Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom 2 éves elmúlt és...

A kislányom 2 éves elmúlt és nagyon anyukás. Hogyan tudnám elérni azt, hogy nélkülem is meglegyen?

Figyelt kérdés

Nem akar nélkülem semmit csinálni, ha elmegyek itthonról üvölt utánam, ha ott szeretném hagyni a nagyszülőknél, ahol egyébként imád lenni, jön hozzám sírva, hogy ő is jön velem, nem marad. Hiába bizonygatom, hogy csak elintézek 1-2 dolgot és jövök vissza érte, nem marad. Mindent nekem kell csinálnom, még apa is csak nagy ritkán tehet bármit, nem öltöztetheti fel, nem fürdetheti, nem adhat inni....

Kb 1 hónapja lett ilyen, előtte sokat elvolt nélkülem, puszit adott, elköszönt és ment vissza játszani. Mi változhatott? Ezen gondolkodom egyfolytában, hogy mit ronthattam el, hogy fél, hogy elhagyom. Bizonygatom neki sűrűn, hogy anya nagyon szeret és mindig itt van neked, még ha kicsit nincs is veled, akkor is mindig visszajövök. Ő csak bújik, mint egy kisbaba. Ha elindulok valahová rohan utánam és rámcsimpaszkodik.

Mit lehet tenni? Volt már valaki hasonló helyzetben?


2010. ápr. 16. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Csináld azt, hogy nem Te hagyod ott őt valahol, valakinél (nagyinál pld.) hanem a nagyi menjen hozzátok, és a kislány ismert környezetében (otthon) vigyázzon rá. Ez sokat fog segíteni!!!!
2010. ápr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom. De ha apukával sem marad itthon nélkülem? Akkor lehet a nagyival sem fog. Mert, ha csak elugrok pl boltba, és elköszönök, már megy a harc, hogy maradjak, vagy hogy ő is jön. Az nem megoldás, hogy lelépek, mert egyébként észre sem venné sokszor, ha eltünnék, de tudatni kell vele, hogy elmegyek és majd mad jövök, igaz?
2010. ápr. 16. 22:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet hülyén hangzik,de ne köszöngess tőle.Én kimondottan sosem köszönök el a lányomtól,se ha megyek,se ha jövök.Természetes,hogy nem mindig vagyok vele.Kezdetektől így van,szinte bárkivel jól elvan.17 hónapos.
2010. ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem, nem kell tőle elköszöngetni... Most még nem, amig nem érti, hogy visszajössz.. :) Én pld. úgy kezdtem, hogy kukucs játékot játszottunk a bejáratnál, aztán egyszer csak nem mentem vissza... ő egy darabig nézte hogy hol vagyok, aztán ment a nagyihoz vissza játszani :))
2010. ápr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat,hogy válaszolok,14 éves vagyok,de nagyából még emlékszem milyen voltam.

Én picinek (kb) 2 éves koromba olyan anyás voltam,hogy

5 méterre volt a büfé és anya nélkül nem mertem odamenni.

Javitsatok ki ha tévedek,de szerintem szinte minden gyereknek (lányoknak legalábbis) körübelül 2 éves kora táján anyássá vállnak ami szépem lassan kezd majd elmúlni.

Nekem elég gyorsan elmúlt ez a korszaszom ,ma meg már

visszakívánja anya azokat az időket (:


Szerintem nagyon fél,hogy nem mész vissza hozzá többet és

magára hagyod,majd szépen lassan szerintem felfogja

fogni,hogy te mindig ott leszel neki.Játszótéren se játszik más gyerekekkel ha nem mész teis??

Anyukám az elejétől fogva mondogatta nekem,hogy mindig

mellettem van meg,hogy szeret,de ha valahol ott kellett

hagynia akkor ugymond nem érdekelte,hogy sírok vagyis

muszály volt elmennnie és szépen lassan nekem is leesett,

hogy anyu úgyis visszajön addig pedig játszhatok!!

Meg mamámék gyakran olyan helyekre vittek amit nagyon

élveztem mindig,imádom az állatokat és akor mentünk tanyára és ott meg már nagyon jól éreztem magam aztán jött anyu megmutattam neki mindent és mentünk haza.

Én azt tudom mondani,hogy nélküled is történjenek jó dolgok vele,pozitiv dolgok,és az elején nagyon kevés időre hagyd magdára (felügyellettel) és egyre több időt

(fokozatosan növeld a nélüled tölött időt) és akkor

ha minden igaz szépen lassan hozzá szokik,ugymond az

anya nélküliségre.Remélem azért segítettem valamit.:)

2010. ápr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sokszor én is csak "elszököm", nem köszöngetek. Nagyi lefoglalja valamivel addig én kisurranok az ajtón, nem jó érzés...de hát csak így megy, néha eszébe jutok, de a nagyi jól eljátszik vele.Többször aludt 1 éjszakát a nagyinál.
2010. ápr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. :)

Akkor nem köszöngetek. Tegnap is úgy hagytam ott a nagyiéknál, hogy mondogattam neki, hogy megyek teregetni, hazaugrok, de jövök vissza. Hát nem akart maradni, mondogatta, hogy ő is jön velem. Majd mondtam, oké egy picit még maradok. Ekkor már mosolygott, megölelt és ment vissza játszani. Mikor beemerült a játékba, gyorsan leléptem. Egyszer keresett, mejérdezte merre vagyok, a mama azt mondta, hogy hazamentem teregetni, mindjárt jövök . És ennyi volt, semmi balhé nem volt, játszott tovább. Kb 1 órát voltam oda. Mikor visszamentem, jött puszit adni és mutogatta miket csinált.

Azt hittem így rossz, ha nem köszönök el tőle, de ezek szerint akkor nem baj, mert ha tudja, hogy megyek, nem is akar elengedni.

2010. ápr. 17. 06:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a baj. Elmész és kész, nem kell mgyarázkodni. Majd megszokja hogy nem vagy vele mindig.
2010. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!