Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség hisztiiii! Mit tegyek?

Fotucsok kérdése:

Segítség hisztiiii! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éves kislányom reggel eldönti, hogy nem öltözik, és onnantól akárhogy kérem, szépen, viccesen, dühösen, nem engedi, hogy ráadjam a ruhákat... Szégyellem, de küzdök vele, mert folyton rúgkapál, nem bírom felhúzni a nadrágra szárát sem, mert ha sikerül, biztos mire a másikat húzom, azt lerúgja... Ha nyár lenne bevágnám pizsibe az oviba...

Persze a nem akarok öltözni után jön a .. nem azt akarom felvenni, mást akarok. Kiválaszthatná magának is, megengedem. De akkor meg csak áll duzzogva a szekrény előtt és nem vesz ki semmit...

Nem mindennapos, de azért kéthetente eljátsza velem...

úgy, hogy közben nekem is dolgoznom kell mennem, és a tesójának is iskolába



2016. márc. 31. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én már beígértem... most már nincs hideg, simán elvinném pizsomában oviba. eddig még mindig hatott a fenyegetésem, de azt gondolm, elég lenne 1x így elvinni, többször nem lenne gond.
2016. márc. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Tartozz a kevés kivétel közé ebben az országban és neveld meg. Legalább a tiéd ne legyen elfajzott, elkényeztetett, neveletlen hisztérika. Ha engeded, akkor megérdemled.
2016. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem én, sőt hidd el én is ezt szeretném a legjobban, de azt mondd már meg, hogy mit tegyek?
2016. márc. 31. 09:46
 4/15 anonim ***** válasza:

Figyelem a hasznos válaszokat, a fiam is elég hisztis. Sok esetben én sem tudom, hogy mit kezdjek a helyzettel. Pedig nevelem, nevelni akarom.

2-es: Olyan könnyű mondani a frankót, hogy nevelni kell!

De amikor már sem a kérés, sem az erélyesebb hangnem nem segít, mégis mit kellene tenni?

2016. márc. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De most ne gondoljátok, hogy eddig nem tettem semmi!

Büntetés mindig van, szépszó, kiabálás, elmagyarázás kibékülés után, sok dicséret, székre ültetés... És sokszor prímán megy is.

Akkor büszke is vagyok, mert igazából tetőtől talpig egyedül felöltözik... ha akar...

2016. márc. 31. 09:50
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem egy 4 és fél évesem van. És nem kéthetente vannak ilyen napjai...

Én sajnos a pizsamában menést nem tudom megjátszani, mert gyalog megyek 3 gyerekkel, nem tudom a fülénél fogva elcipelni...

Elég sok kiabálós reggelen vagyunk túl...

Nekünk ami segít az az idő. Egyre olajozottabbak a reggelek. Meg mióta a nagy iskolás, és ő is kiabál, hogy el fogunk késni miattad, érdekes módon, erre jobban hallgat, mint amíg csak én mondtam ugyanezt... ;)

Amúgy egy rettenetesen makacs, fafejű nőről van szó, akinél még SOHA egyetlen nagykönyvben megírt modzser sem használt.

Szóval segíteni nem tudok, ez inkább egy afféle nemvagyegyedül! támogató hsz. :)))

2016. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hatos vagyok újra: amúgy ha sikerül megőriznem a higgadtságomat, akkor kevésbé valószínű a végzetes hisztériába torkollás, de ha mégis, azon meg a humor tud segíteni. De ehhez NEKEM nagyon kipihentnek kell(ene) lennem... -_-
2016. márc. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon jól esik, hogy nem vagyok egyedül :)

És az is, hogy eddig nem jöttek a "nagytudású-mindenbenkiváló" válaszok :)))) de én már azokat is bevállalom, ha valaki mond legalább egy-két ötletet, amivel elejét vehetem ennek.

Igen 6-os :) a türelem nagyon jó, de én annyira próbálkozom, és hiába..

Van mikor már eleve viccelődve kezdem, és azt mondom: "mondjuk, hogy elmegyek wc-re és jövök ki nagy mérgesen, hogy most már aztán öltözzél, pedig te már kész is vagy..." Ezt a játék sokszor tetszik neki, és tényleg eljátszom, hogy na most már aztán mérges vagyok, majd meglátom, hogy ott áll felöltözve és "nagyot csodálkozok", majd jót nevetünk :) De van mikor ez sem jön be. Ha nem akarja, akkor fejre is állhatok.

Csak olyan szánalmasnak és tehetetlennek érzem magam, ahogy ott kínlódok vele.

2016. márc. 31. 10:47
 9/15 anonim ***** válasza:
1. vagyok... közben eszembe jutott, hogy nálunk mostanában mondjuk 5ből 4x bejön, hogy "verseny-öltözünk". csupán a dicsőségért, hogy képes legyőzni anyát... mert nyilván ő győz ugye :D
2016. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Tényleg, miért nem indultok úgy, ahogy van? Ekkor és ekkor indulás, szól az óra, aki ahogy van, úgy megy ki a lakásból. Én nem könyörögnék, nem vagyok az a típus. Nálunk a kajával is ez van. Aki nincs asztalnál és nem eszik, amikor annak ideje van, az adott étkezést kihagyta. Legközelebb a következő jön. Nem rohangálok és könyörgök.
2016. márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!