Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy nyelvoktato "magáncég"...

Van egy nyelvoktato "magáncég". Magas oradijak. Elvárhato hogy adjon házit es bent kellene lennem a gyerekkel? Meg még pár kérdésem van.

Figyelt kérdés

Fontosnak tartom a korai nyelvoktatást, vannak csoportos es egyeni foglalkozasok, az egyénire hordanám.

Szerintetek heti hány orának van értelme?Én alig tudom a nyelvet.

De még nem beszélő kisgyereket bent lehet hagyni? Nem olyan, mintha szittertevékenységet is kérnék...?

Márcsak hogy ellenőrizhessem az oktatás minőségét is...

Es mivel gyereket tanit, igy hogy adnànak házit?az olyan mintha az anyát is tanitanák, nem?

Majd bemegyek, csak eddig annyiszor voltam megsem vittem a gyereket, mert anyagilag nem fért bele es már ég a fejem megint bemenni csak érdeklődni.

Es egy nyelvoktatásba(ahol gyerekeket is vállalnak) automatikus a hanganyag? Pl idegennyelvű dalok, mondokák?


2016. júl. 10. 08:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
A korai "nyelvoktatásnak" csakis anyanyelvi környezetben van értelme.
2016. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ha a ....apja nem lép le, nem lenne ilyen gondom, mert ő külföldi.es nem akarom hogy felnőve ne értse a saját apját.
2016. júl. 10. 08:37
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Ok,de kár valamihez foggal-körömmel ragaszkodni,ha jelenleg még nem tudja kamatoztatni. Pl.oviban,iskolában kivel beszéli majd a nyelvet??? Te sem tudsz azon a nyelven,tehát még veled sem.

Jó a korai nyelvoktatás,de semmü hátránya nem lesz belőle,ha később kezdi tanulni az iskolában.

2016. júl. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem látom értelmét.Hogy érted,hogy adjanak házit?Adjanak mondókat/éneket,amit te mondasz/énekelsz?A legrosszabb ötlet.Mindig mondják,ha a szülő nem anyanyelvi szinten beszél egy adott nyelvet,akkor ne tanítgassa a gyereket,mert nem biztos,hogy jól tanulja meg.Nem tudom mennyi idős a gyerek,de ha magyar közegben él,akkor ráér majd ha ovisan neki áll a nyelvet tanulni a korosztályával.Ne cipeld magaddal.Nem biztos,hogy nyugton bírna maradni.Akkor meg csak zavarja az órát.
2016. júl. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
Ha ki sem tudod fizetni, akkor minek ezen aggódni?
2016. júl. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
42%

Egy bölcsist nem úgy tanítanak angolul mint egy nagyobb gyereket. (Gondolom a Helen Doronra gondolsz, akkor megírhatnád privátban az óradíjakat, mert kíváncsi vagyok és folyton halogatom, hogy felhívjam őket. Egy ideig magánbölcsibe járt a fiam, és ott volt angol, azt nagyon élvezte, úgyhogy szívesen vinném, szerintem is nagyon fontos a korai nyelvoktatás.)


Ez kb úgy néz ki, hogy ülsz benn a babával (már csak azért is, hogy ne azzal teljes a kifizetett egy óra, hogy a gyerek utánad ordít) és dalokat énekeltek, mondókákat mondtok, beszélget a babához angolul, játszik vele. Házi nyilván nincs, de otthon is gyakorolhatjátok a mondókákat. Szerintem heti 1-2 alkalom elég.

2016. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%

Értelmetlen egy kisgyereket kisiskolás kor előtt idegennyelvre oktatni ha 1,nincs idegennyelvi környezetben, 2, nincs idegen anyanyelven beszélő családtaggal/személlyel napi kapcsolatban 3, a szülő nem beszéli az adott nyelvet.

Amíg a gyerek nem jut el az iskolas korba, addig egyedül az anyanyelvi beszéd a lényeges -nyilván több nyelvi családban mindkét szülő nyelve együtt.

2016. júl. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen felesleges, sőt káros olyan korban nyelvi fejlesztésre hordani egy olyan gyereket, aki még az anyanyelvén sem beszél. Majd iskolás korában megtanul.
2016. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem jó ötlet.
2016. júl. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

ennek semmi értelme! vagy magába szívja a nyelvet, ugye az anyanyelveket vagy nyelvkörnyezetet vagy majd azután lehet tanítani, hogy magyarul tud. de a tied még nem is beszél, egy kukkot nem fog megérteni egy ilyen marhaságból, emlékezni meg még úgy se, ez csak pénzlehúzás.

4-5 éves korában kezdjátek el, akkor még fogékony, de már nem zavarja össze

2016. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!