Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok, hogy 2 év körüli...

Leírnátok, hogy 2 év körüli babátok mit, mennyit és hányszor eszik egy nap? Hány cm és mennyi kg?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 8. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

2 év körüli baba? Másféléves 2,5 évesre gondolsz? Mert nem mindegy. Két éves annyira már nem baba, még ha pelenkás is

Két évesen a fiam 98 cm és 16 kg volt. Azt ette amit mit. Reggeli vajas, májas kenyér felvágott ilyesmik. Tízorai gyumi, ebed amit főztem. Uzsi gyumi, vacsi amit mi ettünk.

2016. ápr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kislányom 22 hónapos, 83cm és 10,5kg

Reggeli:kenyér felvágottal, zöldséggel, lekvárral, mézzel és tejet iszik

Tízórai: gyümi vagy joghurt, krémtúró

Ebéd: mindent megeszik amit magunknak is főzök, igaz ő még ebédre egy főfogást eszik

Uzsi: gyümölcs vagy ha sütök valami sütit akkor az

Vacsi: vagy az ebéd maradék vagy tejbegríz, virsli, felvágott, bundáskenyér stb.

Este lefekvés előtt még megiszik 1,5 dl tejitalt.

2016. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Egy 2 éves már nem baba. Ugyan úgy 5ször evett mint mi és ugyan azokat. Kivéve, ha csípős vagy nagyon fűszeres volt. 98 cm és 13,5 kg volt.
2016. ápr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is 22 hónapos!

Reggelire: műzli, szendvics, bundás kenyér, tejbedara, zabkása stb (amit mi is eszünk)

Tízórai: joghurt, gyümölcs+keksz (nincs nagy kajálás ilyenkor, mert Ő csak 9-kor kel fel)

Ebéd délben: Amit főztem magunknak

Uzsonna: puding gyümölccsel, szendvics, lekváros kenyér stb

Vacsira: Ugyanaz mint az ebéd :)

2016. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jah 81 cm és 11 kiló
2016. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Jo kosaras méretű lehet első gyermeke :)

Èn fiam 21 honapos 92 cm sacc 14-15 kg

Napi 5-ször eszik bölcsöde plusz itthon.


Reggeli itthon tejital (olyan 150-180 ml megy csak sajnos

Reggeli bolcsiben pár falat (nemigen eszik)

Tízorai gyumolcs v gyumolcsle

Ebed normal főtt étel (ilyenkor rengeteget eszik)

Uzsonna hidegetel(bolcsiben alt tejtermek)

Uzsi után hozom haza es adok neki gyumit v gyumolcslevet

Vacsi főtt etel lenne ( de nem akar enni mert uzsi után teletömtem viszont éhes olyankor...)


Néha gondolkodom hogy kihagyjam e a du-i gyumolcsozest hogy normalisan vacsizzon, viszont akkor a gyumolcs nincs meg amire szinten szüksegük van mert a bölcsiben az az 1 deci gyumilé vagy negyed banán szerintem semmi amikor a gyerekem 3 banánt megeszik egyszerre...


Lefekves elott tejital (150-180) ha sokat vacsizott akkor meg tejitalt nem kér és az se jo mert abbol igy sincs meg a javasolt napi fel liter..


Szoval nalunk még képlékeny a dolog kb 020-as csapdak miatt

2016. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

21 hónapos a lányom, 84 cm, 10.5 kg.


Reggelire 3,5%-os tejet iszik, 2 és fél dl-t. Utána még megeszik úgy 6-7 falat kenyeret 2-3 karika paradicsommal vagy uborkával, csirkemell sonkával vagy kolbásszal, esetleg lekvárral májkrémmel.


10 óraira eszik 1 almát vagy 1 körtét, fél pohár joghurtal és 1 evőkanál főtt zabbal pürésítve. Ha nincs időm erre csak üresen 1 gyümölcsöt eszik, de megszokta ezekből hagyni majdnem a felét...


11.30 körül ebédel, amit én, egy olyan kis gyerek tányérit, kb. 1,5 dl körüli mennyiséget kell elképzelni. Ma halászlevet evett, főként hal hússal, tegnap almás tejberizst, azelőtt paradicsomos káposztát oldalassal főtt krumplival, azelőtt meg combot hideg kevert salátával kenyérrel.


Uzsira meg eszi a 10 órai maradékát pár szem köles golyóval, ha nincs maradék, akkor vagy 1 banánt, vagy 1 narancsot, esetleg Dörmi macit vagy kekszet hozzá


Vacsira vagy azt eszi amit meghagyott ebédről, vagy egy szelet kenyeret (nem a közepéről, de a fél karéjnál azért nagyobbat), kolbásszal, sonkával, sajtal, vagy valamilyen krémmel és nyers zöldségekkel - azokat nagyon szereti.


Aztán 20.00-kor iszik 2,5 dl 3,5%-os tejet egy kis tápszerrel keverve (a vitamin tartalma miatt mixelem).

2016. ápr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak érdekességképp

Egyesek szerint ha kettővel szorzod a két éves kori magasságot, várhatoan akkora lesz felnőtten a gyermek :)

[link]


Amugy en nem pontoztam es zokon veszem hogy indok nelkul pontoznak...

2016. ápr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Hát mi is "tartunk tőle, hogy 2 méter lesz. Most még nincs 5 éves 124 cm.
2016. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fiam 23 honapos, 80cm, 10,5kg. Remelem nem csak ketszer ekkora lesz :) Bolcsis, reggel kakaot kap tapszerbol, nem szereti a tejet, utana elfeleznek a nagytesoval egy muzliszeletet es utban az ovi fele megeszik. Utana bolcsis kaja, 4kor elhozom, itthon kakao, vacsira ma majkremes kifli volt, tegnap a ket gyerek megevett 1,5 doboz barackkonzervet, neha banant esznek, amihez kedvuk van. Itthon hetvegen reggelire valami atlagos, pl szendvics zoldsegekkel, bundaskenyer stb, a tizorait nem eroltetem, nalunk kimarad mert ha ennenek 9-kor es 10-kor akkor nem ennenek delben. Ebedre zoldseges kaja, soszegeny. Mindent megesznek szerencsere, kedvenc a spenot. Persze hussal. Uzsira gyumolcs vagy ami eszunkbe jut, sokszor a kicsi olyan almos delben hogy alig eszik es uzsonnara eszik ebedet. De volt olyan is hogy a nagyobbik (3,5 eves) megszerezte a Kubu gyumolcspureket es sorra bontottak, 3-3-at megittak, ez lett az uzsonna. Van meg nalunk egy kis kaosz, en is erzem :) alvashoz a kicsi vizet kap, vagy most nathas igy kalcium pezsgotablettat.
2016. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!