Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy éppen azok...

Miért van az, hogy éppen azok akarnak újabb gyereket szinte rögtön az első után, akik azt állítják, milyen nehéz nekik a gyerekkel, semmi segítséget nem kapnak, majd megszakadnak?

Figyelt kérdés

Gyermekem lassan 2 éves, és 36 éves vagyok, de még gondolni sem merek újabb gyerekre, pedig eredetileg 3-at akartunk... A gyermekek egy angyal, de nem tudnám megoldani majd az oviba hordást...stb egy síró csecsemő mellett, mellette a többi előrelátható teendő.


Ehhez képest tesóm gyerekei közt alig van különbség, 20 hós volt a nagyobbik, amikor megfogant, és a 2. megszületése után 3 héttel a keresztelőn azt mondta: "jöhet a 3. is!", és én is 17 hós voltam, mikor tesóm megfogant tervezett (!) gyerekként. (Tesóm+anyu a fenti kategória, állandóan panaszkodnak. Anyu szerint a hasfájós korszakom egész gyerekkoromra kihúzódott, mert mindig csak sírtam, és milyen nehéz dolga volt neki...stb, ahogy most tesóm is így látja.) És persze sok más ismerőst, rokont is mondhattam volna.


2010. ápr. 7. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk a párommal sincs semmi, de semmi segítségünk, sosem nem is volt. Nagyszülők nincsennek, albérlet, sírós, akaratos, hisztis, de imádnivaló baba és én is nagyon-nagyon-nagyon szeretnék neki testvért.

15 hónapos

Még így is élvezem a fiammal töltött minden pillanatot, imádok vele lenni, nemtudom megmagyarázni, hogy miért.

Őt is annyira vártam, ha megláttam egy csecsemőt elsírtam magamat és most is majdnem ugyanígy vágyom mégegy babára.

Gyönyörűséggel tölt el a vele töltött idő.

Imádom tanítani, nevelni, imádom amikor kacag, amikor huncutkodik, még akkor is imádom, amikor hisztizik.

Panaszkodni nem panaszkodom, de tényleg nehéz teljesen egyedül nevelni egy babát-Párom este 10 előtt nem jön haza.

2010. ápr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem én értem. Enyém 13 hós és a 3. hónapban vagyok a 2.kkal.Semmi segítség és az első gyerekünk igazi kétemberes, nehéz gyerek, állandó inger kell neki, nincs el a sarokban, éjjel sokszor kel, nappal nem alszik, kiságyba nem tudom altatni, áááá hosszú a sor.

MÉGIS! Úgy voltunk vele:

rosszabbat tuti nem nyerünk. Ne úgy értsd h nem szeretjük, de imádjuk, csak nem egy 1szerű gyerek, szóval vagy egyszerűbb lesz a másodikkal, v. ami a legrosszabb dolog történhet, h "nyerünk" még egy uilyen gyerkőcöt.

A másik pedig amiért "azonnal" akartunk tesót, mert úgy érezzük, h oké szóljon ez a következő 2 év még a két gyerekhez kelésről-éjszakázásról, a tandem-pelenkázásról, stb. minthogy ott állok egy "nagylány" 4 évessel és akkor jön a tesó és mikor végre kicsit levegőhöz jutsz, kezdheted az egész éjjelezést és egyéb dolgokat elölről.

Én úgy voltam vele, h legyen a köv. 2 évünk überbrutál, de utána ott lesz két klassz gyerkőc akik jól eljátszaak majd egymással.

Ja, ráadásul azért is akartunk mielőbb tesót, mert hisszük, h a lányunkna igenis jót fog tenni ha anya másra is fókuszál és a kisasszony rájön, h nem ő a világ közepe.

2010. ápr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A második jól gondolja! Az enyém 3 éves még sosem dolgoztam, suli után jött a pici, új helyre költöztem ...most szabadultam!!!! Nem szeretnék még egyet, mert rossz efgyedül. Végre úgy néz ki találtam munkát, és új emberekkel ismerkedhetek!
2010. ápr. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az utolsó előtti válaszoló leírta amit gondolok! 16 hós a kislányom hasonló paraméterekkel bír, és remélem, se ma se holnap nem jön már meg Piri mama, és akkor szinte biztos a tesó! :))))
2010. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!