Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt élettársammal szétmentünk...

Volt élettársammal szétmentünk ő visszaköltözött a fiammal az eredeti lakhelyére Szegedre. Mit tehetek hogy minél előbb legyen hivatalos papírom a láthatásról?

Figyelt kérdés
Elsőnek az itteni gyámügyre mentem be ott azt mondták hogy nem ők az illetékesek, szegedi gyámügynél indítványozzak...Sajnos exem nem engedi hogy láthassam a 2 éves kisfiam. Ez után elindítottam gyermek elhelyezési pert kb 2hónapja melyben beleírtam, hogy nem szeretném hogyha a fiamat nálam helyeznék el, csak a láthatási jogot szeretném. Ezt a választ kaptam: ""Jelölje meg egyértelműen hogy kéri e a gyermek Önnél kerüljön elhelyezésre, vagyis a szülői jogokat ön szeretné gyakorolni, ami azt jelenti hogy az ön háztartásában fog nevelkedni(pont ezt nem kértem), vagy pedig csak a kapcsolattartás szabályozását kéri, ha csak kapcsolattartás szabályozását kért, úgy az a GYÁMhatósági határskörbe tartozó kérdés""(akik ugye mondták hogy nem az ő dolguk mennyek bíróságra gyermekelhelyezési pert indítani a láthatásért). Mit csináljak???

2016. aug. 8. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%

Menj bíróságra.

De hogy hogy csak láthatást akarsz?

2016. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
1.válaszoló:gondolom a kérdező az Apuka....
2016. aug. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Te magad írtad meg a helyes választ, gondolkozz egy kicsit kérlek! A gyamugy nem azt mondta, hogy a kapcsolattartas szabalyozasa nem az o HATASKORUK, hanem, h NEM ok az ILLETEKESEK! A gyámhatóság hatáskörébe tartozik igen az, hogy hogy kapcsolattartást szabályozza, de azt, h melyikük jár el, a gyermek lakóhelye határozza meg. Így a helyes az lett volna, ha nem a bíróságra, hanem a szegedi gyamhivatalba mész.


A bíróság korrekt volt, kérték, hogy jelold meg egyértelműen a per tárgyát, mert ha az szülői felügyelet gyakorlása, akkor az o hatáskörük, ha csupán lathatas, akkor irány a szegedi gyam.

2016. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Menj vissza a szegedi gyámügyre. Ha jól értem, egyszer már voltál, de valószínűleg félreértettek, ezért küldtek a bíróságra. Ha kell, vedd elő a bíróságtól kapott levelet.
2016. aug. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nemvoltam még a szegedi gyámügyön, itt az én lakhelyemen Győrben mondták hogy oda menjek. Akkor megint kell várja, hogyha a gyámügyre megyek hogy megkapjam a láthatási jogot. Azért nem kérem azt hogy a gyermeket nálam helyezzék el ,mert ugyis az édesanyjánal helyezik el így felesleges. Akkor ergo feleslegesen vártam 3 hónapot a bíróságra??? De ha mégis kérem a gyermekelhelyezést is, tuti az anyának ítélik de akkor kapok láthatási papírt?? Mert akkor már inkább kérem azt is ha gyorsabb így a lefolyása az egésznek
2016. aug. 8. 21:00
 6/15 A kérdező kommentje:
igazából olyan hivatalos okiratot szeretnék ami megengedi hogy pl a 2 éves fiamat kéthetente hétvégén elhozhatom egy napra stb...
2016. aug. 8. 21:02
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Egyből megértettem, hogy ő az apa, de nekem ez fura, hogy válás vagy szakítás után máris nem az. Én biztos, hogy jogot formálnék arra, hogy teljesen közös legyen a felügyelet. Az ilyen hozzáállás borzasztóan visszataszító.
2016. aug. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Korábban már válaszoltam, de akkor tisztább, ha így irom: ha lathatast szeretnél, a szegedi gyamhatosaghoz fordulj. Nem kell személyesen, irj beadványt. Akár elektronikusan, emailen! Bíróság két okból is rossz döntés lenne:

1. Nincs hatáskörük, a keresetlevelet elutasítják.

2. Meg ha el is járnának, az évekig eltartana.


Teljesen más határidők alapján dolgozik a bíróság es a gyam. A gyam közigazgatási szerv, szorosabb, rövidebb hataridokkel!

2016. aug. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha csak 2 éves,sanszos,hogy nem viheted el.Általában-mondom általában-3 éves korig az anya lakásán/jelenlétében történik a láthatás.
2016. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mégis hogy vinnél el egy 2 éves gyereket egy napra Szegedről Győrbe?
2016. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!