Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjszaka felriad a 2 éves...

Éjszaka felriad a 2 éves kisfiam. Megijed és leszáll az ágyrol sírva. Mitol?

Figyelt kérdés
A délutáni alvasnal ugyan ez.

2016. jún. 24. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálja. Szerintem az aznapi ingereket, történéseket játsza le újra.

Sokszor beszél is álmában, vagy felsír és nem mindig ébred fel. Ilyenkor nekem magyaráz sírva valamit, ami "nem nem" sokszor, aznap általában valami konfliktusunk is volt. gyakran az öccsére is kiabál sírva, hogy nem veheti el a játékát, aztán felébred és sírva kiabál nekem. Egyik este jött hozzám, felébresztett és vizet kért. Azt hittem, csak nem akar aludni (gondolom), mert félálomban a helyére küldtem vissza aludni. Akkor ébredtem fel teljesen, amikor elkezdett sírva a helyére ballagni. Aztán kiderült, hogy be is kakilt... Mindig van valami, de nálunk ilyesmik szoktak az okok lenni.

2016. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőle miért sír.

Ha felébredt, akkor el fogja tudni mondani.

Ha még félálomban van, akkor nem biztos, hogy kapsz választ, lehet még az álom hatása alatt van és sír, zokog tovább. Én ilyenkor simogatással szólongatással, "én vagyok az apa és itthon vagyunk a szobádban" skandálással szoktam megpróbálni felébreszteni, hogy tudjunk kommunikálni.

Nem mindig sikerül...

2016. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!