Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó szülők (nem pedagóguso...

Dolgozó szülők (nem pedagógusok), mennyit tölt a gyereketek a nyáron otthonról távol?

Figyelt kérdés
Nagymamáknál, ottalvós táborban satöbbi. Hány éves?

2016. júl. 20. 09:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Semennyit. 5 éves. De késöbb sem fog.
2016. júl. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akkor van otthon felnőtt, aki nem dolgozik?
2016. júl. 20. 09:27
 3/19 anonim ***** válasza:
34%

Miért kell hozzá nem dolgozó felnőtt? Éjjel általában nem dolgozik az ember, felesleges az ott alvó tábor. Plusz jó esetben 2 szülő van, minimum 6 het éves szabadsággal, amit azért be lehet osztani, pláne ha van mellette lehetőség napközis táborra, vagy van nagyszülő, barát, akárki, aki szinten bevonhato.

Az én gyerekem nem alszik máshol, se neki, se nekünk nincs rá igenyunk.

2016. júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Eddig semennyit. Most megy iskolába a nagyobb. Voltam én is szabadságon, volt a férjem is, megyünk együtt is. Egyelőre ovisok, nincs igény még ottalvós táborozásra, ahogy a nagyobbik gyerekemet ismerem, ő még évekig nem is fog menni. Ő megy majd még edzőtáborba nyár végén. Nagyszülők közel vannak, náluk sem alszanak ott, napközben csináltak mindenféle programokat 2 hétig. Jövőre, ha a nagyobb iskolás lesz val.szeg az oviba megy majd vissza 1-2 hétre napközizni a tesója mellé.
2016. júl. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ovisok a gyerekek, 5 hétre zár be teljesen az ovi.

2 hét napközis tábor, 1 hét velem, 1 a férjemmel, 1 hét közös nyaralás négyen. A tábor kicsit gázos, mert 8-16 között van, de szerencsére sikerült megbeszélnem a munkatársaimmal hogy 1 hétig elmegyek minden nap korábban.


Ezen felül voltak 1 hetet apukámmal a Balatonnál, 1 hetet anyukámmal a családi tanyán (a szüleim elváltak). Ők nem tudtak úgy szabadságot kivenni, hogy a zárás idejére essen. Vasárnap mentek, rá következő szombat hoztuk őket haza.

2016. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

9 éves a fiam. Idáig 3 hetet volt táborban (nem ottalvós) 4 hetet lesz nagyszülőkkel otthon, én néha 1-1 szabadnappal tudok vele lenni. 3 hetet az apjánál lesz.

sajnos nem mindenkinek van olyan munkahelye, hogy nyáron tudjon szabira menni. Nálunk nyáron van hajtás, és a pároméknál is :(

2016. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Biztos iskolás kategóriába kellett volna írnom. A lányom is most megy iskolába, ezért ovizárás után, augusztusban már nem szeretném visszavinni az oviba. Ísy majdnem ugyanolyan hosszú a szünet, mintha már isis lenne. Viszont nem tudom, nem lenne önzőség megkérni Anyukámat, hogy inkább ő jöjjön hozzánk lakni egy hétre, semmint a kislány menjen őhozzá.


Férjem csak egy hetet tud kivenni, én kettőt, így azt az egy hetet közösen szeretnénk eltölteni.


Aki már most tudja, hogy soha nem fog a gyereke a mamánál aludni meg táborba menni, annak mik a tervei az iskolás időkre?

2016. júl. 20. 10:01
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A napközis tábor lesz a megoldás, ha már iskolások lesznek. Nagyszülőknél alvás nem opció, 10 perc sétára laknak, ők emeletes házban, mi családiban. A fiam edzőtáborát mi is úgy fogjuk megoldani, hogy egyikőnk viszi reggel - az késik a munkahelyéről -, a másik meg lelép korábban. Szerencsére ezt megtehetjük, majd dolgozunk otthonról éjszaka.
2016. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Napközis tábor teljesen rendben van, tavaly is volt már, de idénre csak egy hetet sikerült találni olyat, ahol van ismerős kislány. Teljesen idegenek közé azért nem szívesen vinném... De mondjuk ha ketten a szülők le tudnak fedni négy hetet (őszi, tavaszi, téli szünetre is kell szabi), akkor is még hat hét van a nyárból. Ha nem alszik mamánál, és mindjuk nem a szomszédban lakik a mama, akkor hat hétre menjen napközis táborba??


Én úgy érzem, egy-egy hétre (ami öt nap) egy iskolás gyerek már nyugodtan elmehet a vidéki mamához. Mi is voltunk annak idején és korántsem éltem ezt meg szenvedésnek. A gyerek is jól érzi magát a nagyi szárnyai alatt és a szülő-gyerek kapcsolatnak is kell nagy ritkán egy kis egészséges távolság. Ettől, valahogy úgy érzem, autonómiát kap a gyerek, önnállóbbá válásra ad lehetőséget, új helyzetben próbálja ki magát és jó érzéssel tölti el, hogy tud alkalmazkodni, még ha nem is fogalmazza ezt meg így.


Úgyhogy kicsit csodálkozom a sok teljesen elutasító válaszon. Hároméves gyerek esetén még teljesen rendben van, de egy iskolásnál már rátelepedésnek érzem, ha nem mehet semmi ottalvósra. Iskolai táborral, erdei iskolával mi lesz, oda se mehet?

2016. júl. 20. 10:44
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok: nem értem, miért győzködsz bárkit. A mi gyerekeink alszanak nagyszülőknél, írtam fent. Imádják egymást, jó a kapcsolatuk, a gyerekek nagyon várták és mennének újra. A nagyszülőknek is nagy élmény.


De aki bármilyen okból nem teszi, azzal sincs semmi baj. Te megoldod nagyszülőkkel, más megoldja máshogy.

2016. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!