig próbáltam a hidegvéremet megtartani, inkább felvettem a 15 kg- jával és cipeltem, bár ilyenkor az is egy mutatvány, mert feszíti magát, ki akar törni, üvölt, ordít. Ma mindenen túl ment. Egy parkban játszottunk, szaladgált, amikor elkezdett azbút felé futni és akárhogy ordítottam, hogy álljon meg, nem állt meg. Kifutott az útra. Szerencsére ott csak biciklik járnak, bár azok is elüthetik. Végül felbukott egy kőben és úgy sikerült megfognom. Sosem bántottuk, most sem, de a férjem szerint most kellett volna igazán elfenekelni. Ezt követően haza indultunk, de még haza felé is eljátszotta legalább 3x ,hogy nem állt meg, elszaladt stb...ekkor már apa elkapta a grabancát és az arcocskáját meglegyintette, mint egy kis pofont kapott volna. De semmit nem használt. Nem vagyok híve az erőszaknak , így nem is értünk célt. Mit találjak ki?
2016. márc. 19. 20:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
4%

Arra van valami modszer hogyan kell azt tanitani hogy ha a szülo azt mondja állj meg, akkor megálljon.


Esetleg motor tricikli aminek van karja?

2016. márc. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
10%
A büntetesnek tenyleg nem lenne ertelme. Azt kell mindig megmutatni hogy mit szabad a tiltott dolog helyett. Kreativitàs kell ide is ahogy altalában is cselekkel többet ér az ember.
2016. márc. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
57%
Keményen meg kell mondani,hogy ELÜT AZ AUTÓ,BICIKLI,bármi. Ha a hangos,mérges szó nem segít,akkor bünti. Játékmegvonás,sétamegvonás,bármi. Lehet lepontozni,de ha már semmi sem használ,akkor ez jön. A verésnek én sem vagyok híve,de büntit ilyen esetben alkalmazni kell,ha már semmi sem segít,mert ez pont fontos dolog. 2 éves,okos,csak nincs veszélyérzete.
2016. márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
63%
Gyakorolni kell! Járdán, parkban szaladhat, ha az úttesthez érünk együtt megállunk körül nézünk és megfogjuk egymás kezét. Míg az úton átmegyünk is folyamatosan beszélek hozzá hogy mit miért. És nem engedem el az úton a kezét akárhogy hisztizik.
2016. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
33%
Láthatóan nektek csak a bünti segít. Nem tudjátok fegyelmezni a gyereket! Semmit sem ér ha rászóltok.
2016. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
47%
Márpedig én a fenekére ütöttem a gyereknek, de nem csak megjátszva. Azóta gyönyörűen jön mellettem. Én meg annak nem vagyok híve, hogy hiába beszéljek a gyereknek és elüsse az autó. Már most egy elkényeztetett majom a gyereked.
2016. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
96%
Ugy fogtam a kezét h a csukloját is fogtam...igy nem tudott kiszabadulni,egy hétig volt orditás h nem akarja,de azóta szépen tud kézenfogva sétálni.
2016. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
94%

El kell mondani neki, hogy kint a parkban csak úgy lehettek, ha szót fogad, fogja a kezed, és megáll, ha szólsz. Ha nem így cselekszik, akkor nem tudtok kint lenni, mert úgy veszélyes, akkor haza kell menni. Ezután párszor haza is viszed, amikor nem fogad szót.

A kézfogásnál én azt csináltam, hogy ha rángatta a kezét, akkor megálltunk. Addig nem mentünk tovább, amíg nem jött szépen. Rájött, hogy ő is jobban jár, ha fogja a kezem, mert úgy jutunk is valahova, nem csak állunk egy helyben.

2016. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk ritka buta gyerekünk lehet, de két évesen halvány lila fogalma nem lett volna róla, hogy játékmegvonás meg ilyenek. Meg ki járt volna azzal is rosszul, ha elveszem tőle a játékát? Mi, mert sírt és hisztizett volna a szoba közepén. Mondom lehet, hogy a mi fiunk ritka hülye, de hogy két évesen fel nem fogta volna, hogy azért vesszük el tőle a kockákat otthon, mert ki akart szaladni az úttestre egy órája, az tuti. Ennyi idősen egyébként az volt a módi, ha olyan helyen voltunk, akkor mehetett kézfogás nélkül, ha rizikós helyen, akkor fognia kellett a kezünket. Ha nem volt rá hajlandó, akkor felvettük, akárhogyan is hisztizett, feszegette magát. Volt, hogy furcsán néztek ránk, de még mindig jobb pár szúrós tekintet amiért sír a gyerek mint egy elütött gyerek. Aztán szépen lassan összeállt a kép a kis fejében, hogyha nem fogad szót, akkor ölben visszük (vagy ha nálunk volt a babakocsi, akkor abba tettük bele), így aztán ráállt arra, hogy engedte a kézenfogást.
2016. márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
14%
2 éves gyerek na nehogy ne fogja már fel,h miért van séta v játékmegvonás,ha a hisztinél elmondja anyuka,h ha nem fogad szót akkor elveszi a barbiját,autóját..
2016. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!