Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Komolyan probléma, ha az...

Komolyan probléma, ha az okkal hisztiző gyermekemet nem zárom be a szobájába, hanem foglalkozom vele és megpróbálok rájönni, mi a gondja?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves kislányunk, nagyon értelmes, dackorszakban lévő gyermek. Akaratos, de nem hisztis, mindig lehet vele beszélni, kompromisszumot kötni. Ha mégis jelentkezik nála a hiszti, annak mindig oka is van, többnyire az, hogy fáradt, vagy a nagyobbak piszkálják, és besokall. Tegnap vendégségben voltunk, ahol a kislányunk szintén elkezdett hisztizni, fáradt lett. (Beteg volt, emiatt borult a napirendje, így hamarabb kel, hamarabb is fárad el.) Az ölembe vettem, foglalkoztam vele, hogy kiderítsem, mi a gondja, eltereljem figyelmét, aztán meggyőződtem róla, hogy bizony elfáradt a leányzó, nincs mese, vagy hazamegyünk, vagy esetleg megvárjuk, hátha átlendül a holtponton. Erre a kedves házigazda elkezdett bírálni magyarázni elsősorban a körülöttem lévőknek magyarázva, hogy nem így kell ezt csinálni, elkapatom, hisztis lesz, vagyis már most hisztis, követelőzik, nem bírja, ha nem ő van a középpontban, irigyli a többiektől (például az ő fiaitól) a figyelmet, képtelen elviselni, ha nem rá figyelünk, belőlünk hülyét csinál, irányítgat minket kedvére. Nem kellene foglalkozni azzal, amit csinál, helyette be kellene küldenem az egyik szobába, ahol nincs senki, büntiszékre ültetni és rácsukni az ajtót, hogy megtanulja, mi a rend és fegyelem. Ő ezt csinálta a két gyerekével, és azok nem hisztiznek (nem a fenét!). Közben végig minősített engem, így fogtam magam és a gyermeket, és szó nélkül ott hagytuk az összejövetelt, mielőtt kijött volna belőlem minden, ami nem nőies. Próbáltam neki magyarázni, de egyszerűen csak mondta a magáét. Ráadásul én nem akartam az ő gyerekeit minősíteni, mert ők sem tökéletesek, ahogy senki sem. De most komolyan ilyen béna anya vagyok? Én úgy érzem, ez a jó a lányomnak, ismerem őt, és azt szeretném, hogyha azzal, hogy ma komolyan veszem a gondjait, azzal később, tiniként, felnőttként is érezze, komolyan veszem a gondjait, érdekel mi van vele, miért borul, ha kiborul. Tényleg rosszul csinálom?

2016. márc. 21. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektől és helyzettől függ. Van az a hiszti, amire tényleg csak az elszeparálás vagy más módon tudomásul nem vevés a hatékony reakció, és van az, amikor valóban ki lehet deríteni és kezelni a kiváltó okot. A te helyzetedben nyilván most az utóbbi eset állt fenn, de a házigazda módszerének is meglehet olykor a létjogosultsága.
2016. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

Tegnap vendégségben voltunk, ahol a kislányunk szintén elkezdett hisztizni, fáradt lett. (Beteg volt,


Talán ne húzkodd betegen, fáradtan...

2016. márc. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én el tudom fogadni, hogy vannak szituációk, amikor valóban hasznos lehet, hogy a házigazda módszerét alkalmazd, csak hogy azt ne értem, hogy miért kell egy anya döntéseit bírálni, feltételezni, hogy nem a legjobb belátása és elvei szerint nevel, illetve nem ismeri a gyermeke pillanatnyi szükségleteit. És ehhez még ráadásul megalázó szituációt teremteni.
2016. márc. 21. 12:28
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Nekem meg az a véleményem,h a kedves házigazda akkor kezdje el osztani az észt, ha megkérik rá. De ameddig te nem kéred meg,h adjon tanácsot, addig ez az ő ostobaságának a jele.

Amúgy a te "módszereddel" nálunk is sokkal gyorsabban múlik a hiszti, mint büntetéssel. Úgyhogy még csak egyet sem tudok érteni a házigazdával.

Én kikértem volna magamnak, az biztos.

