Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves lányom minden nap...

5 éves lányom minden nap elmondja, hogy szeretne angolul tanulni. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Hallgassunk angol gyerekdalokat, jó ötlet?

Vagy irassuk be angolra? Nekem ez kicsit még korai.



2016. máj. 2. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ha szeretne, miért ne tanulhatna?
2016. máj. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Ha ilyet kérne tőlem, én tartanám neki az "órákat". Amúgy is tervbe van nálunk, hogy egy alap szókincset szeretnénk ha elsajátítana gyermekként. Ha nem is tudsz angolul amit egy kisgyereknek tudni kell, azt te is pillanatok alatt megtanulod. De akár egy angol tanfolyamra is beíratnám, én tartottam ilyet óvodásoknak, volt közte 3 éves is és imádták.

Az angol gyerekdalok jó ötletek, ha el magyarázod mit is mondanak benne.

2016. máj. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Ennyi idősen tanfolyam jelleggel nincs értelme tanítani.

Angol gyerekdalok, vagy esetleg magántanár, de kifejezetten gyerekekre specializálódott.

Tanárral is csak úgy érdemes, hogy mozgásos tevékenység közben angolul beszél hozzá, mozdulatokkal egyértelműsítve a mondandóját.

Pl. "Where is the red ball?" (körbenéz, keresve)

"Look, here is the red ball." (örömmel megtalálja a labdát és felmutatja)


A dalok azért is jók, mert a dallam miatt könnyebb megjegyezni a szöveget. Viszont azt úgy érdemes, ha valaki el is mondja, hogy miről szólt.

Pl. "Old McDonald had a farm, eieio... On that farm he had a pig, eieio... What does a pig say?"

Utána el lehet magyarázni, hogy nézd, ott van az öreg McDonald bácsi a farmján és van egy malaca. Na, mit mond a malac? Látod, angolul azt mondja, hogy "oink". Aztán végig a többi állattal.


Az szintén fontos, hogy ha lanyhul a figyelme, akkor azonnal abba kell hagyni és szünetet tartani. Ez lehet, hogy csak 15-20 perc, egy 5 éves gyerek átlagos figyelmi időtartama nagyjából ennyi.


Továbbá lehet képeskönyvben is mutogatni: "What is this? Yes, this is a dog."


Az interaktív jelleg, a nem büntető javítás és a motiválás alapvetőek (mondjuk ez a felnőttoktatásra is igaz, sokkal hatékonyabb így).

Valamint beszédközpontúnak kell lennie. Egyrészt írni még nem tud, vagy nem helyesen (az írást elég 7-9 éves korban bekapcsolni a folyamatba, inkább később, mint korábban), másrészt a nyelvtanba sem kell belemászni. Ha hibásan szerkeszti a mondatot, nems zabad kijavítani, hanem helyesen elismételni, megjegyzés nélkül.


Egy konkrét példa, amit magyar anyanyelvűek rendre elrontanak kezdőként, kortól függetlenül: nem mindig teszünk igei állítmányt a mondatba. Nem azt mondjuk, hogy "mi van ez?", hanem csak "mi ez?". Emiatt gyakori a tükörfordítás a tanuló részéről, így a "What is this?" ""What this?" lesz. Ilyenkor lehet megismételni, hogy "What is this? This is a cat."

Így nincs kudarcélmény, mégis idővel rögzül a helyes használat.

2016. máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviban van lehetőség angol különórára. (mindenképpen szeretném majd beíratni, de ha kérné, akkor minden további nélkül megtenném)
2016. máj. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Én a helyedben összetenném a kezem és hálát adnék az Úrnak, hogy a gyerek a szülői nyüstölés nélkül, magától tanulni akar.

VALAMINT

sürgősen megnézném, hogy melyik rokon, szomszéd gyerek, ismerős tud olyan szinten, és ráér a gyerekemmel foglalkozni. Lebarterezném vele, hogy énekeljen neki angolul, játsszon vele és beszélgessen angolul.

VALAMINT

beszereznék egy valag angol nyelvű mesét, zenét, mindent, és a gyerek jelenlétében én is csak angolul hagynám bekapcsolva a televíziót. Majd nézem ha ő már elszik....

2016. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Zolival egyetértek, de attól óvnálak, hogy akárki tanítsa. Nem csak angolul kell tudni, hanem a pedagógiai részével is tisztában kell lenni. A szomszéd kisfiú erre biztosan alkalmatlan lesz.


Mindenképp olyan személy tanítsa, akinek van pedagógiai tapasztalata gyerekekkel. (Csak felnőttoktatás nem ér, ott teljesen máshogy működik a dolog.)

2016. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
én örülnék, hogy érdekli az angol. leülnék vele tanulni kicsit mondókákat, színeket, számokat stb. aztán ha ég mindig érdekli, be lehet íratni rendes tanárhoz. örülj neki.
2016. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Uh. Köszönöm a sok választ
2016. máj. 2. 15:12
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Zolly válasza alapvetôen szimpatikus is lenne nekem is- bár én is azt tartom jobb verziónak, ha hozzáértő, szakképzett felnőtt foglalkozik a kicsivel.

Csak azt nem értem Zoli, hogy tanár létedre itt hirdeted (nagyon helyesen egyébként!) az "igét" a tanulásról, angolról- a lánykáid miért nem beszélnek akkor?

Tudom, te a "bartelezgetés a szomszéddal" híve vagy, ami a te dolgod, téged minősít- de ezesetben te is tudnád őket komolyan oktatni és mindjárt mehetett volna a nagy is angoltagozatosba is, nem?

Már ha valójában olyan fontos lenne ez neked is, mint ahogy írod...

2016. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Én nagyon örülnék a helyedben, és máris intézkednék :) Mesék, könnyű tv-s mesék, könyvek stb :)
2016. máj. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!