Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha látszólag túlteszi magát a...

Ha látszólag túlteszi magát a gyermekem azon hogy megbántottam, valóban túlteszi?

Figyelt kérdés

Sajnos nem egyszer adódott olyan pillanat, amikor nem az akaratosságról van szó, hanem elkeseredett, megbántódott.


Példa

Nagy örömmel hozta a bilit, hogy belepisilt, mindig megörül neki, hogy sikerült.én viszonozva örülök, együtt öntjük ki, mert nem akarja elengedni, jóformán együtt mossuk is el.

Egyszer adódott, hogy ahogy hozta, belenyúlt, gondolom mert kíváncsi.én meg hirtelen óbégatni kezdtem, hogy nem szabad, nem nyúlunk bele és akaratosan gyorsan leöblitettem a kezét(épp mosogattam).erre gyorsan elrohant a szobába, és a nagyágy előtt térdelve az ágyba fúrta a fejét, úgy sírt. Ilyet még soha nem láttam, hogy egy kisgyermek "elbújjon/elvonuljon"sírni.az anyja miatt ráadásul...egyből mentem, mondtam nem akartalak megbántani, nem ugy értettem, igen, ügyesen pisilsz bilibe, büszke vagyok rád, nem úgy szántam, hogy megbántsalak, stb.

Persze megvigasztalódott, játszott velem, a bilizés is megy tovább, de szóval valahol tudatalatt nem marad csalódás vagy bármi?


és bármely más esetekben? Hogy pl még motorozni akar lent, de én meg akaratosan hazaterelgetem?

Mert ugye sokmindent nem akarnak amit kellene pl pelenkát sem mindig hagyja hogy feladjam rá, de csakazértis feladom.nekem olyan borzasztó érzés lenne igy forditva, ha valaki ennyire "leuralna"szinte erőnek erejével.


Úgy érzem sokkal több van benne, nem csak egy gyerek, hanem érző ember, pont mint mi felnőtten, csak ő épp még játszik, tanul.


És a fejlődésük alapja az anyával való kötődés minősége...


2016. aug. 8. 03:24
 1/9 A kérdező kommentje:
2 éves mült
2016. aug. 8. 03:34
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi baj nincs, túltette magát rajta. És pont azért, mert odamentél bocsánatot kérni és elmagyaráztad a viselkedésed okát. Hiszen ahogy írtad, a gyerek is érző lélek, ráadásul nem hülye, biztos, hogy megérti a miértjét (max. nem ért vele egyet).


Azért meg ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert te irányítasz (pl. pelenkacsere).

2016. aug. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Ezen én is szoktam gondolkodni. De magamból kiindúlva nem emlékszem a sérelmeimre az ovi előtti időszakból.
2016. aug. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt a sérelmek dédelgetése nem általános emberi tulajdonság, csak az emberek egy részére jellemző (nem tudom, hogy kisebb vagy nagyobb részére). Másrészt, nekem sincsenek sérelmeim ennyire pici korból és nem is a szüleimhez kapcsolódnak később sem.


Van az a szitu, amire te gondolsz, hogy az emberek nem törődnek a gyerekükkel, és azok megbántódnak, mint az Üres bölcsőt ringat a Hold fénye c. dalban vagy a Petri versben (A filozófiáról), olvasd el ezeket és látni fogod a különbséget.:) Na, ezek nem a te szituációid!

2016. aug. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Nekem van egy 3,5 éves kisfiam és egy másfél éves kislànyom. Ők az életeim, imádom Őket. Én is hiszek abban, hogy Ők ugyanolyan emberek, mint mi, akik minden tiszteletet megérdemelnek. Kerülöm én is azt, hogy feleslegesen domináljak egy-egy helyzetben, mert az felesleges feszültséget szül. Inkább lemegyek az Ő szintjükre /nem gügyögök, nem butítom le a mondandóm, csak rövidebb mondatokban fogalmazok, világosan, érthetően/, és megbeszélem Velük, megkérdezem a véleményüket.