2016. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit kell mondani, hogy mindenki úgy neveli a sajátját, ahogy akarja. És ha te elkapatod, az a te dolgod, neki semmi köze hozzá...

Ennyi.

2016. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!


Beteg VOLT --> tehát ebből következik, hogy most nem beteg, tegnap sem volt.

Köszönöm, hogy feltételezed, hogy fáradtan viszem vendégségbe a lányom, de nem, frissen, üdén érkeztünk, idő közben, a játékban fáradt el, és azért mentünk el, mert egy szülinapi meghívás volt, és akik meghívtak, bizonyosan megsértődtek volna, ha nem megyünk. Főleg, ha arra hivatkozunk, hogy az ünnepség kezdete után várhatóan 2-3 órán belül el fog fáradni a gyermek. Nyilván ez számodra sem elég érv.

2016. márc. 21. 12:31
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy béna anya, legjobb belátásod szerint cselekedtél. Láthatóan működik a rendszer, hiszen jól írtad, te ismered a lányodat.

Valószínű én nem lettem volna ennyire türelmes és a házigazdát elküldöm a jó büdös francba, amiért a sértő, kéretlen tanácsait osztogatja, gyakorlatilag alázva mások előtt.


Na mindegy, a lényeg, nem csinálod rosszul.

2016. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Én tapasztalataim szerint sem az ölelgetés a megoldás a hisztire. De ettől független sincs joga másnak beleszólni a te nevelési elveidbe. Én lányom nagyon hisztis,igaz 3,5éves lassan. Ő ha nekikezd,megmondom menjen át a szobájába,ha befejezte,kijöhet. Nálunk ennyi,ha nem megy,esetleg átviszem,megmondom akkor jöhet ki ha abbahagyta. De rá nem zárom az ajtót és nem is ültetem le,csak menjen át oda. Ilyenkor max 30 mp-et ordit,kijön,hogy befejeztem anya és kész.

Ha fáradt az megint más,nekem nem hagyja abba semmire a hisztit,csak ha átküldöm.Én nem jutalmazom öleléssel a hisztit,hisz a hiszti nem elfogadható számomra. Lehajolok hozzá,felemelem az állát és megkérdezem mi baja.De nekem ezer éve beszél már,bőven el tudta mondani 2,5 évesen is mi baja.Ilyenkor is ha kijön hiszti után,megkérezem mi baja.Elmondja.Megkérdem elért-e valamit a hisztivel.Mondja,hogy nem.

2016. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legjobban tetted, hogy felálltál és otthagytad.

Alapból a te módszereddel értek egyet, és egyébként sem nagyon viselem el, ha valaki kioktat, hogyan kell gyereket nevelni. Mindenkinek megvan a saját módszere, nem értem, miért kell ráerőszakolni valakinek a sajátját másra.

2016. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Teljesen melletted állok.

Vannak nálunk is olyan hisztis szituk amikor már idegemben beküldöm a 3 évesemet (2.5 évesen is) a szobájába, nyugodjon le ott, de előtte mindig megpróbálom kideríteni hogy mi a baja.

A te szitud más, beteg gyerkőc, fáradt, ilyenkor sokkal türelmesebbnek kell lennünk, ilyenkor én sem küldöm be a gyereket a szobájába hanem próbálom vigasztalni.

Vendégségben a legtöbb gyerek másképp viselkedik (az én gyerekeim biztosan), nálatok más volt, de ha mégis csak figyelemért hisztizett a lányod az sem akkora probléma, életkori sajátosság.

A kedves rokon menjen a fenébe, ha van gyereke akkor nem kell neki elvileg semmit elmagyarázni, bár ahogy olvasom, neki minta gyerekei vannak, hát gratulálok neki.

Ne foglalkozz vele, szerintem teljesen jól csináltad, én is ezt tettem volna. Persze, majd vendégségben szobába küldöd a gyerekedet, ott fogsz vele üvölteni és elkezdeni nevelni... Én vendégségben ezerszer türelmesebb vagyok, itthon megtehetem hogy mérgemben fél óra után feladom a küzdelmet, de vendégségben az ember szerintem igyekszik urrá lenni önmagán, mondom, én is ezt csináltam volna, hogy igyekeztem volna a gyerekem kedvében járni, megvigasztalni és kideríteni a problémát.

2016. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!