Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt párommal szétmentünk van...

Volt párommal szétmentünk van egy 1,5 éves kisfiam, nem engedi hogy látogathassam a fiamat, mit tehetek minél gyorsabban?

Figyelt kérdés
Nem engedi hogy látogathassam a fiamat, mit tudok tenni minél gyorsabban hogy jogi úton megengedjék hogy akár hetente is de csak pár órára láthassam.Úgy hallotam hogy van valami polgári peri út illetve gyámhatósági út, de a peres gyorsabb. Nem voltunk házasok, de a fiam az én nevemen van. Előre is köszi a válaszokat akik jártasak ebben!

2016. máj. 22. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Volt gyermek elhelyezési per?
2016. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

el kell menni a bíróságra. nincs két út, csak egy...


de olyan nincs, hogy nem láthatod, míg nem volt gyerekelhelyezési per, addig korlátozás nélkül mindketten láthatjátok. menj oda, csöngess be. ha nem enged be, akkor hívd ki a rendőrséget. ők odaadják a kicsit

2016. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még semmi sem volt, egyszerűen azt mondta nehogy odamennyek a házukba, leköltözött vidékre. Akkor simán odamegyek és s rendőrség kihozza a fiamat hogy láthassam?
2016. máj. 22. 19:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem volt,akkor ugyan azok a jogok illetnek téged.Odamész rendőrrel,elhozod,holnap meg elmész,és elindítod a gyermek elhelyezési pert.
2016. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ilyet valóban nem lehet csinálni, de valami oka biztosan volt rá, hogy ezt lépte. elmesélnéd esetleg ezt a részét is a story-nak? és ne gyere azzal hogy fogalmad sincs...
2016. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért a gyerekre is gondoljatok, neki szerintem elég nagy trauma lenne, ha rendőrök szednék ki az anyja kezéből. Próbáljátok ezt felnőtt módon elintézni, azt is mondd meg a volt párodnak nyugodtan, hogy jogod van ezt megtenni (mármint rendőri segítséget kérni), hátha akkor önként is együttműködőbb lesz, de egy másfél éves gyerekkel én nem csinálnám meg azt, hogy rendőrökkel hozatom ki.
2016. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
egyszerűen már nem jöttünk ki, elhidegült a kapcsolat, haragban elváltunk haza ment a szüleihez, rá egy hétre hívtam hogy elfogadom a döntését, de a fiamat megyek meglátogatni minden héten, erre mondta h oda nem tehetem be a lábamat és várjak amíg 7-8éves lesz és akkor látogathatom.... Tehát én nem gyermek elhelyezési pert akarok, mert egy 1,5 éves kisgyereknek az anyja mellet a helye, de szeretném látogatni, akkor bemegyek holnap a gyámügyre és láthatási jog kell kérjek vagy hogy működik ez, hogy legyen róla hivatalos papírom hogy heti 1x pár órára had láthassam? Előre is köszi!
2016. máj. 22. 22:52
 8/11 anonim ***** válasza:

A gyereknek szuksege van az apjara is.

El kell inditsd a gyermekelhelyezesi pert, ott meg mondod a bironak, hogy mennyi lathatast szeretnel. Ha nem szopik akkor mar ilyenkor is megadjak a kethetente egy telhes hetveget, ha szopik akkor heti 1-2 alkalom, par ora.

Es akkor a no koteles ehhez tartania magat ( meg te is tehat a megbeszelt idore visszavinni )

Mi is szetmentunk sajnos, egy eves a kicsi, az apja annyi idot tolt vele amennyit tud, sokat dolgozik, de altalaban szombat es vasarnap is 3-4 orara vele van. ( meg szopizik , tehat tobbet hem tudna )

Mi peren kivul egyeztunk meg, felnott modon, a gyerek erdekeben.

Az a par ora nekem is jo am, elmegyek addig fodraszhoz, vasarolgatni, ilyesmik, kikapcsolodok.

2016. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem kérdező, nem a gyámügyre kell bemenned és nem kapsz egy papírt, hogy mehetsz heti 1x mert nincs ilyen.


gyerekelhelyezési perre kell menned ami nem azt jelenti, hogy kéred a gyerek elhelyezését nálad, hanem a jogi helyzetét rendezitek a gyereknek.

kérned kell láthatást, mait a gyerekelhelyezési peren végén egészen konkrétan meg fognak határozni. pl. minden 2. hét szombaton 10-16-ig... de ez csak egy példa. emellett a gyerektartást is meghatározzák és olyan dolgokat is, hogy te mennyire szólhatsz bele a gyerekedet érintő dolgokba (akár egy nem kötelező oltás beadása vagy óvoda választás, ilyesmi).


erről szól a gyerekelhelyezés, ha szerinted is jú helyen van az anyánál az szuper, akkor ezt nem is fogják vizsgálni

2016. máj. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! bementem a gyámügyre ,ott azt mondták mivel hogy már a párom átjelentkezett másik városba, az ő adott városába ahova á tjelentkezett az ottani gyámügyre kell levelet írjak a láthatásról ez így van, eléggé flegma volt az ügyintéző mondtam hívja fel őket de ő nem... Ezt a gyermek elhelyezési pert hol indítványozhatom?? a bíróságon??
2016. máj. 24. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!