Szval még ilyen hozzáállás mellett is adódnak olyan helyzetek, amikor 'sikerül' túlreagálnom egy helyzetet, 'sikerül' megbántanom Őket. És a fiam bizonyította, hogy nem felejti el. Megbocsájt, hiszen bocsánatot kérek Tőle, megbeszéljük, tudja, hogy őszintén sajnálom...de máskor felemlegeti /nem szemrehányással/, csak eszébe jut, újra rákerdez, hogy akkor miert történt az, ami. Úgyhogy ha neked fontos, hogy a gyermeked mit érez, hogy érzi magát bizonyos helyzetekben, akkor azt tanácsolom, hogy vigyázz, próbáld a minimumra csökkenteni az ilyen reakciókat! A peluscsere vagy a hazamenetel /bár ő még játszani akar/ egy szükséges rossz. Abban nincs más opció!

Sajnos, velem az is előfordult, hogy megszorítottam a fiam karját /bár mentségemre váljon, hogy a kislányom testi épsége volt veszélyben, és bepánikoltam, hirtelen odaugrottam a fiamhoz, és erősebbre sikeredett a mozdulat/. Iszonyúan éreztem magam. De átbeszéltük, tudta, hogy mit csinált rosszul, azt is tudta, hogy én miben hibáztam, és szerintem a helyére tettük a dolgokat. De azóta nagyon vigyázok az ilyen hekyzetekre. Egyébként sosem bántom, semmilyen kis rácsapással nem értek egyet.

Szval: fontos neked, hogy milyen nyomokat hagysz a gyermekedben, és ez jó. Csináld továbbra is így, és figyeld magad mindig kívülről. A gyermekeink megérnek minden erőfeszítést, amivel jobb szüleikké válhatunk. És még egy fontos /nekem óriasi segítség/: tudj belehelyezkedni a gyermeked 'cipőjébe', lépj ki néha a szülői szerepből! Sokkal őszintébben fogsz tudni játszani, fűszálakat csodálni, kavicsot gyűjteni, homokozni, és sokkal megértőbb leszel még egy durva hiszti idején is.

2016. aug. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Túlteszi.Nem az ilyen helyzetektől sérül a lelke.Elnézést kértél,megbeszéltétek,igyekszel,ez így rendben van.
2016. aug. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy túlteszi,ne agyalj ezen.Én sem emlékszem a 3-4 éves korom körüli ilyen kis konfliktusokra(nagy meg nem volt,amire esetleg emlékezhetnék).3 gyerekünk van,a legnagyobb már felnőtt.Többször kérdeztem már Tőle,hogy maradtak-e benne sérelmek a kis, ill. gyerekkorából?Volt,hogy igazságtalanul kiabáltam,ordibáltam,stb.Azt mondta,nincs,és hidd el Anya,ha lenne elmondanám.A 2 kisebb még kicsi(8,ill 4 éves),velük viszonylag sok harc van,de kiegyensúlyozott,boldog gyerekek.Szerintem a normál kis összezördülések nem hagynak bennük nyomokat.Az állandó csesztetés,lelki terror,verés,az elhanyagolás,a semmibe vevés igen.
2016. aug. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen apróságokért nem rendeznék szívhezszóló beszélgetést, mert az életben senki más nem fog így reagálni neki. Ha porszívózom az orrát, esetleg gyógyszert próbálok beadni neki, egy egyszerű sajnálom, hogy rossz, de meg kell csinálnival lerendezem, pedig tudom, hogy hasonló helyzetben én is kiakadnék. Attól tartok, hogy túl érzékenyen venné az apró dolgokat, ha nagy feneket kerítek a dolognak. Ugyanúgy, ha elesik próbálom nem óriás dolognak feltüntetni. Ha egyértelmű igazságtalanság éri a részemről, vagy más részéről, akkor persze megvígasztalom és beszélgetünk. De a kakiba pisibe nem nyúlkálunk, ez szerintem nem tartozik ide.


Röviden kell elintézni szerintem, nem sírós nagybeszélgetésekkel.

2016. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mindent leírt, amit írtam volna, nagyon egyetértek. ezek a nagy lelkis drámák többet ártanak a gyereknek, a rövidebb, egyszerűbb szituációkat könnyebb feldolgozniuk, mert érthetőbbek, világosabbak. Felesleges belebonyolódni, továbbszőni a drámát.
2016. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!