Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesnek mesekönyvet keresek?

2 évesnek mesekönyvet keresek?

Figyelt kérdés

Imádja a könyveket, de amit ideáig begyűjtöttünk (megvettünk, kaptunk), általában egy kaptafára mennek:

szép rajzok, de nagyon rövid szöveg és a mese szövege nem követi a bevezetés-tárgyalás-befejezés sorrendet.


Szeretnék úgy is mesét mondani, hogy nem feltétlenül van hozzá kép (belső fantázia erősítése) és erre a célra keresnék meséket, történeteket, amit elolvasva, megjegyezve akár fejből is elmesélhetek neki.

Grimm típusú mesékhez (Hófehérke, Piroska és a farkas, stb.) szerintem még pici, de mást egyelőre nem találtam.


A Bogyó és Babóca szövegezése nekem személy szerint nem tetszik. Pontosan nem tudom megfogalmazni, de valahogy nem koherens a történet. Próbáltuk, a képeket nézegeti, de a sztorira nem figyel, nem köti le.


Bölcsődés, olyannal is próbálkoztam, hogy a nyilvánosan ismert napirendjét mesélem el este, beleszőve, ha a gondozók mondtak bármit az adott napjáról (akár olyan apróságok, hogy Gizike elvette tőle a játékot, ő dühös lett, aztán Gizike visszaadta a macit és megölelték egymást - tehát pozitívan zárult a konfliktus). Viszont nem minden nap kapok ilyen extra információkat, csak annyit, hogy jól evett, X órát aludt, jó kedve volt.


2016. máj. 10. 03:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Benedek Elek mesék. Magyar népmesék.
2016. máj. 10. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim is nagyon szeretik a meséket, főleg a legnagyobb, de az a tapasztalatom, hogy 2 évest még hosszabb mese nem köt le.

Én ebben a korban szerettem a Boribon könyveket, ezekben megvan a bevezetés-tárgylás-befejezés, de ezek is rövid, sok képes mesék. 3 éves kor körül mindháromnál nagy kedvenc (volt) a Grimm-mesék, ezekből rengeteg feldolgozás van az egész rövid könnyen emészthetőtől a hosszú nagyon részletes és kicsit ijesztőig. Szerették a Pöttyös Panni meséket is.

2016. máj. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szutyejev Vidám mesék és minden más Szutyejev jó. Bartos E. Télapó és ezüstmackó , Ervin Moser Fantasztikus Jóéitmesék. Hol lakik a kisegér.

Szerintem ilyenkor még szükség van a képekre.A sok képes is jó.Ilyen pl a Hol lakik a kisegér. Az én gyerekem akár egy órát is végig ül az ölemben, míg olvasok nek, pedig az átlaghoz képest kétszer olyan mozgékony,intenzív gyerek. Lehrt , hogy a te gyereked is végig ül né a hosszabb meséket is.

2016. máj. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

öreg néne őzikéje, Vackor összes, Móricz Zsigmond: Állatmesék

de annapetigergő verhetetlen ebben a korban, meg a mondókás könyvei Bartos Erikának.

2016. máj. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nàlunk is a Szutyejev mesék nagyon bejönnek, főleg a három kiscicás. A kisvakondos könyveket is szereti a kisfiam. Judith Kerr könyveink is vannak angolul, de magyarul olvassuk. Egyszer hallottam, hogy a gyerekek azért szeretik ugyanazokat a történeteket hallani többször, mert biztonságérzetet ad nekik, tudjak mi a vége.
2016. máj. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a korban még a legtöbb gyereket nem köti le csak a beszéd, inkább a képek, abból is inkább az, hogy ő mutathatja, lapozhatja, megnevezheti, ismételheti.

Nekünk a fent felsoroltak mellett nagyon beváltak a szöveg nélküli böngészők, ahol te mesélhetsz mindig arról, amire rámutat vagy végigkövethettek a könyvön egy-egy szereplőt.

[link]

Aztán stílusban és hosszúságra is elég változatosak a kb. 10x10 centis, 200 forintos Trixi Könyvek is (van benne mondókás, mesés), illetve lehet kapni a klasszikus leporellókat (Anyám tyúkja, Arany Lacinak, Sün Balázs, Három nyúl). Ha esetleg a te gyermeked mégis nyitott már a nyugton ülve hallgatásra, akkor talán a Vackor lehet még jó választás.

2016. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Természetesen nem akarom kizárni a képeskönyveket, sőt, sokszor nélkülünk is leveszi a polcról és nézegeti.

De mellé szeretnék időnként olyat, ahol a belső fantáziáját tudom megmozgatni.

Köszönöm a tippeket, könyveboltokban szétnézek majd az ajánlottak között!

2016. máj. 10. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mint gyakorló anya (egy 2,5 éves leányzó) és mint óvodapedagógus szeretnék tanácsot adni. Örök kincs a polcon az Icinke-Picinke c. mesegyűjtemény. Biztos sok mesét ismersz beőle, tele van népmesékkel, kicsiknek, nagyobbaknak. Én azt javaslom, hogyha emellett teszed le a voksod, mielőtt felolvasnád, előtte magad is olvasd el, mert egy 2 évesnek még vannak benne "erős részek". Ami oviban, a megfelelő csoportban még sima ügy, az két évesen nem biztos, hogy szerencsés. Szóval a népmesékkel óvatosan, mert van mondanivalójuk, de azért két évesen még ezeket az elvont tartalmakat hiába nagyon okos, nem fogja még megérteni. A Bogyó és Babócát én sem szeretem, számomra nagyon együgyű, bár ezért tuti le fognak pontozni. Sajnálom, ez a véleményem. Ellenben Szutyejev Vidám meséi nagyon jók, arra bátran ruházzatok be! Rövid kis mesék, pont akkorák, amekkorára egy ilyen picinek szüksége van, tanulságos, értelmes. Grimm, bár örök klasszikus, egy igazi gyöngyszem, nagyobbaknak való, legalább 4-5 éveseknek, ez az átlag. Andersent pedig az iskoláig érdemes halogatni, mert nagyon szomorúak, és hosszúak ennek a korosztálynak. Illetve örök klasszikus, hogyha róla mesélsz valami szépet. Azt imádják, hogyha ők lehetnek a mese hősei, sosem unják el. :)
2016. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt pedig elfelejtettem, hogy ennek a korosztálynak írt meséknek nem az a lényege, hogy legyen bevezetés-tárgyalás-befejezés. Ilyenkor még "csak" olvasóvá nevelünk, ismertetjük a könyvek, mesék világával őket, első, hogy szórakozzanak. Az elvont tartalmat ők nem értik még meg, az később lesz. A legfontosabb, hogy elsősorban olyan meséket olvass, amiket szeret. Előbb ajánlottam a Vidám meséket, Icinke-picinkét, ezek nagyon jók, de alapvetően nagy variálást ne várj: itt nem annyira a tartalom a lényeg (úgy értve, hogy lehet igényes a mese, de azért egy oldalban nagy csodát ne várj, hosszabbat pedig nem érdemes ekkoriban még olvasni.). A lényeg, hogy legyenek benne szép képek, nézegesse, szeresse meg a könyveket. A mi kislányunknak is hatalmas könyvtára van, imádja nézegetni őket, de ha nem is olyan a mese, átköltöm őket.
2016. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!